Mehdoh - Twitter klient s nejrozsáhlejšími možnostmi nastavení - aktualizováno

Aktualizace (2.1.2013): K dispozici je aktualizce umožňující využít všechny nové funkce ve Windows Phone 8. Dnes si představíme novou verzi zapomenutého Twitter klienta Mehdoh, která možnostmi nastavení překoná veškerou konkurenci. Nastavit si můžete snad vše, co Vás napadne. K dispozici je také možnost připojit do aplikace účet na Instagram.

Stažení

Aktualizace (2.1.2013): Populární Twitter klient Mehdoh se dočkal také aktualizace pro Windows Phone 8.

Přehled nových funkcí a vylepšení:
- Podpora upozornění na uzamčené obrazovce (ikonka + text)
- Tři velikosti dlaždic
- Hlasové příkazy (zatím pouze v UK)
- Funkce rychlého obnovení (návrat do aplikace)
- Vyšší rychlost celé aplikace
- Twitter API 1.1
- Opravy chyb 
--------------------------------------------------------------------------------

Na Marketplace se o víkendu objevila přelomová druhá verze twitter klienta s názvem Mehdoh. Pokud jste o tomto klientu zatím neslyšeli, tak jste o mnoho přišli. V prvních verzích byl Mehdoh daleko před svou konkurencí, ale autoři se jej rozhodli z neznámých důvodů z Marketplace stáhnout. Uživatelé odemčených zařízení mohli tuto aplikaci i nadále používat, ale autoři ji již nadále neaktualizovali. Tohoto zaváhání využila konkurence a během několika málo týdnů se na Marketplace objevily nové a lepší aplikace.

Autoři Mehdohu však nelenili a připravovali novou verzi, jejíž cílem bylo navrácení do čela Twitter klientů pro Windows Phone. Tato verze je nyní k dispozici na Marketplace a skutečně patří na přední příčky spolu s aplikacemi Rowi a Carbon. Od svých konkurentů se však v mnoha ohledech liší.

Při prvním spuštění aplikace Vás přivítá standardní prostředí, které využívá obvyklých prvků Windows Phone. Aplikace se tedy v tomto směru od své konkurence v podstatě neliší. Taktéž je k dispozici několik „karet“ které obsahují jednotlivé funkce (timeline, mentions, atd.) a přepínáte mezi nimi vodorovným posunem prstu. Pokud budeme porovnávat přehlednost a rozložení jednotlivých prvků, je na tom Mehdoh spíše o trochu hůře než konkurence (subjektivní názor).

Mehdoh Mehdoh Mehdoh Mehdoh

Dalším parametrem, který je trochu horší než u konkurence, je rychlost celé aplikace. Načítání timeline je sice poměrně rychlé, chvíli ovšem trvá načtení podrobnosti při kliknutí na konkrétní tweet, či pohyb v menu a nastavení. Zejména změny v nastavení provází nepříjemné prodlevy, kdy máte tendenci na tlačítko znovu kliknout v domnění, že jste jej špatně zmáčkli. Toto jsou ovšem spíše drobnosti, které jistě odstraní nová verze aplikaci.

V čem má však Mehdoh naprostou převahu nad aplikacemi Rowi i Carbon je rozsah funkcí a rozsáhlé možnosti nastavení. V této aplikaci je totiž možno nastavit snad vše nač si vzpomenete. Nastavení je tak rozsáhle, že obsahuje vlastní dlaždicové menu, které umožňuje lepší orientaci při výběru konkrétních funkcí.

Mehdoh Mehdoh

Mezi základní funkce patří možnost přidání libovolného počtu Twitter účtů, nastavení velikosti písma, výběr služby pro ukládání obrázků, pořadí a typ jednotlivých „záložek“ a mnoho dalších větších či menších možností.

Mehdoh Mehdoh Mehdoh

Mezi pokročilé funkce, kterými většinou konkurence nedisponuje, patří možnost přidání záložky „photos“, která z Vaši timeline zobrazí v přehledné mřížce pouze fotografie.

Mehdoh

Aplikace umožňuje vedle libovolného počtu twitter účtu do aplikace přidat také účet na Instagram. Fotografie z Instagramu se pak zobrazí na vlastní záložce, podobně jako fotografie z twitteru. Jednotlivé snímky můžete „lajkovat“ a případně také sdílet.

Mehdoh

Další zajímavou funkcí je „streaming“, který umožňuje automatické načítání tweetů, automatické scrollovaní timeline apod. A také funkce "Save fot later", která umí vybrané tweety označit tak, abyste se k nim mohli v budoucnu vrátit.

Mehdoh Mehdoh

Za zmínku stojí také možnost automatického „geo-tagovaní“ Vaši tweetů. Za samozřejmost považuji také možnosti upozornění (toast notifikace), které zde byly navíc doplněny o možnost automatického vypnutí běhu aplikace na pozadí ve vybraném časovém úseku. V praxi si tak můžete např. v noci nastavit, aby se aplikace na pozadí neaktualizovala a neupozorňovala tak na případně novinky.

Mehdoh Mehdoh

Mehdoh nabízí celou řadu dalších funkcí, které zde již nebudu popisovat. Rozhodně doporučuji vyzkoušet. Aplikace má také velkou šanci být naprosto bezkonkurenční, je třeba však odstranit různé prodlevy při načítání apod.

Třešničkou na dortu je cena. Aplikaci totiž na Marketplace můžete stahovat zdarma.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

21 | 05 | 12 12:05
Dnes si představíme novou verzi zapomenutého Twitter klienta Mehdoh, která možnostmi nastavení překoná veškerou konkurenci. Nastavit si můžete snad vše, co Vás napadne. K dispozici je také možnost připojit do aplikace účet na Instagram. http://wmmania.cz/software/internet-komunikace/mehdoh/ 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Insider Preview v. 15042 pro PC a 15043 pro telefony

K dispozici je další testovací sestavení Windows 10 v rámci Fast Ring Insideru, tentokrát přinášející spíše drobné opravy a vylepšení pro PC i telefony.

Jindřich Lukeš | články včera v 00:33

Continuum jako základní výbava v německých policejních autech?

Jindřich Lukeš | články před 2 dny

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím