Install Express 1.5.3 - Hromadá instalace CAB souborů

Provádíte často hard reset anebo zkoušíte různé ROM a prostě vám vadí, že musíte pokaždé znovu ručně nainstalovat všechny své oblíbené aplikace, rozšíření a úpravy? Pokud jsou v podobě CAB souborů, extrémně vám pomůže tato propracovaná utilita, která umožňuje uskutečnit hromadnou instalaci – a to i „neviditelně“ jedním tapnutím podle vytvořeného seznamu.

install expressJe možné si vytvořit hotové listy CAB souborů, které pravidelně instalujete. Na začátku samozřejmě žádný takový neexistuje, takže v aplikaci přepněte na záložku „Settings“ a jako první stiskněte vrchní „Scan all Directories“, čímž se zjistí celá složková struktura úložišť v zařízení. Jestli si CAB soubory ukládáte do konkrétní složky, vyberte ji nyní z vrchní nabídky, protože následující hledání těchto souborů po stisku tlačítka „Find cab’s and display“ bude mnohem rychlejší, než když by se měl prohledávat celý filesystém. Pokud byly nalezeny CAB soubory, přepne se automaticky na záložku „List. Cab“, kde uvidíte kompletní seznam nalezených instalačních souborů. Zatrhněte ty, které chcete nainstalovat. Podržením stylusu lze z nabídky „Chceck“ vybrat urychlující „Chceck all“ (zatrhnout všechny) nebo „Uncheck all“ (odtrhnout všechny), „Mode“ mění mód instalace na šedivé „Normal“ (běžné zobrazení instalace) nebo defaultní bílé „Silent“ (nezobrazí se průvodce instalací), „Remove“ umí smazat vybraný CAB („The selection“) nebo zatržené CABy („Selection marked“).


V případě, že si budete chtít vytvořit opravdový instalační list i do budoucna, lze měnit pořadí CAB souborů: Modré šipky ve vrchní části posunou vybraný CAB o jedno místo, po podržení stylusu se zobrazí možnost „Up“ (úplně nahoru do seznamu) a „Down“ (úplně dolů do seznamu).


Instalaci vytvořeného listu zahájíte pravým „Go !“. V levém „File“ můžete vytvořený list instalačních souborů uložit pro další použití („Save the current list“) nebo načíst již vytvořený („Open“). V „Options“ je ještě možnost vymazat CAB soubor po jeho instalaci („Remove the cab after installation“). Po instalaci si není problém výsledek ověřit na záložce „Logs“, kde lze tyto zprávy o průbězích navíc spravovat („File“ -> „Options“ -> „Purge logs“ je hromadně vymaže).


Další informace najdete v oficiální diskusi na fóru xda-developers.com.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím