Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Music Pro – konečně propracovaný hudební přehrávač pro WP8.1 (recenze)

Podařená aplikace pro přehrávání hudby s propracovaným tříděním skladeb a elegantním líbivým designem samotného přehrávače. Velké obrázky alb, posun skladeb „swypnutím“, texty skladeb a mnoho dalšího. Více informací v naší podrobné recenzi.

Nebaví vás pomalý a na nastavením chudý integrovaný přehrávač hudby Xbox Music, resp. Hudba? Chybí vám např. řazení alb dle roku vydání nebo volba, podle čeho řadit seznam interpretů a skladby v albu? Ocenili byste stahování a zobrazování textů skladeb tzv. Lyrics? Mezi spoustou objevujících se pokusů o přehrávače se naštěstí objevují i ty podařenější a mezi ně rozhodně patří i Music Pro, který vám nejen výše zmíněné funkce přinese. Pojďme se na něj podívat podrobněji.

Při prvním spuštění aplikace Music Pro proběhne aktualizace hudební databáze. V případě naší hudební sbírky čítající necelých šest tisíc skladeb probíhalo jejich načtení cca deset minut. Poté už je samozřejmě spuštění aplikace okamžité. V případě změn a tím dodatečné aktualizace probíhá kontrola absolutně všech skladeb a doba aktualizace je tak delší, v našem případě toto trvalo asi dvě minuty. Všechno toto čekání je autorem aplikace vysvětleno v sekci „O aplikaci“. Pro rychlý běh aplikace se z každého souboru extrahují data o skladbě a obrázek alba do vlastní databáze. Zrychlení tohoto načítání je zatím ve fázi vývoje.

Aplikace nabízí několik základních voleb: přehrávač, knihovna, seznamy skladeb (playlisty), vyhledávání v knihovně, zastavení/vypnutí přehrávání, nastavení a o aplikaci. U seznamů skladeb žádná překvapení neočekávejte. Je zde ale zajímavá záložka s automaticky roztříděnou hudbou podle hodnocení hvězdičkami (které jsme ale zatím neprováděli, aplikace si zřejmě bere hodnocení uložená přímo v mp3tagu).

Krom standardního vytváření a přehrávání seznamů skladeb je zde podstatné hlavně třídění hudby. V tomto ohledu aplikace určitě vyniká. Můžete si nechat zobrazit seznam všech alb, umělců, skladeb nebo žánrů. Vítanou funkcí je možnost změny řazení a samotné zobrazení umělců v seznamu umělců podle Artist nebo Album Artist. To samé je možné v případě řazení skladeb podle jména nebo pořadí v albu a řazení alb podle názvů nebo roku vydání. Poslední volbou zde je změna zobrazení alb a to jako seznam nebo mřížku obrázků.

Pro aplikování změn těchto nastavení je potřeba aktualizovat knihovnu. To trvá sice kratší dobu, ale i tak nelze asi dvě minuty čekání u naší šestitisícové databáze opomenout.

Další možnost procházení seznamů je podle počátečního písmene zadaného v mřížce. Ta neobsahuje písmena s diakritikou, při řazení alb jsou také ignorována a řazena ke stejnému písmenu bez ní. Můžete také vyhledávat pomocí klíčového slova, výsledky jsou opět zobrazeny podle kategorií (alba, umělci, skladby

Samotný přehrávač je elegantní a přehledný. Velkou část zaujímá obrázek alba, který je zobrazen ve vysokém rozlišení na celou šířku displeje. Na vrchu obrazovky najdete nastavení opakovaného a náhodného přehrávání nebo možnost ohodnotit skladbu hvězdičkami pro její další roztřídění v seznamu skladeb třeba podle oblíbenosti. Kliknutím na pořadí skladby se zobrazí seznam právě přehrávaných skladeb. Spodní část obrazovky zaujímají velké ovládací prvky pro spuštění/pozastavení přehrávání a posun o skladbu zpět/vpřed. Nad nimi je časová osa a kompletní popis skladby, tzn. název skladby, umělec a název alba. Ve skladbě lze vyhledávat kliknutím na libovolné místo na časové ose, přepínání skladeb můžete provést jednoduchým tahem prstu po obrázku alba zvoleným směrem vlevo (zpět) či vpravo (vpřed). Dvojklikem na obrázek skryjete hodnocení a popis skladby, čímž přehrávač zpřehledníte.

Přehrávanou skladbu lze přidat do vlastního seznamu skladeb, nebo stáhnout a zobrazit její text. U toho je navíc možné měnit velikost písma. Za funkci zobrazení textů skladeb je potřeba aplikaci zakoupit za 40Kč. Tím ale např. odstraníte i reklamní proužek objevující se na spoustě míst aplikace. Na druhou stranu, pokud nepotřebujete funkci textů skladeb, reklama není vůbec rušivá a aplikace je v bezplatné variantě výborně použitelná. Samozřejmostí je přehrávání na pozadí a rychlé ovládání přehrávače pomocí panelu ovládání hlasitosti, pokud je aplikace na pozadí.

V nastavení dále naleznete možnost automatického opakování nebo náhodného přehrávání, zobrazení menu aplikace pomoci mřížky namísto seznamu a volbu pro zakázání spořiče displeje.

Poslední volbou nastavení je možnost zobrazení informaci o aktuálně přehrávané skladbě na transparentní živé dlaždici. Ta kombinuje zobrazení obrázku alba a informace o názvu skladby a umělci.

Další možností je používání aplikace v režimu na šířku. Tomu sice není přizpůsobeno zobrazení seznamů, ale samotné prostředí aplikace a přehrávače vypadá v tomto režimu celkem dobře. Stejně tak ovládání je bezproblémové.

Aplikace Music Pro je opravdu výborným přehrávačem nabízejícím spoustu možností třídění skladeb. Samotný přehrávač je také povedený a obsahuje všechny potřebné ovládací prvky, navíc potěší stahování a zobrazení textů skladeb, nebo jejich hodnocení pro další třídění podle oblíbenosti. Jediným nedostatkem je prozatím dlouhé aktualizování databáze skladeb. Do budoucna by toto zasloužilo zlepšit a zajisté by potěšil i ekvalizér. Omezením bezplatné verze je zobrazovaná reklama, která není nijak rušivá a její odstranění je možné zakoupením aplikace za 40Kč. Tím navíc získáte funkci stahování a zobrazení textů skladeb. Tudíž nic nebrání tomu aplikaci vyzkoušet, určitě to doporučujeme!

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

15 | 07 | 14 14:52
Podařená aplikace pro přehrávání hudby s propracovaným tříděním skladeb a elegantním líbivým designem samotného přehrávače. Velké obrázky alb, posun skladeb „swypnutím“, texty skladeb a mnoho dalšího. Více informací v naší podrobné recenzi. http://wmmania.cz/software/audio-video/music-pro/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Windows 10 Insider Preview v. 16241 pro PC a 15320 pro telefony

Nové Fast Insider sestavení, které pro PC přináší několik vylepšených funkcí a pro telefony především opravy chyb.

Jindřich Lukeš | články 14 | 07 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17