mBenzin.cz BETA - Ceny paliva v celé ČR

S aplikací mBenzin.cz můžete jednoduše vyhledat nejbližší/ nejlevnější čerpací stanice ve vašem okolí nebo v libovolném místě v ČR.

Stažení V Marketplace se objevila aplikace se zajímavou myšlenkou shromažďování cen paliv na českých čerpacích stanicích. Tato myšlenka sice není nová (ale převzatá z konkurenčních platforem), ale v případě operačního systému Windows Phone jistě vítaná.

Po spuštění aplikace vás přivítá jednoduché rozhraní. V horní části displeje naleznete mapu, na kterou je možno kliknout (zobrazí se přes celý displej). Tato mapa zobrazí nejbližší čerpací stanice ve Vašem okolí.

mbenzin

Ve spodní části displeje naleznete několik záložek. Konkrétně se jedná o záložky nejbližší, nejlevnější, LPG a E85. Každá záložka obsahuje seznam čerpacích stanic s uvedením ceny benzínu/LPG. Po kliknutí na vybranou čerpací stanici získáte bližší informace nejen o samotné stanici, ale zobrazí se vám i ceny ostatních druhů paliv.

mbenzin mbenzin mbenzin mbenzin

Aplikace mBenzin má však několik zásadních nedostatků, které prozatím využití této aplikace dosti limitují. První zcela zásadním problémem je 100% závislost na uživatelích. Pokud se tedy nenajde dostatek uživatelů, kteří by pravidelně aktualizovali ceny paliva, je aplikace v podstatě k ničemu. Zrovna v případě platformy Windows Phone, která zatím není tak rozšířená, je tento problém velice důležitý. Na tuto skutečnost samozřejmě navazuje i současná neaktualita drtivé většiny cen uvedených v aplikaci. Autoři by se měli nad principem fungování zamyslet a zakomponovat i jiný zdroj dat. Ačkoliv je v budoucnu plánováno vydat totožnou aplikaci i pro ostatní platformy, úspěch není zdaleka zaručen. Např. v případě Androidu existuje již velice oblíbená aplikace Pumpdroid, jejíž uživatelé budou ke konkurenci přestupovat jen velmi obtížně.

Další výtkou spíše technického charakteru je nezobrazování aktuality cen. Konkrétně mám na mysli základní záložky, které sice obsahují cenu, ale ne datum její aktualizace. Základní rozhraní aplikace je tak v podstatě k ničemu, protože pokud chce uživatel vidět datum, musí si vždy na vybranou stanici kliknout. V případě vyhledávání např. nejbližší benzínky je to velice „otravné“.

mbenzin mbenzin

Osobně autorů aplikace fandím. Jedná se o zajímavý nápad, který sice není originální, ale uživatele potěší. Pokud by se podařilo vytvořit konkurenceschopné aplikace pro všechny platformy a navíc zařadit i další zdroj dat, mohlo by se jednat o bezkonkureční aplikaci. V současné verzi je však aplikace vedena jako BETA, čemuž bohužel její využitelnost odpovídá.

 

Komentáře (6)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

cdcom01

17 | 09 | 12 08:24
Uvítal bych kdyby tam byly i CNG stanice. 0

matkal

15 | 09 | 12 10:59
Díky za upozornění, to je určitě chyba, opravíme to. 0

Jindřich Lukeš

14 | 09 | 12 18:17
Aplikace má vynikající ohlasy, je doplněno více než polovina cen ze všech 2700 benzínek. Ceny nečerpáme jen od uživatelů. Vydání pro ostatní platformy je klíčové právě pro aktualizaci cen a pak budou uživatelé přestupovat právě kvůli nejlepší aktualizaci. Vydání pro Symbian je otázkou dnů, Android i iPhone bude v říjnu. Server mbenzin.cz se spustí společně s AppParade a bude součástí obrovské komunity uživatelů serveru penize.cz s více než milionovou návštěvností měsíčně. Můžeme slíbit uživatelům, že aplikace rozhodně nebude jen jednou z mnoha dalších, nabídne také deníček tankování a další služby. Když neexistuje alternativa pro tuto platformu tak ohlasy snad ani nemůžou být špatné. Až se povede vydat aplikace pro všechny platformy a k tomu navíc i web, věřím, že bude mít aplikace úspěch. V tuto chvíli se skutečně z mého pohledu jedná o Betu (čemuž odpovídá i název) . A prosím, skutečně někam "na oči" přesuňte ten datum aktualizace, ať člověk nemusí klikat jak blázen. Tímto problémem netrpí jen mBenzin ale i katalog aplikací. viz zde: http://wmmania.cz/forum/214/37285/419793/#p419793 ty tvoje recenze vždycky stojí za to . . V jakém slova smyslu? 0

matkal

14 | 09 | 12 12:28
Aplikace má vynikající ohlasy, je doplněno více než polovina cen ze všech 2700 benzínek. Ceny nečerpáme jen od uživatelů. Vydání pro ostatní platformy je klíčové právě pro aktualizaci cen a pak budou uživatelé přestupovat právě kvůli nejlepší aktualizaci. Vydání pro Symbian je otázkou dnů, Android i iPhone bude v říjnu. Server mbenzin.cz se spustí společně s AppParade a bude součástí obrovské komunity uživatelů serveru penize.cz s více než milionovou návštěvností měsíčně. Můžeme slíbit uživatelům, že aplikace rozhodně nebude jen jednou z mnoha dalších, nabídne také deníček tankování a další služby. 0

matkal

14 | 09 | 12 12:24
ty tvoje recenze vždycky stojí za to . . 0

matkal

11 | 09 | 12 17:22
Připravili jsme pro vás novou službu a mobilní aplikaci mBenzin.cz pro Windows Phone na Marketplace. Sdílejte s ostatními aktuální ceny benzinu v nejkomplexnější databázi benzinek v ČR. Připravujeme i pro ostatní platformy. http://katalogaplikaci.cz/Aplikace-1758-mBenzincz-BETA-pro-Windows-Phone 0

Mohlo by vás zajímat

Deník Blesk - oblíbený bulvár i na Windows 10 Mobile

Oblíbený bulvární deník Blesk má svou novou aplikaci pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software včera v 11:13

Mobilní banka - nová bankovní aplikace KB pro Windows 10 (Mobile)

Komerční banka vydala zbrusu novou univerzální bankovní aplikaci pro Windows 10 a Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 02 | 12 | 16

Windows 10 Mobile Insider Preview v. 14977: Nové Insider sestavení pro telefony

Nové Fast Insider sestavení pro telefony ke stažení. Co přináší nového?

Jindřich Lukeš | články 02 | 12 | 16

Surface Phone – souhrn všech dostupných informací a spekulací (aktualizováno)

(30.11.): Údajně již probíhají první výrobní zkoušky.// V tomto průběžně aktualizovaném článku naleznete všechny dostupné informace a spekulace týkající se Surface Phonu.

Jindřich Lukeš | články 30 | 11 | 16

Podpora notifikací z Windows 10 (Mobile) nejen ve Fitbitu na obzoru (aktualizováno)

Jindřich Lukeš | články 29 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím