Microsoft Recite

Sám Microsoft pro svůj mobilní operační systém nevyvíjí zas tak moc oslňující množství softwaru, ale pokud něco dodatečného vyvine, vážně to stojí za to. Přesně to platí o této zcela unikátní aplikaci, která vnáší nový dech do hlasových poznámek – stačí vyslovit slovo nebo frázi a budou prohledány všechny vaše hlasové poznámky na přítomnost vysloveného výrazu.


microsoft reciteVyužití je zcela jasné: Pokud vás dříve od hlasových poznámek odrazovala hlavně nepřehlednost (učinili jste jich mnoho a nakonec jste nevěděli, ve které máte co nahrané), můžete nyní na nepřehlednost zcela zapomenout, protože jednotlivé poznámky už nemusíte všechny přehrávat, abyste našli tu pravou. Například hledáte nahrávku, ve které jste si ujasnili, co máte koupit („Mám koupit mléko, máslo, BigShock!, chléb…“ a je zamíchaná u těch pracovních. Stačí vám vyslovit slovo „koupit“ a pár vteřin na to se vám už přehraje „Mám koupit mléko, máslo…“ a zbytek poznámky. Vyjmenovávat výhody tkvící v tom, že k zaznamenání nepotřebujete ruce (třeba při řízení auta), a je to mnohem rychlejší než psaní, jistě není potřeba.


Ovládání aplikace je extrémně snadné a její prostředí je přizpůsobeno hlavně pro Windows Mobile Standard (bez dotykového displeje), ale samozřejmě ji můžete bez problému používat i na Professional a Classic, pokud použijete HW tlačítka (popřípadě SW, chybí-li vám na zařízení ta směrová HW).

Stiskněte levé „Remember“ a nahrávání začne („Listening…“). Jakmile dokončíte myšlenku, stiskněte „Finished“ a nahrávání se ukončí. Zobrazí se seznam již nahraných poznámek s informací o datu a čase pořízení a délce nahrávky. Směrovými tlačítky můžete vybrat šipku pro přehrání nebo křížek pro smazání (je potřeba potvrdit). Celý smysl samozřejmě stojí na možnosti v hlasových poznámkách vyhledávat: Stiskněte pravé „Search“ a proneste hledaný výraz („Listening…“). Jakmile ho dokončíte, stiskněte „Finished“ a za chvíli se už začne přehrávat poznámka, která výraz obsahuje – pětičlenný modrý pruh u vyhledaných nahrávek ukazuje relevanci vyhledané nahrávky (například pokud se v nahrávce vyskytla přesně všechna hledaná slova) a nahrávky méně relevantní se zobrazí níže.


Na oficiálních stránkách této perfektní aplikace najdete všechny další informace a podporu, můžete na nich i vyjádřit svůj názor, popřípadě si aplikaci stáhnout (či nechat zaslat) přímo do zařízení.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 24 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím