Marketplace pro Windows Phone 7 otevřen i pro české vývojáře

Čeští vývojáři aplikací a her pro Windows Phone 7 se konečně dočkali, a od včerejška mohou v (zatím v testovacím provozu) umisťovat aplikace na Marketplace, resp. do schvalovacího procesu. Oficiální otevření je plánováno na 23.7.2011.

20.7.2011 byl oficiálně otevřen Marketplace (registrace do AppHubu) pro vývojáře Windows Phone 7 z České republiky. Zatím se jedná pouze o testovací provoz. Oficiální otevření je naplánováno na sobotu 23.7.2011.

Registrace není nijak omezena. Každý, kdo by chtěl svou aplikaci umístit na Marketplace, má příležitost. Roční registrační popladek činní $99 USD. Pro studenty vlastnící studentský průkaz ISIC by měla být registrace zdarma. Registraci je možno provést na webu http://create.msdn.com/en-US/

AppHub Windows Phone 7

Každý registrovaný vývojář může na Marketplace umístit zdarma 100 aplikací (do tohoto počtu se počítají také aktualizace), každá další aplikace nad stovku je zpoplatněna $19.99 USD. Ihned po registraci bude možné oficiálně odemknout zařízení pro instalaci "neoficiálních" aplikací (XAP souborů), což je možné využít nejen pro testování svých vlastních programů a her.

Poslední aktualizace Marketplace, resp. AppHubu přinesla také několik nových funkcí. Konkrétně se jedná o možnost uzavřeného soukromého testování (Beta distribuce), do kterého se mohou zapojit pouze vybraní jedinci, kterým vývojář nabídne speciální odkaz. Tato služba bude omezena maximálním počtem 100 testerů a 90ti denní funkčností testované aplikace. Druhou novou funkcí je Cílená distribuce, která nabídne možnost určitou aplikaci stahovat pouze konkrétním uživatelům, které vývojář zvolí (nebude veřejně přístupná na Marketplace). V podstatě opět půjde o mechanismus speciálního odkazu, který vývojář pošle uživatelům, kteří si přes něj aplikaci stáhnou a nainstalují. V tomto případě ale skupina uživatelů není nijak limitována počtem ani délkou používání aplikace. Cílená distribuce najde jistě uplatnění např. u různých podniků apod., kde bude třeba zabezpečit, aby danou aplikaci používali pouze zaměstnanci a podobně. Výhodou této distribudce je i možnost kdykoliv danou aplikaci zveřejnit.

Další novinky se týkají aplikací pro Mango, které zde již ale nebudu popisovat. Doporučuji pročíst tento oficiální článek.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

21 | 07 | 11 15:39
Čeští vývojáři aplikací a her pro Windows Phone 7 se konečně dočkali, a od včerejška mohou v (zatím v testovacím provozu) umisťovat aplikace na Marketplace, resp. do schvalovacího procesu. Oficiální otevření je plánováno na 23.7.2011. http://wmmania.cz/clanky/obecne/marketplace-pro-windows-phone-7-otevren-i-pro-ceske-vyvojare/ 0

Mohlo by vás zajímat

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody před 5 hod.

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software před 6 hod.

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Aktualizace Redstone2 pro Windows 10 (Mobile) možná již v březnu 2017

Jindřich Lukeš | články 18 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím