Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Kubík SMS - Posílejte SMS Zdarma (1.díl)

Kubík SMS je jednoduchá a nenáročná aplikace, která nabízí několik zajímavých funkcí. Hlavním cílem aplikace je snadné posílání SMS pomocí datových připojení (GPRS, EDGE, Wi-Fi atd).

Kubik SMSUrčitě mi dáte za pravdu, že pohled na vyúčtování za mobilní služby, zejména koncem měsíce, není zrovna příjemný. Dokonce bych řekl, že někdy až hrozivý :) Operátoři si někdy účtují až přemrštěné ceny a to hlavně za SMS. Určitě si říkáte, že s tím těžko něco uděláte, ale opak je pravdou. Již řadu let všichni tři čeští mobilní operátoři umožňují posílat SMS z internetových SMS bran zdarma. Tato možnost je však využitelná pouze z PC, které je většinou v práci nebo doma. Ale co dělat když jsem s mobilem venku? Řešení je poměrně jednoduché, stačí mít ve svém Windows Mobile zařízení nainstalovaný příslušný program, který spojení s SMS bránou zprostředkuje (pomocí GPRS, popř. Wi-Fi).

Nyní se naskýtá otázka, když už budu mít příslušný program kolik tedy ušetřím?
Jak už bylo výše zmíněno, samotné odeslání SMS přes bránu je zdarma. Zaplatíte pouze za data, která putují z Vašeho zařízení přes internet k bráně. Dle dlouholetých zkušeností mohu objektivně říci, že jedna SMS (samozřejmě také záleží na počtu znaků) "spotřebuje" 2-5 kB. U většiny tarifů i předplacených karet se cena za 1 kB pohybuje v řádu 0,05-0,07 Kč (za standardní SMS tedy zaplatíte průměrně 18 haléřů). V této chvíli ale pozor na účtování mobilních operátorů za přenesená data. Pouze Vodafone účtuje po jednom kilobajtu. T-Mobile účtuje bohužel již po pěti kilobajtech. To v praxi znamená, že za SMS o velikosti 2 kB zaplatíte vždy 5kB (tedy cca. 30 haléřů). Ale i v tomto případě se tato služba několikanásobně vyplatí. Nejlépe jsou na tom ti, kteří mají nějaký neomezený datový tarif, pro ně je pak taková SMS zcela zdarma. Výjimkou však je O2 pro jehož uživatele je tento způsob posílání SMS nevhodný (pokud nevlastní datový tarif), jelikož je účtováno za data v 10ti minutových intervalech.Kubík SMS

Nyní se zaměříme na konkrétní program, pomocí kterého můžete SMS ze svého zařízení posílat. Prvním, velice zdařilým programem, je "Kubík SMS" (DreamCom).

Kubík SMS je jednoduchá a nenáročná aplikace, která nabízí několik zajímavých funkcí. Po instalaci a spuštění programu, se zobrazí jednoduché rozhraní, které je velmi podobné klasickým editoru SMS zpráv. V horní části se vyplňuje číslo příjemce, samozřejmě je možné ho vložit i z adresáře, dále pak výběr SMS brány (nejužitečnější při posílání na přenesená čísla) a na závěr vlastní text.Kubík SMS Kubík SMS Kubík SMS Kubík SMSPříchozí SMS zpráva pak vypadá nějak takto:

Kubík SMSZde narážíme na první menší nedostatek. Bohužel při využití veřejných sms bran není možné nijak nastavit, aby se odeslaná zpráva příjemci zobrazila pod Vaším telefonním číslem. (tato možnost je podporována, jen u placených bran. viz níže). Další nepříjemností je reklamní odkaz na začátku každé SMS, který odstraníte jedině zakoupením licence na plnou verzi aplikace, která vyjde na 99 Kč za rok.Pokud byste chtěli mít přehled o odeslaných SMS, možnost je zálohovat, popř. odesílat přímo z internetu, bude potřeba se zdarma zaregistrovat na webu sms.nastym.cz. Zde si pak také můžete předvybrat zprostředkovatele placených zpráv. Na výběr jich je hned několik. Cena za jednu SMS je pak nejníže stanovena na 0,76 Kč. U placených SMS je u zprávy příjemci zobrazováno také Vaše telefonní číslo.Osobně si myslím, že posílaní SMS přes internet dokáže značně ušetřit náklady za používání mobilního telefonu. Při běžném odeslání 200 SMS měsíčně pomocí standardního tarifu (1,19 Kč/SMS) je možné ušetřit 178 Kč. U majitelů SIM karet Vodafonu je to téměř dvojnásobek. Jedinou nevýhodou je nemožnost kontroly doručení pomocí klasických doručenek, případně otravné zobrazení odkazu ve zprávě u neplacené verze programu.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Jaké jsou možnosti propojení počítače s Windows 10 a telefonu s Androidem?

Microsoft průběžně pracuje na užší provázanosti telefonů a počítačů s různými operačními systémy. V tomto článku naleznete průběžně aktualizovaný přehled aktuálních možností.

Jindřich Lukeš | články 27 | 07 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Windows 10 používá více než 500 miliónu uživatelů, na Android to ale již nestačí

Windows 10 se rozrůstají nejrychleji ze všech verzí Windows v historii. Jak se jim ovšem daří v porovnání s všudypřítomným Androidem?

Jindřich Lukeš | články 11 | 05 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17