Lumia 620: Oficiální představení (hardwarové parametry, fotografie, video)

Nokia představila novou Lumii (620), která zaujme nejen cenou, ale také funkční výbavou. Překvapením je také podpora Windows Phone 8.

Nokia se před časem nechala slyšet, že operační systém Windows Phone 8 bude využívat pouze u svých dražších (výkonnějších) zařízení a ty levnější modely budou obsahovat pouze starší verzi 7.8. Nejen díky tomuto prohlášení bylo včerejší představení Lumie 620 poměrně překvapující.

Z pohledu ceny bude Lumia 620 patřit do kategorie tzv. low-endů. Tedy telefonů, které se vyznačují velmi příznivou cenou a pouze základními funkcemi (méně výkonným hardwarem). V případě 620tky toto označení však úplně neplatí. Cena bude sice posazena poměrně nízko, ale výbava tento model řadí spíše do střední třídy. Velkou zásluhu na tom má operační systém Windows Phone 8, který kromě řady zajímavých funkcí přináší i minimální hardwarové požadavky. V praxi to znamená, že pokud chce výrobce využít tento systém, musí své zařízení vybavit dostatečným (přesně specifikovaným) hardwarem. Cílem je zajistit, aby zařízení bez problémů zvládlo „zprostředkovat“ všechny funkce operačního systému.

Lumia 620 Lumia 620

Lumia 620 je vybavena dvoujádrovýcm procesorem s taktem 1 GHz, 512 MB operační paměti RAM, 8 GB vnitřní paměti s možnosti rozšíření o paměťové karty a 3,8“ WVGA (480x800) displejem. Technologie displeje byla zvolena pouze ta základní (TFT LCD) doplněná o funkci ClearBlack (lepší zobrazení černé barvy). Stejným displejem je v současné době vybavena například Lumia 710.

Z oblasti konektivity je k dispozici podpora 2g i 3G sítí, Bluetooth verze 3.0, GPS a Wi-Fi 802.11a/b/g/n. Nechybí dokonce ani NFC.

Fotoaparát má rozlišení 5 Mpx a přítomna je také přední VGA kamera pro videohovory. Rozměry přístroje jsou standardní 115,4 x 61,1 x 11,02 milimetrů. Totéž se týká i hmotnosti 127 gramů. Mnohem zajímavější jsou však barevné varianty. Konkrétně se jedná o černou, bílou, žlutou, růžovou, modrou a zelenou.

Lumia 620

Největším lákadlem však bude poměrně široká nabídka exkluzivních aplikací zdarma, které Nokia pro své přístroje nabízí. Nejzajímavější je rozhodně Nokia Autem+, Nokia mapy, aplikace na focení apod. Soupis všech aplikací, vč. krátké charakteristiky je uveden v recenzi Lumie 920.

Lumia 620 na první pohled vypadá jako velmi zajímavé zařízení, které má rozhodně šanci uspět. U Nokie však v poslední době nerozhoduje ani tak kvalita, jako spíše cena a dostupnost. Bohužel i v případě tohoto modelu to není příliš dobré. Při pohledu na předpokládanou cenu je vše (výjimečně) v pořádku, protože by neměla přesáhnout 6000 Kč. Špatné je to bohužel s dostupností. V ČR by se totiž Lumia 620 měla objevit až v průběhu března. Tímto Nokia zcela zbytečná dává prostor konkurenci. Zejména modelu 8S od HTC, který bude hlavním konkurentem.

 

 

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

06 | 12 | 12 02:10
Nokia představila novou Lumii (620), která zaujme nejen cenou, ale také funkční výbavou. Překvapením je také podpora Windows Phone 8. http://wmmania.cz/clanky/obecne/lumia620-oficialni-predstaveni/ 0

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Lumie 950 a 950 XL měly na trh přijít s podporou propracovaných gest, stylusu, novým Glance Screenem a speciálním pouzdrem

Lumie 950 a 950 XL měly být původně vybaveny celou řadou zajímavých funkcí a příslušenství. Podívejte se na plány Microsoftu, které se nikdy neuskutečnily.

Jindřich Lukeš | články 29 | 05 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím