Nebaví vás čekání? Nainstalujte si Denim ručně (návod)

Nečekejte zbytečně na příchod Denimu, ukážeme vám, jak jej nainstalovat ručně.

Stejně jako před každou aktualizací i nyní se zejména po sociálních sítích šíří kritika fanoušků a uživatelů Windows Phone, kteří netrpělivě čekají na příchod aktualizace Denim. Není se čemu divit. Od oznámení nových funkcí k reálné dostupnosti aktualizace uběhne vždy několik dlouhých měsíců. Dokonce i interval mezi aktualizací prvního a posledního zařízení se počítá v řádu týdnů. Důvodem je důsledné testování všech současných modelů v každém státě samostatně a navíc u všech tamních operátorů. Pokud se navíc ukáže jakýkoliv problém, firmware je připomínkován a vrácen Microsoftu k opravě.

 

Další problém nastává ve chvíli, kdy se dozvíte, že např. pro ČR a váš přístroj je aktualizace k dispozici, ale vy ji stále nemáte. Problém bude pravděpodobně v distribuci. Jinými slovy řečeno, váš přístroj je určen pro jiný stát, než je ČR. Jakou máte distribuci, si můžete zjistit pomocí tohoto návodu: Co znamená a jak zjistit distribuci (původ) vaší Lumie?

Při pohledu na tabulku dostupnosti umístěnou na oficiálním webu, vás ale možná napadne, proč nevyužít nějakého zahraničního firmwaru? A právě tohoto nápadu dnes využijeme, protože evropské firmware se v podstatě nijak zásadně neliší, všechny budou ve vašem přístroji fungovat a všechny obsahují češtinu.

Jak na to? Podrobný návod, zde již máme: Jak ručně nainstalovat (aktualizovat) firmware v Nokiích Lumiích s WP8 a ačkoliv je staršího data, je stále aktuální. V podstatě stačí jen na oficiálním webu vybrat libovolný evropský stát (firmware), pro který je již Denim dostupný a tento firmware přes aplikaci NaviFirm stáhnout a přes Nokia Care Suite nainstalovat (dle návodu výše).

 

Při tomto způsobu přehrání je třeba si zazálohovat všechny data, protože paměť přístroje bude kompletně smazána. Naštěstí s pokročilým zálohováním, kterým je Windows Phone 8.1 vybaven, se drtivá většina dat zase automaticky obnoví zpět. Jediné, co doporučuji, je zkontrolovat, zdali máte zálohování zapnuté a záloha je aktuální a následně ručně (po kabelu) zazálohovat fotky dokumenty a dalších multimédia ve vnitřní paměti zařízení a případně také data aplikací, které nejsou napojeny na nějakou cloudovou službu (různé poznámky apod.).

Před updatem také doporučuji zjistit, jaký firmware přístroj aktuálně obsahuje a také si jej stáhnout pro případné pozdější ruční nahrání zpět kvůli reklamaci apod. Na druhou stranu neznám případ, kdy by nebyla reklamace uznána kvůli nahrání jiného firmwaru. Servisy toto vůbec nekontrolují. Každopádně jistota, je jistota.

 

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

23 | 01 | 15 12:11
Nečekejte zbytečně na příchod Denimu, ukážeme vám, jak jej nainstalovat ručně. http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-nainstalovat-lumia-denim-rucne/ 0

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software před 2 hod.

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Band 2 v bílé barvě exkluzivně pouze pro zaměstnance Microsoftu

Jindřich Lukeš | články 27 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím