Microsoft ruší oficiální YouTube aplikaci

Microsoft pod tlakem Googlu stahuje svou oficiální YouTube aplikaci a nahrazuje ji pouhým odkazem na mobilní verzi webu.

Ohledně oficiální aplikace YouTube na Windows Phone toho bylo napsáno již mnoho. Snad nikomu neunikl dlouhotrvající spor mezi Googlem a Microsoftem. Pokud však vývoj detailně nesledujete, pokusím se průběh stručně nastínit.

Detailní informace naleznete v těchto článcích: YouTube - Nová oficiální aplikace (aktualizováno), Google požaduje odstranění aplikace YouTube pro WP8.

Celý problém pramení ze skutečnosti, že Google záměrně ignoruje operačního systému Windows Phone a odmítá vytvářet jakékoliv aplikace. Vzhledem k tržnímu podílu je to snad i pochopitelné. Microsoft si je této skutečnosti vědom a do vývoje důležitých aplikací se pouští samostatně. Když ovšem vydal oficiální aplikaci pro YouTube, Google se ohradil, jelikož aplikace porušovala licenční podmínky služby (umožňovala stahování videí, nezobrazovala reklamy apod.). Microsoft přislíbil, že nedostatky odstraní a ve spolupráci s Googlem vytvoří novou verzi aplikace. Nová verze skutečně vznikla, dokonce splňovala i všechny podmínky Googlu, vytvořena však byla bez jeho spolupráce a schválení. Po tomto kroku se Google opět ohradil a své podmínky upřesnil takovým způsobem, že nebylo možné je technicky split. Paradoxní na celé situaci je, že tyto podmínky nesplňují ani oficiální aplikace pro Android a iOS, které vytváří sám Google.

Dlouho se zdálo, že Microsoft tlak ze strany Googlu „ustojí“ a aplikaci z marketu nestáhne. Bohužel včera vyšla aktualizace oficiální YouTube aplikace, který je v podstatě „downgradem“ na úplně první verzi, která je pouze odkazem na webovou verzi YouTube.

YouTube

Je velká škoda že uživatelé různých systémů nemají stejné podmínky pro přistupování k různým službám. Na tomto příkladu se také ukazuje, že souboj operačních systémů se bude do budoucna nadále přiostřovat a těmi poškozenými budou pouze běžní uživatelé.

V případě YouTube naštěstí pro Windows Phone existuje celá řada neoficiálních aplikací, které nabízejí plnohodnotný přístup a většinu pokročilých funkcí.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Aktualizace Redstone2 pro Windows 10 (Mobile) možná již v březnu 2017

Jindřich Lukeš | články 18 | 10 | 16

Automobilová navigace Sygic v akci se slevou až 70%

Jindřich Lukeš | software 14 | 10 | 16

Microsoft Band 2 - přehled všech aktualizací firmwaru vč. podrobného popisu novinek a vylepšení (aktualizováno)

(14.10.): Dobré opravy a vylepšení. // V tomto článku naleznete přehled všech aktualizací, které byly doposud vydány pro Microsoft Band 2, a to vč. podrobného popisu novinek a vylepšení v nich obsažených.

Jindřich Lukeš | články 14 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím