Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Jaké modely s Windows Phone můžeme letos očekávat?

V tomto článku naleznete všechny dostupné informace a spekulace týkající se nových zařízení vybavených operačním systémem Windows Phone 8.1. V letošním roce bychom se mohli dočkat až 10 zařízení od 5 výrobců.

Již za měsíc budou představeny Windows Phone 8.1. Velká část nových funkcí již na veřejnost různými cestami unikla. Více naleznete v samostatném přehledu: Windows Phone 8.1 (Blue) – Velký přehled novinek a vylepšení (aktualizováno). Co však zatím není vůbec jasné, jsou porobnosti ohledně chystaných zařízení. V tomto směru dokonce ani očekávaný MWC v Barceloně celou situaci nijak nevyjasnil. Objevily se však oficiální zprávy o nových OEM partnerech. Jaké tedy můžeme letos očekávat nové modely?

 

Nokia

Stálicí v oblasti Windows Phone je samozřejmě Nokia/Microsoft. Zde jsou nová zařízení s WP8.1 samozřejmostí. Očekává se ekvivalent americké Lumie 929 (více informací) pro zbytek světa a také model nižší třídy v podobě Lumie 630/635 (více informací). Velmi pravděpodobně by se mohl objevit také model střední třídy, který v současné nabídce zcela chybí.

 

Samsung

Samsung v oblasti Windows Phone příliš aktivní není. Dle všech současných spekulací však letos představí jeden model označený jako SM-W750V (Huron). Tento model by měl být podobný modelu Samsung Galaxy S4. Výbava však bude horší. Spekuluje se o displeji s úhlopříčkou 4,3" s HD rozlišením. Zpočátku by se měl začít prodávat pouze v USA. Start ve zbytku světa je zatím s otazníkem.

 

HTC

Ačkoliv v současné době není HTC v nejlepší kondici, v nedávném rozhovoru ústy svého zástupce přislíbilo, že s Windows Phone stále počítá. Nové modely jsou prý doslova „na cestě“. Očekává se tedy více než jeden model. Na trhu by se mohly objevit s příchodem Windows Phone 8.1, tedy na přelomu jara a léta.

 

Lenovo

Novým hráčem na trhu s mobilními Windows je Lenovo. Dle neoficiálních informací mělo být první zařízení představeno již v loňském roce, ale nakonec bylo odloženo. Je tedy otázkou, zdali Lenovo zvolí tento již hotový model se starším hardwarem, nebo jej modernizuje. Každopádně by se mělo jednat o přístroj o nižší až střední třídy (Qualcomm Snapdragon 400 and 600) s cenou nepřesahující 8500 Kč. Spekulace hovoří o úhlopříčce 4,5-5“. Stejně jako ostatní modely by se mělo na trhu objevit na přelomu jara a léta.

 

Huawei

Také Huawei to ještě s Windows Phone nevzdal. V loňském roce představil model W2, který se však na český trh vůbec nedostal. V letošním roce by se mělo jednat o model W3 spadající do střední třídy. Zajímavé by mělo být především tenké hliníkové tělo, displej o úhlopříčce 4,5“ s HD rozlišením, 8 MPx fotoaparát a podpora LTE.

 

Acer

K situaci na poli Windows Phone se vyjádřil také Acer. Ten sice aktuálně přístroj s Windows Phone neplánuje, ale jeho výrobu zváží ve chvíli, kdy podíl v Evropě dosáhne 15%. V současné době se pohybuje na hranici 10%.

Komentáře (2)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

oversx

03 | 03 | 14 10:06
Nokia se bude těžce překonávat a pokud MS neuvolní jejich apps i pro ostatní výrobce, tak to pro ně nebude zajímavé. Buď vyrobí levný šunt a nebo si lidi vyberou Nokii. Takže bych to viděl, že jim MS nasype všimné a uvolní Nokia apps, jinak to nemá cenu. A politika MS je pro mě nepochopitelná, za 4 roky nejsou schopni vůbec konkurovat, musí odstranit šéfa, aby konečně slevnili systém pro levné zařízení, nebo vydali (snad) bezplatnou edici s Bingem. Jenže za to jejich chování jim to patří. 0

Jindřich Lukeš

03 | 03 | 14 08:51
V tomto článku naleznete všechny dostupné informace a spekulace týkající se nových zařízení vybavených operačním systémem Windows Phone 8.1. V letošním roce bychom se mohli dočkat až 10 zařízení od 5 výrobců. http://wmmania.cz/clanky/obecne/jake-modely-s-windows-phone-muzeme-letos-ocekavat/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17