Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Jak budou vypadat nové Nokie s Windows Phone 8?

Dvě nové Nokie s Windows Phone se objeví na konci tohoto roku. Jejich kódové označení je Nokia Prodigy a AC/DC. Jak budou pravděpodobně vypadat, si ukážeme v tomto článku.

Ještě se nezačali prodávat ani všechny představené Nokie s Windows Phone a na internetu se již spekuluje o tom, jak by mohly vypadat ty následující. Jedno je však jisté, nové přístroje již budou obsahovat operační systém Windows Phone 8, který je kódově označen jako Apollo. Představení tohoto systému vč. nových přístrojů se předpokládá v posledním čtvrtletí tohoto roku. Podle zdroje blízkého americkému operátorovi AT&T se bude jedna o dva nové modely s kódovým označením „Prodigy“ a „AC/DC“. Hardwarové parametry nejsou zatím k dispozici. Velice pravděpodobné však je, že budou použity dvoujádrové procesory, jejichž podpora ve Windows Phone 8 je již potvrzena. Samozřejmostí by měla být také přítomnost technologie NFC, kterou podporují i současné Windows Phone 7.5.

 

Koncept č.1

První velice pravděpodobný design nových přístrojů by měl vycházet z patentu číslo D655,698, který si Nokia nechala schválit 13. března letošního roku.

New Nokia Phones

Tomuto designu přesně odpovídá i několik renderů, které se na internetu objevili v srpnu loňského roku. Konkrétně to bylo 10. srpna, tedy stejný den, kdy byla podána žádost o tento patent. Pokud si skicu a rendery pečlivě porovnáte, zjistíte, že podobnost není vůbec náhodná. Shodné je nejen rozmístění tlačítek ale také prázdná plocha pod displejem a tvar a umístěné fotoaparátu.

New Nokia Phones New Nokia Phones

O tom, že se skutečně jedná o reálné zařízení a ne o práci šikovných grafiků, by mohl svědčit i další uniklý snímek. Tentokrát se jedná o jakýsi plakát či reklamní leták, který se objevil na serveru PhoneArena.com minulý měsíc. Pokud se na přístroje opět pečlivě podíváme, zjistíme, že design opět vychází ze schváleného patentu. Jsou zde sice vidět drobné rozdíly, které by však mohly značit, že se na původním konceptu ještě pracovalo a toto je výsledek.

New Nokia Phones

 

Koncept č.2

Dalším schválený patent Nokie, tentokrát s číslem D650,350, ukazuje další možnou variantu vzhledu budoucího přístroje. Tento paten je však poměrně starý (z 26. května 2011). Navíc při bližším pohledu na skicu je možno nalézt a příliš společných prvků se současným modelem Lumia 710. Jedná se zejména o řadu „mechanických“ tlačítek po displejem, umístění tlačítka a konektorů na horní straně a také typicky zkosené hrany přístroje. Je tedy otázkou, zdali tento patent není původním návrhem ze kterého následně vznikl současný model Lumia 710.

New Nokia Phones

S tímto konceptem se však na internetu objevují také několik renderů, které by spíše ukazovali na to, že se jedná o budoucí model, který bude nástupcem Lumie 710. Tento model by měl obsahovat dotyková tlačítka a typicky (pro Lumii 800) zaoblený displej.

New Nokia Phones New Nokia Phones

New Nokia Phones

 

Koncept č.3

Třetí, nejvíce originální a futuristickým design zachycuje obrázek, který se nedávno objevil na webu Androsym.com. Údajně by se mělo jednat o fotografii dokumentu, který unikl z čínské pobočky Nokie. Design je to vskutku originální. Přístroj by měl být vybaven operačním systémem Windows Phone 8 a měl by disponovat 41 Mpx fotoaparátem Carl Zeiss s technologií PureView. Tato technologie již byla pro model s Windows Phone oficiálně potvrzena. Zdali je však toto skutečná podoba budoucího přístroje, zůstává otázkou.

New Nokia Phones

New Nokia Phones

Kromě fotografií unikly také některé hardwarové parametry. Přístroj by měl být vybaven dvoujádrovým procesorem s taktem 1,5 Ghz, grafickým procesorem Adreno 320 a prohnutým 4,3“ velkým displejem.

 

Koncept č.4

O posledním konceptu toho víme zatím nejméně. Původně se spekulovalo, že by takto mohla vypadat úplně první Nokie s Windows Phone. Tato spekulace se však nepotvrdila a ten poměrně realistický koncept stále zůstává aktuální. Vidět jej (spolu s dalšími výše zmíněnými koncepty) můžete na videu níže, které ukazuje budoucnost (vymyšlenou) mobilních přístrojů od Nokie.

New Nokia Phones

 

Zdroje: wmpoweruser.com, winphone7news.blogspot.com, wpcentral.comliveside.net

Komentáře (3)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Robert Varga

16 | 04 | 12 11:11
Líbí se mi hlavně koncept 2, protože vypadá že by mohl být cenově dosti přístupný. A je prostě pěkný 0

Robert Varga

16 | 04 | 12 11:09
Geniální praconví názvy As imají naznačovat, že "to bude masakr" 0

Jindřich Lukeš

16 | 04 | 12 00:26
Dvě nové Nokie s Windows Phone se objeví na konci tohoto roku. Jejich kódové označení je Nokia Prodigy a AC/DC. Jak budou pravděpodobně vypadat, si ukážeme v tomto článku. http://wmmania.cz/clanky/obecne/jak-budou-vypadat-nove-nokie-s-windows-phone-8/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17