Krusell BikeHolderkit - Jak upevnit chytrý telefon na kolo či motorku?

V této recenzi si představíme jediné současné řešení pro plnohodnotné připevnění a používání (nejen) Windows Phone přístrojů na jízdním kole, případně motorce.

Pokud rádi sportujete a využíváte horské/silniční kolo, nebo vlastníte motocykl, jistě jste někdy přemýšleli nad tím, jak jednoduše a bezpečně připevnit Váš chytrý telefon k řídítkům a pohodlně ho ovládat. Toto řešení má celou řadu výhod. Svůj přístroj na umístěný na řídítkách můžete nejen ovládat, ale získáte také přehled o různých upozorněních zobrazovaných na displeji (SMS, hovory, apod.) a navíc můžete využívat i některé aplikace. Typickým příkladem jsou navigace a mapové aplikace, které Vám mohou velmi usnadnit cestování. Osobně jsem si velmi oblíbil Nokia mapy přepnuté do „pěšího módu“, které jsou na kole k nezaplacení. Podobných aplikací je celá řada a ani klasické autonavigace nejsou k „zahození“ (a to zejména při použití na motorce).

Nyní se ale dostáváme k otázce, jak vlastně chytrý telefon k řídítkům připevnit? V současné době existuje snad jediné prověřené a funkční řešení (zejména pro jízdní kola), které pochází od světoznámé firmy Krusell. Tato společnost se zabývá především výrobou různých pouzder pro mobilní zařízení.

Držák Krusell Bikeholderkit lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Některá pouzdra jsou na zadní straně vybavena tzv. Multidapt adaptérem, který umožňuje připojit různé klipy na opasek a oblečení a následně také pomocí těchto klipů připojit další příslušenství. Mezi toto příslušenství spadá právě systém uchycení na kolo/motorku označený jako BikeHolderkit.

Krusell CLASSIC Lumia 800Krusell CLASSIC Lumia 800

Krusell CLASSIC Lumia 800

Pokud tedy chcete BikeHolderkit použít, musíte svůj přístroj vložit do pouzdra vybaveného Multidapt adaptérém s připojeným klipem SpringClip. Multidapt adaptér je možné zakoupit i samostatně (bez pouzdra), toto řešení ale nedoporučuji, jelikož je nutné adaptér k přístroji (či jinému pouzdru) přilepit oboustrannou lepící páskou, a to nemusí být vždy spolehlivé řešení.

Držák Krusell Black Label SpringClip lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800

Pro tento účel považuji za nevhodnější pouzdra CLASSIC, která jsme si představili v samostatné recenzi minulý týden: Pouzdra Krusell Classic nejen pro Nokii Lumii 800. Tato pouzdra nejsou rozkládací, což zajištuje dostatečnou ochranu celého přístroje (vč. displeje), obsahují Mulidapt adaptér a také SpringClip. Tedy vše co pro využití BikeHolderkitu potřebujete. Cena těchto pouzder se pohybuje okolo 250 Kč.

Pouzdro Krusell Classic Nokia Lumia 800 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800

Samotný princip BikeHolderkitu je velice jednoduchý. Pomocí objímky jej přichytíte na řídítka a zasunete do něj SpringClip. Samotný držák je rozevíratelný, což umožňuje snadnější zasunutí clipu. Na druhou stranu mechanismus je dostatečně tuhý na to, aby přístroj z držáku vyklouzl.

Krusell CLASSIC Lumia 800Krusell CLASSIC Lumia 800

Graf ceny produktu Držák Krusell Bikeholderkit poskytuje server Heureka.cz

 

Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800

V praxi pak mohou „výsledky“ vypadat nějak takto:

Na kole:

Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800

 

Na motorce:

Krusell CLASSIC Lumia 800 Krusell CLASSIC Lumia 800

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

10 | 07 | 12 00:53
V této recenzi si představíme jediné současné řešení pro plnohodnotné připevnění a používání (nejen) Windows Phone přístrojů na jízdním kole, případně motorce. http://wmmania.cz/clanky/hardware/krusell-bikeholderkit-jak-upevnit-chytry-telefon-na-kolo-ci-motorku/ 0

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software před 1 den

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Band 2 v bílé barvě exkluzivně pouze pro zaměstnance Microsoftu

Jindřich Lukeš | články 27 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím