Microsoft Lumia McLaren – první informace

Aktualizace (3.12.): Podívejte se na galerii fotek a porovnání s iPhonem 6. Na internetu se objevily první snímky a spekulace spojené s možná připravovaným modelem Lumia 1030, nebo také zrušeným McLarenem, který by se měl pyšnit vylepšeným PureView fotoaparátem, kovovým tělem a možná i podporou 3D gest.

Aktualizace (11.12.14): Na internetu unikly další desítky snímků, kde je toto údajně zrušené zařízení zachyceno ze všech stran a také porovnáno např. s iPhonem 6. Snímky naleznete v galerii pro tímto článkem na WMPoweruser.com.

Aktualizace (5.12.14): Podle Toma Warrena z The Verge (=poměrně věrohodný zdroj) v současné době neexistuje žádný model Lumia 1030. Aktuálně kolující snímky údajně zachycují pouze již dříve zrušený model s kódovým označením Mclaren

Aktualizace (3.12.14): Na Facebookové stránce Phone Designer se dnes objevily rendery připravované Lumie 1030. Nejedná se o únik reálných renderů, ale o vlastnoručně vyrobené na základě dříve uniklých fotografií. Pokud jsou tyto dříve uniklé snímky reálné, rendery budou s velkou pravděpodobností velmi podobné skutečným zařízením

L1030 L1030 L1030 L1030 L1030 L1030 L1030

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na internetu se objevily první snímky, na nichž by dle spekulací měl být zachycen prototyp nového zařízení Lumia 1030, nástupce L1020. Už dle prvních fotografií je podoba mezi oběma zařízeními více než zřejmá, a to především díky velkému kruhovému fotoaparátu vystupujícímu na zadní straně. Zde je ale možné si všimnout, že "hrb" není tak výrazný jako u přechozího modelu 1020. Je tedy evidentní, že v Nokii celou optiku trochu zredukovali. Snad půjde jen o rozměrovou redukci při zachování obrazové kvality, či dokonce jejím zlepšení.

Nokia Lumia 1020 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

L1030 L1030

Na přední straně je možné si všimnout absence klasických senzorových tlačítek pod displejem, která jsou v tomto případě vyřešeny softwarově. V kontextu s Lumií 1030 se jedná o poněkud zvlášní řešení, které je momentálně používáno jen u nižších modelů. Je tedy sporné, zdaly se objeví i u finálního produktu. Co se týče těla zařízení, polykarbonát použitý u L1020 byl v tomto případě nahrazen kovem. Na horní hraně zařízení se nachází pouze 3,5 mm jack pro sluchátka. Pravá strana je osazena obvyklou trojici tlačítek (regulace hlasitosti, probouzení zařízení a spoušť fotoaparátu). Konektor pro nabíjení se nachází na vespod.

L1030 L1030 L1030

Pokud se přesuneme k dalším specifikacím, toto zařízení by mělo být vybaveno displejem s Full HD rozlišením (velikost úhlopříčky zatím není známa), čtyřjádrovým procesorem od Qualcommu, 2 GB pamětí RAM a vnitřním úložištěm 32 GB.

L1030 L1030

Zda je na fotografiích opravdu zachycena L1030, nebo se jedná o jiný prototyp prozatím není možné potvrdit.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

01 | 12 | 14 08:15
Na internetu se objevily první snímky a spekulace spojené s připravovaným modelem Microsoft Lumia 1030, který by se měl pyšnit vylepšeným PureView fotoaparátem, kovovým tělem a možná i podporou 3D gest. http://wmmania.cz/clanky/obecne/microsoft-lumia-1030/ 0

Mohlo by vás zajímat

Microsoft ukončil podporu Skypu pro Windows Phone 8.1 a starší

Jindřich Lukeš | software včera v 17:11

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software včera v 16:08

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody včera v 10:48

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:13

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím