Nokia Lumia 800 – Jak nahrát (ručně) poslední aktualizaci firmwaru (např. 12070) bez čekání

Čekáte na poslední přelomovou aktualizaci pro Nokii Lumii 800 a Zune Vám ji stále nenabízí? Zkraťte si čekání ruční aktualizací přístroje. V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak na to.

Uživatelé Lumií 800 čekají na poslední aktualizaci firmwaru jako na „smilování“. Kromě opravy řady chyb a doplnění některých funkcí tento firmware výrazně snižuje spotřebu zařízení. Praktické zkušenosti řady uživatelů hovoří o téměř dvojnásobných hodnotách výdrže na jedno nabití.

Lumia 800

Aktuální firmware označený číslem 12070 (více informací) je již několik týdnů k dispozici jako aktualizace nahrávaná přes software Zune. Standardní postup uvolňování aktualizací má však jednu nevýhodu – aktualizace není dostupná pro všechna zařízení najednou v ten samý okamžik. Důvodů je hned několik. Mezi ty nejzásadnější patří ochrana systému před zahlcením a také možnost pružně reagovat v případě různých komplikací. Aktualizace jsou tedy vypouštěny ve vlnách v průběhu několika týdnů. V některých případech je však čekání velice dlouhé a může se protáhnout až na několik měsíců. V praxi také záleží, zdali zařízení pochází z nebrandované distribuce, nebo od operátora. Právě v případě operátorů se vyskytuje celá řada průtahů. V krajních případech (spíše výjimečně) se může stát, že aktualizace vůbec není nabídnuta.

Pokud si chcete čekání zkrátit, existuje ještě jedna alternativní metoda, která spočívá v ruční aktualizaci pomocí CAB souborů přímo od Microsoftu. Tato metoda je detailně popsaná v druhém dnešním článku: Jak ručně aktualizovat jakýkoliv Windows Phone přístroj (CAB Sender).

V případě aktualizace firmwaru Nokie Lumie 800 na verzi 12070 budete potřebovat příslušný CAB soubor, který je možno stáhnout z tohoto odkazu, či přímo z domovského vlákna na XDA-Developers. V tomto vlákně také v budoucnu nalenete odkazy na další aktualizace.

12070

Tento postup je zcela univerzální a bude funkční i pro další budoucí aktualizace. Základem je však mít příslušný CAB soubor.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

27 | 03 | 12 13:12
Čekáte na poslední přelomovou aktualizaci pro Nokii Lumii 800 a Zune Vám ji stále nenabízí? Zkraťte si čekání ruční aktualizací přístroje. V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak na to. http://wmmania.cz/clanky/navody/noki-lumia-800-jak-nahrat-posledni-aktualizaci-firmwaru-bez-cekani/ 0

Mohlo by vás zajímat

Outlook Mail a Kalendář pro Windows 10 (Mobile) - detailní pohled (aktualizováno)

(25.10.): Interaktivní notifikace a další funkce ve verzi pro PC.// Podrobná recenze systémové aplikace sloužící ke správě e-mailů a kalendáře ve Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 24 | 10 | 16

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody 24 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 10 | 16

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím