Aplikace Levitagram slouží ke snadnému vytvoření levitační fotografie, ale meze se fantazii samozřejmě vůbec nekladou. S celým procesem pomůže jednoduchý průvodce a přívětivé prostředí aplikace. Pojďme se na Levitagram podívat podrobněji a popsat si, jak levitační fotografii vytvořit.
Vzhledem k tomu, že potřebujeme pracovat s dvěma fotografiemi s co nejpodobnější perspektivou, je ideální použít např. stativ. Ten ale obvykle nemá každý a už vůbec ne k telefonu. Aplikace s tím samozřejmě počítá a při dodržení několika zásad (dobře osvětlené prostředí, členitější pozadí „vznášejícího se“ předmětu a ideálně žádné předměty příliš blízko fotoaparátu) není problém pomocí automatické funkce perspektivu fotografií srovnat. Není třeba hledat složitosti, jednoduše stačí telefon šikovně opřít a mít ruce v klidu.
V první řadě si rozmyslíme, jakého výsledku chceme dosáhnout – v našem případě vznášejícího se telefonu. Nafotíme tedy dvě fotografie, jednu bez předmětu a druhou s předmět podloženým např. stolem nebo krabicí. Po srovnání fotek dojde k jejich vzájemnému překrytí a pak už jen tahem prstu odstraníme pomocnou krabici. Můžeme zvolit intenzitu překrytí a velikost použitého štětce. Finální vzhled fotografie lze ještě ovlivnit pomocí nastavení jasu, kontrastu a saturace.
A tím je levitační fotografie hotova. Výslednou fotografii lze standardně uložit do telefonu nebo přímo sdílet na sociální sítě. Ukázka zdrojových a výsledných fotografií zde:
Levitagram je na ovládání jednoduchý a kreativní. Navíc se odkaz na aplikaci umístí i do rychlých voleb Fotoaplikací (anglicky Lenses), lze ji tak vyvolat přímo z menu výchozí aplikace fotoaparátu, např. z Lumia Camera. Levitagram je na Store za 55Kč a bohužel nenabízí zkušební verzi. Vzhledem ke svému zaměření předčí univerzální fotoeditory a tak se nákup určitě vyplatí.