Microsoft plánuje minimálně dvě aktualizace WP8.1 (GDR) v tomto roce

Na internetu se objevily první spekulace týkající se průběhu aktualizací Windows Phone 8.1.

Podle aktuálních informací serveru WPCentral.com plánuje Microsoft na rok 2014 celkem 2 větší GDR aktualizace pro Windows Phne 8.1. Následovat by měla také třetí na začátku roku 2015. To vše před vydáním Windows Phone 8.5/9 „Threshold“.

Průběh by tak mohl být velmi podobný aktualizacím GDR1-3 pro Windows Phone 8. Obsah těchto aktualizací zatím samozřejmě není dostupný. Dá se ale s velkou pravděpodobností předpokládat, že kromě oprav chyb a nových funkcí půjde o rozšíření podpory pro nový hardware. Celkem často se hovoří o nové technologii 3D gest, kterými by bylo možné ovládat přístroj, aniž byste se jej dotknuli. Tato technologie údajně pochází z dílny Nokie a obsažena by měla být v Lumii 1820 (Goldfinger), o které se již nějaký čas spekuluje. Nokia toho má však v rukávu více. Další novinkou by měl být duální objektiv, který by mohl nabídnout vícenásobné ostření či Lytroefekt. V obou těchto případech bude samozřejmě i na Microsoftu, aby svůj systém upravil pro využití tohoto hardwaru, obdobě jako se tomu stalo minulý rok (GDR2) v případě Lumie 1020.

Pokud vás zajímá i současný časový odhad, hovoří se o vydání GDR1 na přelomu června a července a GDR2 na přelomu listopadu a prosince. Nové verze operačního systému Windows Phone Threshold (8.5/9) se s velkou pravděpodobností objeví na jaře 2015. Microsoft tak plynule přejde na 12 měsíční interval velkých aktualizací.

Informací k dispozici zatím příliš není, ale s postupem času je zde budeme upřesňovat.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software včera v 12:59

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Automobilová navigace Sygic v akci se slevou až 70%

Jindřich Lukeš | software 14 | 10 | 16

Microsoft Band 2 - přehled všech aktualizací firmwaru vč. podrobného popisu novinek a vylepšení (aktualizováno)

(14.10.): Dobré opravy a vylepšení. // V tomto článku naleznete přehled všech aktualizací, které byly doposud vydány pro Microsoft Band 2, a to vč. podrobného popisu novinek a vylepšení v nich obsažených.

Jindřich Lukeš | články 14 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(7.10.): Nová verze s podporou zálohy na OneDrive a dalšími novinkami.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 07 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím