Mobilnaut Keyboard 3

Dnes si představíme originální klávesnici od českéhé společnosti Mobilnaut, která nabízí celou řadu netradičních možností. Nejvíce asi zaujme možnost libovolné úpravy rozložení dle svých potřeb a požadavků.
d Vás již nebaví SMS nebo e-maily ve Vašem zařízení pracně vyťukávat na drobných klávesách Vaší softwarové klávesnice, bude Mobilnaut Keyboard 3 skvělou alternativou. Čím se tedy tato klávesnice liší od celé řady ostatních? Hlavní rozdíl spočívá v novém systému označeném jako "TAM". Díky tomuto systému je možno na jednu poměrně velkou klávesu umístit až 4 znaky. Požadovaný znak poté můžete napsat dvěma způsoby. Ten první (klasický) spočívá v kliknutí do oblasti znaku (tak jako u ostatních klávesnit). Druhý způsob je mnohem zajímavější. Stačí stisknout velké tlačítko (na jakémkoliv místě) a poté táhnout ve směru umístění požadovaného písmena. Tento způsob se mi prakticky velice dobře osvědčil např. při chůzi, kdy trefovat malá tlačítka na klasické klávesnici, je někdy pěkný oříšek. V základním rozložení nehledejte klasické klávesy jako je mezerník, enter, mazání a podobně. Všechny tyto prvky jsou zastoupeny pomocí gest. Tažením prstu vodorovně (zleva doprava) v oblasti klávesnice uděláte mezeru. Bohyb v opačném směru zastupuje funkci mazání atd. Tažením ve směru úhlopříčky klávesnici přepnete do rozložení číslic, znaků, smajlíků atd.

mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard

Další zajímavou funkcí je možnost vlastní úpravy rozložení a vzhledu jednotlivých kláves. Vše se provádí v jednoduchém XML souboru, který naleznete v "Program Files/Mobilnaut Keyboard/Layouts". Zkušenější uživatelé si tak mohou nadefinovat zcela nové rozložení vč. příslušného skinu apod.

 

Ani na majitele s hardwarovou klávesnicí se nezapomnělo. Díky Mobilnaut Keyboard 3 budete moci zadávat na klávesnici i české znaky. V základu jsou podporovány zařízení HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2 a HTC Wizard. Podporu dalších můžete docílit opět úpravou XML souboru.

 

Vlastní nastavení klávesnice je přehledně řešeno v jednotlivých kartách. Více se dozvíte z přiložených obrázků.

mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard mobilnaut keayboard

Aplikaci si můžete vyzkoušet jako trialverzi nebo zakoupit licenci, popř. objednat na CD. Celou řadu dalších užitečných informací naleznete na domovském webu výrobce.

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(2.11.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 11 | 16

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody 24 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím