Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Microsoft Recite

Sám Microsoft pro svůj mobilní operační systém nevyvíjí zas tak moc oslňující množství softwaru, ale pokud něco dodatečného vyvine, vážně to stojí za to. Přesně to platí o této zcela unikátní aplikaci, která vnáší nový dech do hlasových poznámek – stačí vyslovit slovo nebo frázi a budou prohledány všechny vaše hlasové poznámky na přítomnost vysloveného výrazu.


microsoft reciteVyužití je zcela jasné: Pokud vás dříve od hlasových poznámek odrazovala hlavně nepřehlednost (učinili jste jich mnoho a nakonec jste nevěděli, ve které máte co nahrané), můžete nyní na nepřehlednost zcela zapomenout, protože jednotlivé poznámky už nemusíte všechny přehrávat, abyste našli tu pravou. Například hledáte nahrávku, ve které jste si ujasnili, co máte koupit („Mám koupit mléko, máslo, BigShock!, chléb…“ a je zamíchaná u těch pracovních. Stačí vám vyslovit slovo „koupit“ a pár vteřin na to se vám už přehraje „Mám koupit mléko, máslo…“ a zbytek poznámky. Vyjmenovávat výhody tkvící v tom, že k zaznamenání nepotřebujete ruce (třeba při řízení auta), a je to mnohem rychlejší než psaní, jistě není potřeba.


Ovládání aplikace je extrémně snadné a její prostředí je přizpůsobeno hlavně pro Windows Mobile Standard (bez dotykového displeje), ale samozřejmě ji můžete bez problému používat i na Professional a Classic, pokud použijete HW tlačítka (popřípadě SW, chybí-li vám na zařízení ta směrová HW).

Stiskněte levé „Remember“ a nahrávání začne („Listening…“). Jakmile dokončíte myšlenku, stiskněte „Finished“ a nahrávání se ukončí. Zobrazí se seznam již nahraných poznámek s informací o datu a čase pořízení a délce nahrávky. Směrovými tlačítky můžete vybrat šipku pro přehrání nebo křížek pro smazání (je potřeba potvrdit). Celý smysl samozřejmě stojí na možnosti v hlasových poznámkách vyhledávat: Stiskněte pravé „Search“ a proneste hledaný výraz („Listening…“). Jakmile ho dokončíte, stiskněte „Finished“ a za chvíli se už začne přehrávat poznámka, která výraz obsahuje – pětičlenný modrý pruh u vyhledaných nahrávek ukazuje relevanci vyhledané nahrávky (například pokud se v nahrávce vyskytla přesně všechna hledaná slova) a nahrávky méně relevantní se zobrazí níže.


Na oficiálních stránkách této perfektní aplikace najdete všechny další informace a podporu, můžete na nich i vyjádřit svůj názor, popřípadě si aplikaci stáhnout (či nechat zaslat) přímo do zařízení.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17