Instance: První plnohodnotná aplikace pro Instagram

Aktualizace (12.1.14) - Vydána nová verze přinášející přepracované uživatelské rozhraní, nové funkce a podporu dalších sociálních sítí (Flickr, Tumblr, Foursquare apod.) Instance je první neoficiální aplikace pro Instagram, která umožňuje nahrání vašich fotografií. K dispozici jsou také standardní možnosti prohlízení obsahu, komentování apod. Potěší také propojení na sociální sítě.

Stažení

Aktualizace (12.1.14):

Ačkoliv Instagramu na Windows Phone vládne aplikace 6tag a uvolněn byl také oficiální klient, zapomínat bychom neměli na Instance. Od vydání této aplikace se mnoho změnilo a poslední verze (2.0) je rovnocenným konkurentem 6tagu. Autor zapracoval především na grafice uživatelského prostředí, opravě chyb a doplnil podporu celé řady dalších sociálních sítí. Jedná se např. o Flickr, Tumblr, Foursquare, Pinterest apod. Doplněna byla také funkce geotaggování a mnoho dalšího. Instance tedy rozhodně stojí za zkoušku.

Aktualizace (2.6.):

Na žádost Microsoftu byla aplikace přejmenována. Nový název je Instance. Důvodem byla až příliš velká podobnost názvu se samotným Instagramem. Změněna byla ze stejného důvodu také ikona. Instance je na Storu k dispozici nejen v placené verzi, ale také zdarma s reklamou. Autor také průběžně vydává nové aktualizace opravující různé chyby.

Aktualizace (16.5.)

Aplikace je v aktualizované verzi zpět na Storu. Poslední verze obsahuje dokonce i filtry, které budou navíc postupně přibývat. Windows Phone se tak konečně dočkaly plnohodnotného (neoficiálního) klienta pro Instagram. Zatím je k dispozici pouze placená verze s možností vyzkoušení. Příští týden by se měla objevit i verze zdarma s reklamami.

------------------------------------------------------------

Popis aplikace

Na Windows Phone Storu se konečně objevila „plnohodnotná“ aplikace pro Instagram. Zatím se sice nejedná o tu oficiální, ale ke svému účelu také dobře poslouží.

Až do této chvíle bylo možné na Windows Phone stáhnout pro Instagram pouze alternativní aplikace, které uměly jen prohlížet obsah. Standardně bylo sice možné se přihlásit, „lajkovat“ apod, ale nešlo nahrvát vlastní fotografie. Před několika týdny se sice objevila jedna aplikace, kde nahrávání "fungovalo", ale použité řešení nebylo příliš spolehlivé a intuitivní.

Itsdagram je tedy první aplikací (pouze pro WP8), kde je možné přidávat vlastní fotografie přímo z fotoaparátu, či vybírat z vašich alb. Kromě možnosti přidávat vlastní fotografie je samozřejmě možné prohlížet obsah, vyhledávat (osoby i tagy) a komentovat libovolné fotografie.

Itsdagram Itsdagram Itsdagram

 

Samotné vyhledávání přátel lze standardně, zadáním jejich přezdívky, nebo propojením na váš seznam kontaktů v telefonu, Twitter a Facebook. Během několika kliknutí je tak možné jednoduše vyhledat všechny vaše přátele, kteří Instagram používají.

ItsdagramItsdagram

 

Napojení na sociální sítě lze využit i k automatickému sdílení vašich příspěvku přidávaných na Instagram.

Itsdagram

Aplikace umí také notifikace. Kromě těch klasických na dlaždici je možné využít i „toast“ (proužek u horního okraje displeje) a lockscreen (uzamykací obrazovka) notifikace. Jedinou nevýhodou Itsdagramu je absence jakýchkoli filtrů. Pořízené fotografie tedy není možné přímo v aplikaci nijak upravovat, tedy kromě oříznutí na požadovaný čtvercový rozměr. Tato drobnost však není nijak zásadní, protože aplikací pro úpravu fotografií jsou k dispozici desítky. Doporučit mohu například perfektní Fantasia Painter.

Itsdagram je zatím pouze v betaverzi, která však funguje naprosto plnohodnotně (testováno) a je možno ji standardně stáhnout ze Storu. K dispozici zatím není zkušební verze. Cena aplikace je 32 Kč.


Komentáře (6)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mario

05 | 06 | 13 08:45
Jsem asi úplně tupý, ale ať matlám kde matlám, žádná úprava komentáře se neotevírá. Vidím u komentáře svou fotku, pak komentář (tagy) a pak už jen před kolika dny byl komentář vložený. Nad komentářem je počet LIKES a počet COMMENTS. Pod komentářem je políčko Add Comment. Koupil jsem aplikaci, když se ještě jmenovala Itsdagram Free. Teď mám poslední aktualizaci (změna na Instance). Navíc mi ve Store hlásí, ať ji koupím. Ale to je asi jedno. 0

Jindřich Lukeš

04 | 06 | 13 12:12
U každého příspěvku je tlačítko upravit. 0

Mario

04 | 06 | 13 08:52
Dají se upravovat/mazat vlastní komentáře? Už jsem se několikrát přepsal a nepřišel jsem na to, jak komentář upravit. 0

Jindřich Lukeš

15 | 05 | 13 12:12
To je ale v podstatě detail... 0

vojta66

15 | 05 | 13 11:37
No plnohodnotná.....třeba filtry chybí zcela... 0

Jindřich Lukeš

12 | 05 | 13 14:26
Itsdagram je první neoficiální aplikace pro Instagram, která umožňuje nahrání vašich fotografií. K dispozici jsou také standardní možnosti prohlížení obsahu, komentování apod. Potěší také propojení na sociální sítě. http://wmmania.cz/software/internet-komunikace/itsdagram/ 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Mobile Insider Preview v. 15226 (Fast) a 15223 (Slow)

Nové Fast Insider sestavení pro mobilní telefony, které se nese pouze v duchu oprav. To samé platí pro poslední Slow sestavení.

Stanislav Forejt | články před 2 dny

Současný Windows 10 Mobile končí! Co bude dál?

Microsoft potvrdil, že současná vývojová větev Feature2 je pro Windows 10 Mobile konečná.

Stanislav Forejt | články 20 | 06 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Jak bude vypadat nové Continuum?

Podívejte se, jak se v nové verzi systému promění Continuum. Stane se z něj konečně plnohodnotná náhrada PC?

Jindřich Lukeš | články 13 | 06 | 17

Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují (aktualizováno)

(12.6.): Další velice zajímavý patent Microsoftu. // Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

Jindřich Lukeš | články 12 | 06 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím