ICQ for Windows Mobile

Na internetu je k dispozici několik komunikačních klientů, kteří podporují protokol ICQ. Z placených je to například IM+ a z freewaru např. QIP, Slick atd. Každá aplikace nabízí jiné grafické prostředí (funkce jsou srovnatelné) a každý si tak může vybrat, který klient mu více vyhovuje. Oficiální klient ICQ pro platformu Windows Mobile však zatím nebyl až dodnes k dispozici. Na internetu se ale objevila první verze, kterou jsem podrobil drobnému testu.


Klasické funkce, které zajišťují plynulou konverzaci fungují výborně. Celá aplikace je po vzoru své desktopové verze kvalitně graficky zpracována a dopisování je pohodlné a přehledné. Po připojení se načte seznam kontaktů, poklikaním na jméno kontaktu se otevře okno s konverzací. Po skončení konverzace můžeme okno minimalizovat a v seznamu kontaktů se nám umístí do levého sloupce ke kontaktům, kde je možné rychle ho vyvolat zpět. Samozřejmostí je přidávání nových kontaktů, zobrazování profilů a úpravy kontaktlistu, posílání smajlíků atd.

icq icq icq icqicq icq


Výhodou oficiální aplikace je to, že by neměla trpět výpadky během updatování protokolu a také již zmíněnou přehledností a grafickým zpracováním. Jako nevýhodu vidím značnou hardwarovou náročnost. Celá aplikace je poměrně pomalá a težkopádná. Musíme brát ale v potaz to, že se jedná pouze o BETA verzi, která se bude ještě vyvíjet. Také bych uvítal podporu přenosu souboru.


Další hodnocení již nechám na Vás. Své nazory můžete vyjádřit do fóra pod článkem.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(2.11.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 11 | 16

Facebook (Beta) – testovací verze oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(2.11.): Nová verze s řadou novinek. // Facebook vydal první betaverzi své oficiální aplikace pro Windows 10 Mobile, která nahrazuje původní aplikaci vyvíjenou Microsoftem.

Jindřich Lukeš | software 02 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím