Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Jak vrátit původní SPL do HTC Touch HD po nainstalování HardSPL

...po naistalovaní HardSPL Někdy dojde k tomu, že jsme nuceni vrátit oficiální „prodejní“ ROM do našeho zařízení a to i včetně „odinstalace“ HardSPL. Většinou to bývá v případech, kdy zasíláme zařízení na záruční opravu a nechceme, aby servisní technik měl byť i jen lehký náznak pochybnosti, že např. HW vada reproduktoru by mohla být způsobena softwarovým problémem spojeným s nějakými neoficiálními SW nástroji. Druhým takovým případem může být to, když zařízení prodáváme někomu dalšímu a chceme, aby ho měl, tak jako při koupi.

To znamená, aby při bootloaderu nebyl tento popisek na obrazovce:
Co budeme potřebovat:

1) Původní verzi kompletní ROM (může být třeba tato: RUU_BlackStone_HTC_WWE_EastEurope_1.14.479.3_Radio_52.49a.25.26_1.09.25.14_Ship.exe anebo jiná, kterou jsme měli v zařízení při koupi)
2) Unsigned_HardSPL_for_Blackstone_OliNex.zip
3a) Restore_Stock_SPL_114_2.zip
3b) Restore_Stock_SPL_113.zip
3c) Restore_Stock_SPL_115.zip
3d) RUU_Signed_Blackstone_stockSPL154.zipNejdříve musíme naflešovat do zařízení původní oficiální ROM. Přesný postup, jak na to je uveden v tomto návodu.

Pokud máme naflešováno, v zařízení bychom měli nejspíše vidět nějaké podobné informace jako zde:Zařízení připojíme k PC kabelem a necháme sesynchronizovat s ActiveSync (WMDC), počkáme až stavová ikonka zezelená. Ze staženého archívu Unsigned_HardSPL_for_Blackstone_OliNex.zip spustíme soubor HardSPLWrapper_Blackstone.exe. V této chvíli se nám soubor ve složce rozbalí. Na obrazovce PC bychom měli mít něco podobného:Ve flešování nepokračujeme, ale otevřeme si složku kam jsme rozbalili předem stažený archív Restore_Stock_SPL_114_2.zip (anebo Restore_Stock_SPL_113.zip, Restore_Stock_SPL_115.zip, RUU_Signed_Blackstone_stockSPL154.zip). V této složce máme pouze jeden soubor (RUU_Signed.nbh), který nakopírujeme (přepíšeme původní soubor se stejným názvem) do složky, kde máme v současnosti spuštěný soubor HardSPLWrapper_Blackstone.exe.Po přepsání souboru pokračujeme dále ve flešování standardním postupem, jak už jsme zvyklí z flešování HardSPL (anebo ROM) včetně nutnosti potvrdit bezpečnostní varování.Po zdárném průběhu máme na zařízení po vstupu do bootloaderu jeden z těchto nápisů:aneboJestliže flešování skončí s chybou je nutné opakovat postup s jiným souborem RUU_signed.nbh z přiložených archívů Restore_Stock_SPL. Osobně se mi to podařilo právě až se souborem z archívu Restore_Stock_SPL_113 a až teprve potom se souborem z archívu Restore_Stock_SPL_114_2, tak abych měl v zařízení původní SPL 1.14. Po úspěšném provedení tohoto procesu máme zařízení jako „z fabriky“ a nikdo nepozná, že jsme do něho flešovali jiné než oficiální ROM.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Jak správně nabíjet akumulátory (baterie) v mobilních zařízeních? (aktualizováno)

V tomto podrobném článku se zaměříme na problematiku baterií (akumulátorů) a poradíme, jak je správně nabíjet, skladovat a jak o ně celkově vhodně pečovat. Vyvrátíme také mýty, kterých je plný internet a které přebírají i některé média.

Jindřich Lukeš | návody 19 | 08 | 15

Tipy a triky pro Windows Phone 8.1 (3) – Klávesnice a SMS

V tomto novém seriálu naleznete desítky tipů, triků a návodů, jak efektivně využívat operační systém Windows Phone 8.1 vč. jeho skrytých funkcí.

Jindřich Lukeš | návody 17 | 10 | 14

Vydrží HTC One s Windows Phone 2x déle než s Androidem? (test)

Podle údajů výrobce by HTC One s Windows Phone mělo vydržet na jedno nabití 2x déle než stejný model s Androidem. Potvrdí tyto papírové údaje také praktickém výsledky?

Jindřich Lukeš | články 27 | 08 | 14

HTC One (M8) s Windows Phone 8.1 – Oficiálně představeno

Aktualizace (20.8.): Včera bylo HTC One (M8) s Windows Phone oficiálně představeno. HTC připravuje první letošní model vybavený operačním systémem Windows Phone 8.1 (GDR1), který bude patřit do té nejvyšší kategorie. V tomto článku naleznete souhrn všech zatím dostupných informací.

Jindřich Lukeš | články 20 | 08 | 14

Recenze: Samsung Vehicle Dock – Povedený univerzální držák do auta

Sháníte kvalitní univerzální držák do auta, kam umístíte v podstatě jakýkoliv telefon? Máme pro vás tip na povedený kousek od Samsungu, který využijete nejen pro Nokii 520 ale i 1520. Porobnosti naleznete v naší recenzi.

Jindřich Lukeš | recenze 19 | 08 | 14