Nebaví vás čekání? Nainstalujte si Denim ručně (návod)

Nečekejte zbytečně na příchod Denimu, ukážeme vám, jak jej nainstalovat ručně.

Stejně jako před každou aktualizací i nyní se zejména po sociálních sítích šíří kritika fanoušků a uživatelů Windows Phone, kteří netrpělivě čekají na příchod aktualizace Denim. Není se čemu divit. Od oznámení nových funkcí k reálné dostupnosti aktualizace uběhne vždy několik dlouhých měsíců. Dokonce i interval mezi aktualizací prvního a posledního zařízení se počítá v řádu týdnů. Důvodem je důsledné testování všech současných modelů v každém státě samostatně a navíc u všech tamních operátorů. Pokud se navíc ukáže jakýkoliv problém, firmware je připomínkován a vrácen Microsoftu k opravě.

 

Další problém nastává ve chvíli, kdy se dozvíte, že např. pro ČR a váš přístroj je aktualizace k dispozici, ale vy ji stále nemáte. Problém bude pravděpodobně v distribuci. Jinými slovy řečeno, váš přístroj je určen pro jiný stát, než je ČR. Jakou máte distribuci, si můžete zjistit pomocí tohoto návodu: Co znamená a jak zjistit distribuci (původ) vaší Lumie?

Při pohledu na tabulku dostupnosti umístěnou na oficiálním webu, vás ale možná napadne, proč nevyužít nějakého zahraničního firmwaru? A právě tohoto nápadu dnes využijeme, protože evropské firmware se v podstatě nijak zásadně neliší, všechny budou ve vašem přístroji fungovat a všechny obsahují češtinu.

Jak na to? Podrobný návod, zde již máme: Jak ručně nainstalovat (aktualizovat) firmware v Nokiích Lumiích s WP8 a ačkoliv je staršího data, je stále aktuální. V podstatě stačí jen na oficiálním webu vybrat libovolný evropský stát (firmware), pro který je již Denim dostupný a tento firmware přes aplikaci NaviFirm stáhnout a přes Nokia Care Suite nainstalovat (dle návodu výše).

 

Při tomto způsobu přehrání je třeba si zazálohovat všechny data, protože paměť přístroje bude kompletně smazána. Naštěstí s pokročilým zálohováním, kterým je Windows Phone 8.1 vybaven, se drtivá většina dat zase automaticky obnoví zpět. Jediné, co doporučuji, je zkontrolovat, zdali máte zálohování zapnuté a záloha je aktuální a následně ručně (po kabelu) zazálohovat fotky dokumenty a dalších multimédia ve vnitřní paměti zařízení a případně také data aplikací, které nejsou napojeny na nějakou cloudovou službu (různé poznámky apod.).

Před updatem také doporučuji zjistit, jaký firmware přístroj aktuálně obsahuje a také si jej stáhnout pro případné pozdější ruční nahrání zpět kvůli reklamaci apod. Na druhou stranu neznám případ, kdy by nebyla reklamace uznána kvůli nahrání jiného firmwaru. Servisy toto vůbec nekontrolují. Každopádně jistota, je jistota.

 

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

23 | 01 | 15 12:11
Nečekejte zbytečně na příchod Denimu, ukážeme vám, jak jej nainstalovat ručně. http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-nainstalovat-lumia-denim-rucne/ 0

Mohlo by vás zajímat

Outlook Mail a Kalendář pro Windows 10 (Mobile) - detailní pohled (aktualizováno)

(25.10.): Interaktivní notifikace a další funkce ve verzi pro PC.// Podrobná recenze systémové aplikace sloužící ke správě e-mailů a kalendáře ve Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:19

Microsoft ukončil podporu Skypu pro Windows Phone 8.1 a starší

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody 24 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím