Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Nejlepší aplikace nejen pro Nokii Lumii 520 (Windows Phone)

Nokia Lumia 520 je nejprodávanější Lumií na trhu. V tomto článku si ukážeme, jak její funkčnost ještě více vylepšit pomocí aplikací. A jelikož jsou aplikace pro Lumii 520 použitelné na všech zařízeních s tímto systémem, článek je možné chápat také jako „nejlepší aplikace pro Windows Phone“.

Nokia Lumia 520 je nejprodávanějším zařízením vybaveným operačním systémem Windows Phone. Ačkoliv je tento systém často kritizován za nedostatek aplikací, v posledních několika měsících se situace výrazně změnila a k dispozici je již téměř vše, co běžný uživatel potřebuje, samozřejmě s možností výběru z hned několika alternativ. V tomto článku si představíme ty nejlepší aplikace, které by ve vaší Lumii 520 rozhodně neměli chybět.

Pokud vám tento základní výčet nebude stačit, doporučuji náš pravidelný seriál věnovaný nejlepším aplikacím pro operační systém Windows Phone rozdělený do jednotlivých tematických okruhů.

 

Facebook

fantasia

Popis: Oficiální aplikaci Facebook snad ani není třeba představovat. Nabízí téměř vše, co uživatel této sociální sítě může potřebovat. Kromě klasických záležitostí je zde i plně funkční chat, podpora zamykací obrazovky a možnost využití živých dlaždic.

Jazyk: čeština
Cena: zdarma
RecenzeFacebook - Oficiální aplikace pro Windows Phone
StaženíStore


Chronos Calendar

WeekViewWeekView

Popis: Druhou aplikací, která bezpochyby patří do výběru těch nejlepších, je Chronos. Tato aplikace si po celém světě získala obrovskou oblibu především díky svému „retro“ designu, který připomíná klasický papírový kalendář. Nabízí tak příjemné prostředí, která řada uživatelů upřednostňuje před klasickým metro designem většiny Windows Phone aplikací. Kromě designu však Chronos nabízí i řadu pokročilých funkcí a nastavení (poznámky, připomínky, synchronizace s jinými kalendáři, filtry, nastavení barev, uživatelská živá dlaždice...). Tím nejdůležitějším je ale plná podpora pro ČR a SR (jména, svátky, významné dny).

Jazyk: Čeština
Cena: 42 Kč (zkušební verze zdarma)
Recenze: Chronos Calendar - Výjimečný kalendář s plnou podporou ČR
Stažení: Windows Phone Store

 

Whats App

Whats App Whats App

Popis: Whats App je bezkonkurenční aplikace, která skvěle poslouží jako univerzální komunikační nástroj. Nabízí všechny moderní funkce (push notifikace, dlaždice, lockscreen) a navíc je multiplatformní. Komunikovat tedy můžete se svými přáteli, kteří mají např. iPhone nebo telefon s Androidem. Kromě klasických textových zpráv je možné posílat i multimediální soubory (zvuky, videa, obrázky) a kontakty, případně sdílet svou polohu. Jediná aplikace tedy zvládne nahradit klasické SMS, MMS e-maily a další služby. Třešničkou na dortu je možnost zakládat skupiny uživatelů, kteří mohou hromadně navzájem komunikovat.

Jazyk: Čeština
Cena: Zdarma
Recenze: WhatsApp - Bezkonkurenční komunikační (IM) aplikace
Stažení: Windows Phone Store

 

RapDialer

fantasia fantasia

Popis: Slouží k rychlému a velmo pohodlnému vytáčení telefonních čísel. Umožňuje snadno a rychle vyhledat požadovaný kontakt pomocí technologie T9. Tedy na klasické 12ti tlačítkové klávesnici postupně zadáváte hledané jméno a aplikace ihned filtruje Vás seznam kontaktů. RapDialer však nevyhledává jen podle jména kontaktu, ale také podle telefonního čísla, názvu společnosti a přezdívky. Kontakt je tedy možné vyhledat z jedné obrazovky zadáním údaje, na který si zrovna vzpomenete. Nikam není třeba přepínat, prostě jen několikrát kliknete na přehlednou klávesnici, která zabírá více jak 2/3 displeje. RapDialer nabízí také podporu gest. Různými (předem nadefinovanými) tahy prsty po displeji aktivujete nejdůležitější funkce (otevření klávesnice, mazání, přepínání režimů apod.). K dispozici je i klasická rychlá volba na jednotlivá tlačítka, výběr příjemců SMS a mnoho dalšího.

Jazyk: angličtina
Cena: zdarma, 69 Kč
RecenzeRapDialer - Pokročilé možnosti vytáčení telefonních čísel
Stažení free verze, placená verze

 

WMM Jízdní řády

WMM Jízdní řády WMM Jízdní řády

Popis: Pokud vaším hlavním dopravním prostředkem není automobil, ale MHD, jistě oceníte velice praktickou aplikaci WMM Jízdní řády. Cílem aplikace je umožnit pohodlné vyhledávání téměř libovolných dopravních spojení (vlak, letadlo, autobus, MHD, kombinace) v rámci celé ČR a SR. Zdrojem dat jsou jízdní řády IDOS. Aplikace nabízí také celou řadu moderních funkcí, které každodenní cestování MHD výrazně usnadní. Mezi ně patří například: ukládání oblíbených spojení, široká nabídka dlaždic na plochu, SMS jízdenky, GPS našeptávač zastávek, zobrazení celé trasy spoje, výběr výchozí a cílové stanice z mapy, informace o zpoždění spojů a mnoho dalšího.

Jazyk: Čeština
Cena: 42 Kč (zkušební verze zdarma)
Recenze: WMM Jízdní řády - Jízdní řády (IDOS) pro Windows Phone
Stažení: Windows Phone Store

 

Lockmix

Popis: Lockmix je jedna z nejlepších českých aplikací pro Windows Phone, která slouží pro správu zamykací obrazovky. Pomocí této aplikace si do volného prostoru vaší zamykací obrazovky můžete umístit téměř libovolný obsah (agendu, baterii, kalendář, kurzy měn, majitel telefonu, mapa, odpočet, počasí, RSS, vizitka QR, zprávy, bouřky, svátky, citáty a vtipy, Facebook, Twitter a další), který můžete navíc vzájemně kombinovat.

Jazyk: čeština
Cena: zdarma
RecenzeLockmix – Geniální správce zamykací obrazovky od českých vývojářů
StaženíStore

 

MoliPlayer Pro

fantasia

Popis: MoliPlayer Pro je pokročilý multimediální přehrávač, který si bez problémů poradí s většinou současných multimediálních formátů. U videa se jedná o avi, mkv, mp4, h.264, rmvb, wmv, flv, ts, m2ts, a vob a u audia je to aac, mp3, ape, flac, a ogg. Samozřejmostí je také zobrazení titulků (vložené i samostatně).

Jazyk: angličtina
Cena: 62,49 Kč
RecenzeMoliPlayer Pro – Špičkový multimediální přehrávač s podporou titulků
StaženíStore

 

Mapy.cz

mapy.cz mapy.cz

Popis: Mobilní aplikace oblíbeného českého portálu mapy.cz, která přináší kvalitní mapové podklady různých druhů. K dispozici je nejen klasická mapa, ale také turistická, cyklo a zimní (pro běžkaře). Aplikace umožňuje plánování tras (pěšky, autem, na kole) a vyhledávání v katalogu firem. Třešničkou na dortu je možnost stažení map pro off-line použití. Pro využívání aplikace tedy není třeba internetové připojení.

Jazyk: čeština
Cena: zdarma
RecenzeMapy.cz pro Windows Phone s podporou offline map
StaženíStore


6tag

Popis: Plnohodnotný Instagram klient, který je podstatně kvalitnější než oficiální aplikace. Nejen že nabízí pěknou grafiku, ale je vybaven všemi funkcemi, které klasický webový Instagram umožňuje. Kromě standardního pořizování, prohlížení a sdílení fotografií můžete využívat přímé zprávy nebo připnout živou dlaždici aplikace na plochu.

Jazyk: čeština
Cena: zdarma
Recenze6tag – Nejlepší Instagram klient pro Windows Phone
StaženíStore


myTube

Popis: MyTube představuje jednu z nejlepších aplikací pro WP8 sloužící k přehrávání videí na YouTube a celkové správě svého YT účtu. Kromě povedeného uživatelského rozhraní jsou k dispozici i pokročilé funkce YouTube (playlisty, historie, hodnocení, kanály apod.), které má každý k dispozici po přihlášení.

Jazyk: čeština
Cena: 21 Kč
RecenzemyTube – nejlepší aplikace pro sledování videí na YouTube
StaženíStore


IM+

IM+ IM+

Popis: IM+ je vůbec první aplikací, které umožňuje komunikaci na všech běžných komunikačních protokolech. Konkrétně se jedná o Facebook, Skype, Google Talk, Yahoo!, AIM / iChat, ICQ, MySpace, Jabber, VKontakte, Yandex IM, Mail.ru Agent. V našich končinách asi nejvíce využijete podporu Facebooku, Skypu a ICQ. V případě Facebooku a Skypu je však k dispozici pouze podpora chatu. Aplikace je ve všech směrech povedená. Postupem času se ji podařilo velice dobře vyladit a výrazně zvýšit její rychlost, která nebyla v prvních verzích dostatečná. IM+ nabízí také veškeré možnosti upozornění, které operační systém nabízí. Aplikace je nabízena ve dvou verzích. První verze (IM+) je zdarma a obsahuje reklamní pruh. Druhá verze (IM+ Pro) je placená a reklama zde byla odstraněna. Cena je ale poměrně vysoká.

Jazyk: Angličtina
Cena: 73 Kč, Zdarma (verze s reklamou)
Recenze: IM+: Univerzální IM klient pro WP (aktualizováno)
Stažení: verze zdarma,

 

Dopravní info

Dopravní info Dopravní info

Popis: Tato aplikace přináší ucelené informace o dopravní situaci. Dopravní info zvládne na mapě zobrazit místa nehod/uzavírek, které se vyskytují ve vaší blízkosti. Každá zobrazená nehoda/uzavírka obsahuje také detailní popis (zdroj: Policie ČR). Další užitečnou funkcí je zobrazení provozu na komunikacích (plynulost dopravy). K tomuto účelu slouží vrstva dopravy pocházející z mapových podkladů Googlu. Řidiči také jistě ocení možnost zobrazení kamerových snímků z těch nejfrekventovanějších dopravních tepen. Třešničkou na dortu je samostatná sekce "pumpy", která obsahuje seznam většiny čerpacích stanic v ČR s denně aktualizovanými cenami benzínu a nafty.

Jazyk: Čeština
Cena: 32 Kč (zkušební verze zdarma)
Recenze: Dopravní info - Aktuální dopravní situace pro Windows Phone 7
Stažení: Windows Phone Store

 

Počasí Bing

bing počasí bing počasí

Popis: Počasí Bing lze objektivně prohlásit na nejlepší počasí, které si můžete bezplatně stáhnout do vašeho zařízení. Kromě informací přímo z aplikace podporuje také živou dlaždici a informace na lockscreen. Co se týče zamykací obrazovky, tak kromě údajů o počasí v levé horní části obrazovky (srážky, aktuální teplota, budoucí předpověď) se automaticky mění také tapeta, která prostřednictvím svých obrázků bude reflektovat aktuální situaci na obloze. Živá dlaždice je též povedená. Na přední straně je pěkně zobrazen aktuální stav a na zadní se nachází předpověď na nadcházející dny. Přímo v aplikaci se pak v několika pěkně graficky zpracovaných záložkách dozvíte další podrobnější informace.

Jazyk: čeština
Cena: zdarma
Recenze: Počasí Bing – nejlepší počasí zdarma pro WP8
Stažení: Store

 

Fantasia Painter

fantasia fantasia

Popis: Fantasia Painter Free je skvělá aplikace na úpravu fotek, která hravě zvládne konkurovat i těm nejlepším fotoeditorům dostupných pro Android a iPhone. Díky nepřeberné škále nástrojů již nemusíte využívat více aplikací k docílení perfektního efektu. Jen vyjmenování veškerých funkcí by zabralo alespoň stránku, proto zde zmíním jen některé: klasické úpravy – otočení, oříznutí; použití více než 100 filtrů, vylepšení pomocí štětců, přebarvování, spojování více obrazů do jednoho, vytváření koláží, připojování textů a dalších objektů atd. Aplikace je nabízena ve dvou verzích – placené a neplacené. Ta druhá se liší pouze přítomností reklam. Pokud si s fotografiemi rádi hrajete a rádi používáte netradiční úpravy, Fantasia Painter vás určitě potěší.

Jazyk: angličtina
Cena: 41,99 Kč
Recenze: Fantasia Painter - Bezkonkurenční editor fotografií pro WP
Stažení: free verze, placená verze

 

Pin Notes Colors

Popis: Pin Notes je přehledná aplikace, která umožňuje rychlé vytvoření poznámek, které poté umisťujete jako dlaždice na úvodní obrazovku vašeho zařízení. Toto zpracování poznámek je velmi praktické, protože jsou stále na očích. V placené verzi aplikace umožňuje i různorodé formátování textu.

Jazyk: angličtina
Cena: zdarma, 21 Kč
Recenze: Pin Notes Colors – poznámkové lístky na úvodní obrazovce
Stažení: free verze, placená verze

 

T-Translator

Popis: Jeden z nejlepších překladačů pro Windows Phone, který disponuje širokou slovní zásobou a k zadaným slovům zobrazuje dostatek alternativních překladů. Překlad si můžete také jednoduše uložit, nebo sdílet s přáteli pomocí e-mailu, SMS a sociálních sítí. K dispozici je také výslovnost a překlad mluveného slova.

Jazyk: čeština
Cena: zdarma
Recenze: T-Translator – perfektní překladač nejen pro náročné
Stažení: Store

 

Twitter

Popis: Oficiální Twitter klient, který stále zvládá držet krok se svými neoficiálními alternativami. Nabízí v podstatě vše, co běžný uživatel potřebuje. K tomu přidává spolehlivé notifikace, podporu živých dlaždic, zamykací obrazovky apod.

Jazyk: angličtina
Cena: zdarma
Recenze: Oficiální Twitter klient - nová verze s řadou vylepšení
Stažení: Store

 

TimeMe

Popis: Poslední aplikací, která si zaslouží své místo v tomto přehledu je TimeMe - pozor však na trochu náročnější postup instalace. TimeMe jako jediná aplikace umožňuje zobrazit aktuální čas, datum a počasí na klasické dlaždici. K dispozici je navíc poměrné rozsáhlé nastavení, kde je možné si dlaždici detailně přizpůsobit (velikost, font, barva, pozadí, zobrazované informace apod.). Aplikace toho však nabízí ještě více.

Jazyk: angličtina
Cena: zdarma
Recenze: TimeMe – Zobrazení hodin a dalších informací na dlaždici
Stažení: Store

 

Kvalitních aplikací pro Windows Phone je podstatně více. Pokud vám tento základní výčet nestačil, doporučuji navštívit naší sekci Software, kde naleznete recenze většiny praktických a kvalitních aplikací.

 

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

14 | 01 | 14 01:48
Nokia Lumia 520 je nejprodávanější Lumií na trhu. V tomto článku si ukážeme, jak její funkčnost ještě více vylepšit pomocí aplikací. A jelikož jsou aplikace pro Lumii 520 použitelné na všech zařízeních s tímto systémem, článek je možné chápat také jako „nejlepší aplikace pro Windows Phone“. http://wmmania.cz/software/ostatni/nejlepsi-aplikace-nejen-pro-nokii-lumii-520-windows-phone/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Windows 10 Insider Preview v. 16241 pro PC a 15320 pro telefony

Nové Fast Insider sestavení, které pro PC přináší několik vylepšených funkcí a pro telefony především opravy chyb.

Jindřich Lukeš | články 14 | 07 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17