Liquid M220 – první Windows Phone 8.1 od Aceru

Acer na veletrhu Mobile World Congress představil svůj první smartphone s operačním systémem Windows Phone 8.1.

Společnost Acer v rámci veletrhu Mobile World Congress představila dlouho očekávaný smartphone s operačním systémem Windows Phone 8.1. První, a na dlouhou dobu také poslední, Windows Phone od této značky byl uveden v roce 2011 a běžel na verzi 7.5. Jaké je tedy po tříleté pauze nové zařízení?

 

Liquid M220 se řadí do třídy lowend a díky své ceně (a tomu odpovídající výbavě) bude atraktivní především pro méně náročné uživatele. Je vybaven WP 8.1, avšak výrobce slibuje možnost aktualizace na Windows 10. Co se týče hardwaru, telefon je vybaven čtyřpalcovým displejem s rozlišením 800x480 pixelů a jemností 233 ppi, 1,2 GHz dvoujádrovým procesorem, 512 MB RAM a vnitřní pamětí 4 GB, kterou je možné rozšířit pomocí paměťové microSD karty.

Zařízení má dva fotoaparáty – 2 MPx přední a 5 MPx zadní s automatickým ostřením a přisvětlovací diodou. Stejně jako např. Lumia 630, tak i tento model nabízí podporu dual SIM. Poslední známou specifikací je kapacita baterie, která je 1 300 mAh.

Po designové stránce nevypadá Liquid M220 vůbec špatně. Na první pohled zaujme originálně řešená zadní strana krytu, která je dle výrobce inspirovaná thajským hedvábím. Středový rámeček není hladký, nýbrž je tvořen drobnými pyramidami, díky nimž by se mohl telefon dobře držet. Na pravé straně se nacházejí klasicky tlačítka pro ovládání hlasitosti a zapínání/vypínání.

Bohužel příliš dobře nepůsobí extrémně široký rámeček kolem displeje, který celé zařízení jen výrazně zvětšuje. Také kapacita operační paměti již na dnešní poměry není dostatečná. Dokonce i samotný Microsoft u svých nejlevnějších Lumií volí raději 1 GB.

 

Zařízení bude vyráběno ve dvou barevných provedeních – bílé a černé. Prodávat by se mělo začít v průběhu dubna za cenu začínající na 2 190 Kč.

Fotografie:

M220

M220 M220 M220

 

Video:

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software včera v 12:59

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Automobilová navigace Sygic v akci se slevou až 70%

Jindřich Lukeš | software 14 | 10 | 16

Microsoft Band 2 - přehled všech aktualizací firmwaru vč. podrobného popisu novinek a vylepšení (aktualizováno)

(14.10.): Dobré opravy a vylepšení. // V tomto článku naleznete přehled všech aktualizací, které byly doposud vydány pro Microsoft Band 2, a to vč. podrobného popisu novinek a vylepšení v nich obsažených.

Jindřich Lukeš | články 14 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(7.10.): Nová verze s podporou zálohy na OneDrive a dalšími novinkami.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 07 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím