Microsoft ruší oficiální YouTube aplikaci

Microsoft pod tlakem Googlu stahuje svou oficiální YouTube aplikaci a nahrazuje ji pouhým odkazem na mobilní verzi webu.

Ohledně oficiální aplikace YouTube na Windows Phone toho bylo napsáno již mnoho. Snad nikomu neunikl dlouhotrvající spor mezi Googlem a Microsoftem. Pokud však vývoj detailně nesledujete, pokusím se průběh stručně nastínit.

Detailní informace naleznete v těchto článcích: YouTube - Nová oficiální aplikace (aktualizováno), Google požaduje odstranění aplikace YouTube pro WP8.

Celý problém pramení ze skutečnosti, že Google záměrně ignoruje operačního systému Windows Phone a odmítá vytvářet jakékoliv aplikace. Vzhledem k tržnímu podílu je to snad i pochopitelné. Microsoft si je této skutečnosti vědom a do vývoje důležitých aplikací se pouští samostatně. Když ovšem vydal oficiální aplikaci pro YouTube, Google se ohradil, jelikož aplikace porušovala licenční podmínky služby (umožňovala stahování videí, nezobrazovala reklamy apod.). Microsoft přislíbil, že nedostatky odstraní a ve spolupráci s Googlem vytvoří novou verzi aplikace. Nová verze skutečně vznikla, dokonce splňovala i všechny podmínky Googlu, vytvořena však byla bez jeho spolupráce a schválení. Po tomto kroku se Google opět ohradil a své podmínky upřesnil takovým způsobem, že nebylo možné je technicky split. Paradoxní na celé situaci je, že tyto podmínky nesplňují ani oficiální aplikace pro Android a iOS, které vytváří sám Google.

Dlouho se zdálo, že Microsoft tlak ze strany Googlu „ustojí“ a aplikaci z marketu nestáhne. Bohužel včera vyšla aktualizace oficiální YouTube aplikace, který je v podstatě „downgradem“ na úplně první verzi, která je pouze odkazem na webovou verzi YouTube.

YouTube

Je velká škoda že uživatelé různých systémů nemají stejné podmínky pro přistupování k různým službám. Na tomto příkladu se také ukazuje, že souboj operačních systémů se bude do budoucna nadále přiostřovat a těmi poškozenými budou pouze běžní uživatelé.

V případě YouTube naštěstí pro Windows Phone existuje celá řada neoficiálních aplikací, které nabízejí plnohodnotný přístup a většinu pokročilých funkcí.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Continuum jako základní výbava v německých policejních autech?

Jindřich Lukeš | články před 2 dny

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Microsoft začal s vývojem třetí velké aktualizace systému Windows 10 – Redstone 3

Jindřich Lukeš | články před 2 dny

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17

Změna kruhu a vstup do Insider programu může trvat až 24 hodin

Jindřich Lukeš | články 20 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím