Nokia Lumia 800 – Jak nahrát (ručně) poslední aktualizaci firmwaru (např. 12070) bez čekání

Čekáte na poslední přelomovou aktualizaci pro Nokii Lumii 800 a Zune Vám ji stále nenabízí? Zkraťte si čekání ruční aktualizací přístroje. V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak na to.

Uživatelé Lumií 800 čekají na poslední aktualizaci firmwaru jako na „smilování“. Kromě opravy řady chyb a doplnění některých funkcí tento firmware výrazně snižuje spotřebu zařízení. Praktické zkušenosti řady uživatelů hovoří o téměř dvojnásobných hodnotách výdrže na jedno nabití.

Lumia 800

Aktuální firmware označený číslem 12070 (více informací) je již několik týdnů k dispozici jako aktualizace nahrávaná přes software Zune. Standardní postup uvolňování aktualizací má však jednu nevýhodu – aktualizace není dostupná pro všechna zařízení najednou v ten samý okamžik. Důvodů je hned několik. Mezi ty nejzásadnější patří ochrana systému před zahlcením a také možnost pružně reagovat v případě různých komplikací. Aktualizace jsou tedy vypouštěny ve vlnách v průběhu několika týdnů. V některých případech je však čekání velice dlouhé a může se protáhnout až na několik měsíců. V praxi také záleží, zdali zařízení pochází z nebrandované distribuce, nebo od operátora. Právě v případě operátorů se vyskytuje celá řada průtahů. V krajních případech (spíše výjimečně) se může stát, že aktualizace vůbec není nabídnuta.

Pokud si chcete čekání zkrátit, existuje ještě jedna alternativní metoda, která spočívá v ruční aktualizaci pomocí CAB souborů přímo od Microsoftu. Tato metoda je detailně popsaná v druhém dnešním článku: Jak ručně aktualizovat jakýkoliv Windows Phone přístroj (CAB Sender).

V případě aktualizace firmwaru Nokie Lumie 800 na verzi 12070 budete potřebovat příslušný CAB soubor, který je možno stáhnout z tohoto odkazu, či přímo z domovského vlákna na XDA-Developers. V tomto vlákně také v budoucnu nalenete odkazy na další aktualizace.

12070

Tento postup je zcela univerzální a bude funkční i pro další budoucí aktualizace. Základem je však mít příslušný CAB soubor.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

27 | 03 | 12 13:12
Čekáte na poslední přelomovou aktualizaci pro Nokii Lumii 800 a Zune Vám ji stále nenabízí? Zkraťte si čekání ruční aktualizací přístroje. V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak na to. http://wmmania.cz/clanky/navody/noki-lumia-800-jak-nahrat-posledni-aktualizaci-firmwaru-bez-cekani/ 0

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software před 4 hod.

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Band 2 v bílé barvě exkluzivně pouze pro zaměstnance Microsoftu

Jindřich Lukeš | články 27 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím