Lumia Storage Check - Užitečný správce vnitřní paměti

Nokia dnes vydala betaverzi aplikace pro detailní správu vnitřní paměti Lumií s WP8 s celou řadou zajímavých a užitečných funkcí. Nyní tak můžete pohodlně zjistit, co zabírá nejvíce místa, nebo např. smazat dočasné soubory.

Stažení V článku s popisem novinek, které přinese druhá velká aktualizace systému Windows Phone 8 jsme si představili i doplňky, které plánuje Nokia integrovat do svých zařízení. Část vylepšení je však realizována pomocí samostatných aplikací, které jsou postupně distribuovány již nyní.

Např. nový firmware Lumií 620, 820 a 920, který byl před týdnem oficiálně vypuštěn, obsahuje pokročilého správce vnitřní paměti. Ačkoliv se původně předpokládalo, že se jedná pouze o systémovou součást, Nokia dnes vydala novou verzi v podobě klasické aplikace vylepšenou o několik novinek.

Aplikace se jmenuje Lumia Storage Check a stejně jako svůj předchůdce umí detailně zobrazit velikost jednotlivých dílčích položek umístěných v paměti přístroje a dále s nimi pracovat. Celkem jsou k dispozici tyto „skupiny souborů“:

- Aplikace
- Dočasné soubory
- Fotografie
- Videa (novinka)
- Hudba
- Dokumenty
- E-mail a kontakty
- Vyzvánění
- Systém (obvykle 1,9 GB)
- Ostatní

V případě „vyrovnávací“ paměti („Ostatní“) je k dispozici možnost jejího promazání (odstranění dočasných a nepotřebných souborů).

Velmi užitečná je také funkce, která umožňuje zobrazit skutečnou velikost jednotlivých aplikací (v přehledném seznamu pod sebou). Tuto funkci využijí zejména majitelé zařízení s menší vnitřní pamětí, aby zjistili, která aplikace zabírá nejvíce místa, a následně zvážili její odinstalaci. Velikost aplikací udávaná v Marketplace se totiž mnohdy velice liší od té skutečné (v závislosti na množství dalších dočasných souborů).

Lumia Storage Check však přináší i novinku v podobě možnosti přesunout mapové podklady na paměťovou kartu (pokud ji přístroj podporuje), což je v praxi opět velice praktické. Aplikaci je možno (zatím v betaverzi) stahovat standardně na Storu.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

Gartner: Windows Phone má pouze 0,3% zastoupení aktuálních prodejů na trhu chytrých telefonů

Jindřich Lukeš | články 17 | 02 | 17

Jak nainstalovat starší (rychlejší) aplikaci Facebook přímo od Microsoftu?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak snadno nainstalovat starší oficiální aplikaci Facebook vyrobenou přímo Microsoftem, která nabízí podstatně lepší výkon než současná verze přímo od Facebooku.

Jindřich Lukeš | návody 07 | 02 | 17

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software 22 | 01 | 17

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím