Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Microsoft MyPhone - Perfekní zálohování přímo od Microsoftu

Pomocí této aplikace, kterou vyrobili v Microsoftu a je standardní součástí Windows Mobile 6.5, je možné zálohovat kompletní obsah Vašeho zařízení na internetový server. Své zálohy tak budete mít stále k dispozici. My Phone nabízí i další užitečné funkce. Zaujme zejména možnost lokalizovat Váš přístroj i na dálku, bez nutnosti použití GPS.

Microsoft MyPhone je program určený pro správu obsahu telefonu (PIM), což jsou zjednodušeně kontakty, kalendář, úkoly, dokumenty a další "digitální informace". Cílem programu je ukládat a synchronizovat data uživatele mezi kapesním počítačem a vzdáleným serverem Microsoftu. Na tomto serveru má pak každý uživatel se svým Windows Live účtem (zřízení je zdarma) svá data a má pro ně vyhrazeno celých 200MB. Výhoda je, že přístup do aplikace je možný i z běžného PC. Stačí si navštívit internetovou adresu myphone.microsoft.com a přihlásit se pomocí údajů na Windows Live.


Aplikace je určena hlavně pro Windows Mobile 6.5, kde je již také předinstalována. Po spuštění (Start > Programy > My Phone) si aplikace automaticky stáhne aktualizaci (cca. 1MB) a po její instalaci je vše připraveno k použití. Ovládání je intuitivní a věřím, že nikomu nebude dělat žádné problémy. Stačí jen vybrat položky, které chcete synchronizovat a danou operaci potvrdit. O průběhu zálohování jste informováni na displeji.

Užitečnou funkcí je možnost nastavení automatického zálohovaní po zvoleném časovém intervale. Nemusíte se tak o nic starat a vaše data budou vždy v bezpečí. Při častějších zálohách rozhodně doporučuji využívat nějaký datový tarif, nebo zařízení připojit k PC.

My Phone vedle funkcí pro zálohování nabízí ještě jednu velice šikovnou "vychytávku". Jedná se o určení polohy zařízení na mapě. Aktuální poloha je zaznamenána vždy při probíhající synchronizaci a podívat se na ni můžete odkudkoliv. Stačí se pouze přihlásit na myphone.microsoft.com. Jak tato funkce vlastně funguje? Vše je velice jednoduché. Aby bylo možné provést zálohu, musí být zařízení připojeno do mobilní sítě, kde využívá datové přenosy. Automaticky tak musí komunikovat s několika základovými stanicemi (BTS), z jejich označení a polohy je poté vypočítána přibližná poloha zařízení. Přesnost se pohybuje v řádu kilometrů. Tato funkce se může hodit nejen při odcizení zařízení, ale také pokud telefon někde zapomenete. Stačí tak počkat dokud neproběhne naplánovaná synchronizace a Vy se pak dozvíte, zda máte telefon doma, nebo například v letadle do Ruska :)MyPhone MyPhone MyPhone

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se