Vychytávka: I WP umí poklepáním uspávat i probouzet displej

V tomto článku vám ukážeme, že i některá zařízení s Windows Phone umožňují nejen probouzet displej poklepáním, což už je poměrně známá a oblíbená funkce, ale také ho uspávat.

Ergonomie mobilních zařízení není vždy ideální a zejména majitelé větších přístrojů často v praxi narážejí na problém s pohodlnou dostupností některých tlačítek. Ačkoliv má většina Lumií zapínací tlačítko na pravém boku, a tedy poměrně snadno dostupné, nemusí být jeho stisk vždy pohodlný. Jako příklad lze uvést stav, kdy přístroj leží na stole a vy jen potřebujete v rychlosti zkontrolovat upozornění na displeji. Nejen v tomto případě je podstatně jednodušší využít funkci některých Lumií, která umožňuje probuzení zařízení dvojitým poklepáním na displej. Zdali touto funkcí disponuje i váš přístroj, zjistíte v hardwarových specifikacích na webu Microsoftu anebo přímo v nastavení vašeho přístroje (Nastavení > dotykové ovládání).

S příchodem nových modelů, které nejsou vybaveny klasickými senzorovými tlačítky pod displejem, ale disponují navigační lištou přímo na displeji, se do systému tajně proplížila jedna velice zajímavá funkce, na kterou veřejně zatím nikde nebylo příliš upozorňováno. Jedná se o možnost uspat zařízení dvojitým poklepání právě na navigační lištu, což se v praxi ukazuje jako velmi efektivní a návykový způsob uspávání zařízení. Pokud tedy máte zařízení s navigační lištou na displeji, možnost uspaní poklepáním naleznete v Nastavení > navigační panel > dvojité klepnutí na navigační panel.

Pokud zařízení s touto lištou nemáte, nezoufejte, existuje i alternativní řešení v podobě aplikace. K tomuto účelu jich existuje celá řada. My doporučíme např. #1 Lock Screen. Tato aplikace má jediný účel a tím je připnutí dlaždice na plochu, na kterou když kliknete, dojde k uspání přístroje. Velmi jednoduše tak vhodným umístěním této dlaždice na domácí obrazovku můžete nahradit funkci poklepání na navigační panel.

Komentáře (3)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

tomsebe

01 | 09 | 16 19:34
Dobrý den, měl bych na Vás takový malý dotaz WP-nkáři. Pokud tu tento dotaz byl, tak se omlouvám předem. Koupil jsem ženě L925 a nemůžu tam dostat ovládání displaye. Tam se dá totiž vypnout probuzení díky dvojitému poklepání displaye. Na své L720 to mám. Tady to bohužel nemohu najít. Není tu dokonce ani Glance screen (rychlý přehled). Nemohli by jste mi prosím poradit, jak to do telefonu dostanu? Myslíte si, že pomůže tovární nastavení? Ženě totiž něco neskutečně žere baterku. Už jsem jí vypnul, co se dalo. Mám tip na to probouzení poklepáním. Díky moc za rady 0

anty6

09 | 11 | 15 12:27
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. V sobotu dopoledne mi z ničeho nic přestalo jít probouzet telefon poklepáním na display. Mám Lumii 930 starou 2 týdny. Neuvědomuji si, že bych si jakkoli hrál s nastavením telefonu, ale i když jsem v nastavení několikrát vypnul a poté zase zapnul probuzení poklepáním, pořád to nejde. Navíc se mi už ani nerozsvítí display, když mi přijde notifikace, což také telefon do soboty dopoledne normálně dělal. Nemáte s tím zkušenosti? Tovární nastavení se mi moc obnovovat nechce, ale nic jiného mi asi nezbude. 0

Jindřich Lukeš

02 | 06 | 15 11:22
V tomto článku vám ukážeme, že i některá zařízení s Windows Phone umožňují nejen probouzet displej poklepáním, což už je poměrně známá a oblíbená funkce, ale také ho uspávat. http://wmmania.cz/clanky/zaciname/i-wp-umi-poklepanim-uspavat-a-probouzet-displej/ 0

Mohlo by vás zajímat

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software včera v 12:59

Windows 10 (Mobile) Insider Preview v. 14951: Nové Insider sestavení pro PC a telefony

Nové Fast Insider sestavení pro počítače i telefony ke stažení. Co přináší nového?

Jindřich Lukeš | články včera v 10:38

Acer Jade Primo za neuvěřitelných 7 990 Kč v oficiální distribuci

Přemýšlíte o kvalitním zařízení za bezkonkurenční cenu? Acer Jade Primo se sníženou cenou by vám rozhodně neměl uniknout.

Jindřich Lukeš | články 19 | 10 | 16

Seznam.cz – Povedený internetový prohlížeč pro Windows 10 Mobile

Seznam.cz představil svůj vlastní (velice povedený) internetový prohlížeč pro Windows 10 Mobile, který potěší nejen uživatele Seznamu, ale i všechny ostatní.

Jindřich Lukeš | software 18 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím