myMoneyBook - perfektní správce osobních financí (nyní v češtině)

Dnes si představíme jednu z nejlepších aplikací pro správu financí na Windows Phone.

Stažení Za tento článek a český překlad aplikace děkuji našemu čtenáři s nickem "Flynn".

Aktualizace (21. 2. 2013):

Tato zatím nejlepší aplikace pro správu financí ve Windows Phone se dočkala aktualizace. Poslední verze nese číselné označení 2.2. Kromě drobných změn a vylepšení přináší hlavně podporu WP7.8/8 a češtiny. Nyní tak můžete finance spravovat pohodlně v rodném jazyce.

myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook

Popis aplikace:

Vyzkoušel jsem různé aplikace na správu příjmů a výdajů, od Expense Scout českého vývojáře přes zahraniční My Expenses až po MyMoneyBook, která mi přišla nejpřívětivější na používání, bez zbytečných úkonů při zadávání údajů. Zmiňovaná první byla stále nedotažená a trvalo dlouho než se autor odhodlal k vylepšení. Pak jsem zkusil druhou jmenovanou, ale ta mi připadala dost složitá a nepřehledná, i když se mi jinak líbila. Nakonec jsem zakotvil u posledně jmenované a postupně zjišťoval, že mým požadavkům plně vyhovuje. Spojil jsem se s italským autorem a nabídl mu pomoc ve formě české verze. On souhlasil a výsledkem je aplikace s plnou podporou češtiny. Ta je od dnešního rána na Marketplace (našel jsem ji zatím jen v telefonu, Marketplace v počítači nabízí stále v. 1.6, která je ještě bez české podpory.

myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook myMoneyBook

Doporučuji aplikaci k vyzkoušení, existuje i v lite verzi - ta není počeštěná, ostrá cz. verze je nyní za 63 korun. Samozřejmostí je záloha dat na SkyDrive a možnost exportu do CSV (k tomu se vyjádřím níže). V aplikaci je možnost vytvoření vlastních kategorií pro výdaje a příjmy, jejich editace apod. Po otočení ve dvou různých menu do landscape se zobrazí dva dostupné grafy, ve kterých lze zjišťovat různé údaje.

V nastavení je na výběr několik různých živých dlaždic včetně toho, o čem mají informovat. Dlaždice pro okamžitý zápis příjmů nebo výdajů lze také připnout na hlavní obrazovku. Jsou tam i vyhledávací funkce podle kategorií, poznámek, kalendáře a pod. Denní záznamy se provádějí v nezbytném minimu kroků. Lze nastavit měsíční limit pro výdaje se zobrazením jeho čerpání. Nechybí ani nastavení pro soukromé použití se zadáním hesla. Více vám napoví screenshoty k aplikaci na Marketplace (v telefonní aplikaci MP jsou v češtině).

Nepodařil se zcela převod do csv (nerespektuje českou diakritiku, ačkoliv v txt souboru je vše korektní), ale dobrá zpráva je ta, že přesto funguje, i když jinak než je u aplikací s exportem do csv doporučováno. Pokud exportovaný txt soubor nebudete přejmenovávat na csv, ale necháte jej otevřít v Excelu (spustit Exel, zvolit Otevřít, vyhledat cestu, zvolit Všechny soubory, vybrat aktuální txt soubor, pokračovat dle možností, které nabídne dialog pro vytvoření tabulky) tak po chvilce cviku budete mít excelovou tabulku dle svých požadavků. Podotýkám, že mám nastaveno ve SkyDrive ukládání jeho obsahu do počítače. Není nutno chodit na internet a vyhledávat přímo na SkyDrive, vše je okamžitě v mém osobním úložišti v počítači.

Aplikaci naleznete na Marketplace ve dvou verzích (placená a zdarma). Placená verze stojí 62,5 Kč a za tuto cenu získáte navíc:

- Další příjmy za měsíc
- Přizpůsobitelné grafy
- Nastavení soukromí
- Funkce hledání
- Export CSV
- Dlaždice
- Žádné reklamy

 

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Flynn

06 | 03 | 13 09:31
Dnes přišla další aktualizace, která přináší několik vylepšení: Verze 2.3 - Úprava u celkového zůstatku - Přidáno nastavení pro zobrazení/skrytí financí i z minulých měsíců na Hlavním panelu a na dlaždici (běžně zobrazuje stav v aktuálním měsíci) - Změněny některé spodní ikonky pro ovládání aplikace - Přidány další ikonky do kategorií - Přidána možnost zobrazení pouze hodnot na Hlavním panelu (čili bez popisků Příjmy / Výdaje) - Odstraněna volba potvrzovat/nepotvrzovat při ukončení aplikace Kromě toho v předchozí verzi 2.2 byla přidána široká dlaždice pro WP7.8 a WP8 0

Flynn

08 | 09 | 12 14:40
Díky za zařazení článku, kdybych věděl, že se tam ocitne, věnoval bych mu větší úsilí. Konečně se aplikace objevila i na webu windowsphone.com s českým popisem a náhledy. Špatná diakritika v popisu nebyla zaviněna ani autorem aplikace, ani mnou. Vznikla někde u MS při její certifikaci. Zvláštní je také rozpor v ceně, která na windowsphone.com není navýšena o 20 Kč, jako je tomu u této aplikace v mobilní verzi Marketplace. 0

Jindřich Lukeš

07 | 09 | 12 15:16
Díky za perfektní příspěvek, dovolil jsem si ho vydat rovnou jako článek. http://wmmania.cz/software/ostatni/mymoneybook/ 0

Flynn

07 | 09 | 12 10:13
Vyzkoušel jsem různé aplikace na správu příjmů a výdajů od Expense Scout českého vývojáře přes zahraniční My Expenses až po MyMoneyBook, která mi přišla nejpřívětivější na používání, bez zbytečných úkonů při zadávání údajů. Zmiňovaná první byla stále nedotažená a trvalo dlouho než se autor odhodlal k vylepšení. Pak jsem zkusil druhou jmenovanou, ale ta mi připadala dost složitá a nepřehledná, i když se mi jinak líbila. Nakonec jsem zakotvil u posledně jmenované a postupně zjišťoval, že mým požadavkům plně vyhovuje. Spojil jsem se s italským autorem a nabídl mu pomoc ve formě české verze. On souhlasil a výsledkem je aplikace s plnou podporou češtiny. Ta je od dnešního rána na Marketplace (našel jsem ji zatím jen v telefonu, Marketplace v počítači nabízí stále v. 1.6, která je ještě bez české podpory. Doporučuji aplikaci k vyzkoušení, existuje i v lite verzi - ta není počeštěná, ostrá cz. verze je nyní za 63 korun. Samozřejmostí je záloha dat na SkyDrive a možnost exportu do CSV (k tomu se vyjádřím níže). V aplikaci je možnost vytvoření vlastních kategorií pro výdaje a příjmy, jejich editace apod. Po otočení ve dvou různých menu do landscape se zobrazí dva dostupné grafy, ve kterých lze zjišťovat různé údaje. V nastavení je na výběr několik různých živých dlaždic včetně toho, o čem mají informovat. Dlaždice pro okamžitý zápis příjmů nebo výdajů lze také připnout na hlavní obrazovku. Jsou tam i vyhledávací funkce podle kategorií, poznámek, kalendáře a pod. Denní záznamy se provádějí v nezbytném minimu kroků. Lze nastavit měsíční limit pro výdaje se zobrazením jeho čerpání. Nechybí ani nastavení pro soukromé použití se zadáním hesla. Více vám napoví screenshoty k aplikaci na Marketplace (v telefonní aplikaci MP jsou v češtině). Nepodařil se zcela převod do csv (nerespektuje českou diakritiku, ačkoliv v txt souboru je vše korektní), ale dobrá zpráva je ta, že přesto funguje, i když jinak než je u aplikací s exportem do csv doporučováno. Pokud exportovaný txt soubor nebudete přejmenovávat na csv, ale necháte jej otevřít v Excelu (spustit Exel, zvolit Otevřít, vyhledat cestu, zvolit Všechny soubory, vybrat aktuální txt soubor, pokračovat dle možností, které nabídne dialog pro vytvoření tabulky) tak po chvilce cviku budete mít excelovou tabulku dle svých požadavků. Podotýkám, že mám nastaveno ve SkyDrive ukládání jeho obsahu do počítače. Není nutno chodit na internet a vyhledávat přímo na SkyDrive, vše je okamžitě v mém osobním úložišti v počítači. 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Mobile Insider Preview v. 15226 (Fast) a 15223 (Slow)

Nové Fast Insider sestavení pro mobilní telefony, které se nese pouze v duchu oprav. To samé platí pro poslední Slow sestavení.

Stanislav Forejt | články 22 | 06 | 17

Současný Windows 10 Mobile končí! Co bude dál?

Microsoft potvrdil, že současná vývojová větev Feature2 je pro Windows 10 Mobile konečná.

Stanislav Forejt | články 20 | 06 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Jak bude vypadat nové Continuum?

Podívejte se, jak se v nové verzi systému promění Continuum. Stane se z něj konečně plnohodnotná náhrada PC?

Jindřich Lukeš | články 13 | 06 | 17

Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují (aktualizováno)

(12.6.): Další velice zajímavý patent Microsoftu. // Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

Jindřich Lukeš | články 12 | 06 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím