Nokia Counters (čítače): Měření přenesených dat, hovorů a SMS na Windows Phone

Nokia nabízí pro své modely Lumia přelomovou aplikaci, která zvládne monitorovat veškeré hovory, SMS a datové přenosy. Tato aplikace nabízí také pokročilé funkce v podobně nastavení různých limitů, zobrazení přehledů apod.

Nokia se snaží svým zákazníkům nabízet vždy něco navíc. Nejčastěji se jedná o různé doplňkové aplikace zdarma, které mají pro přístroje z řady Lumia velkou přidanou hodnotu. Nejznámější aplikací zdarma je plnohodnotná automobilová navigace Nokia Autem nebo mapová aplikace Nokia Mapy.

Jednou z posledních aplikací, které mohou uživatelé používat je Nokia Čítače (Counters). Tato aplikace odstraňuje základní nedostatek operačního systému Windows Phone 7 v podobě absence jakéhokoliv monitoru hovorů, SMS apod. Nokia Čítače zvládne na velmi vysoké úrovni monitorovat nejen hovory a SMS, ale také datové přenosy. K dispozici je navíc celá řada pokročilých funkcí.

Po spuštění aplikace Vás přivítá jednoduché a velmi intuitivní rozhraní. Základem je záložka „použití“, která obsahuje 3 sekce (hovory, SMS a data). Každá sekce je charakterizována dlaždicí a základními informacemi v podobě aktuálních hodnot čerpání a nastavených limitů. Dlaždice je navíc aktivní a graficky zobrazuje stav čerpání (viz druhý obrázek).

Nokia Counters Nokia Counters

Pokud potřebujete zobrazit více informací, stačí kliknout na konkrétní dlaždici. Následně se zobrazí karty s měsíčním a celkovým přehledem a v případě hovorů a SMS také karta s nejoblíbenějšími kontakty.

(Aplikaci jsem testoval na téměř prázdném telefonu, proto se na obrázcích zobrazují jen základní informace. V praxi je samozřejmě zobrazeno více kontaktů apod.)

Nokia Counters Nokia Counters Nokia Counters

Nokia Counters Nokia Counters Nokia Counters

Nokia Counters Nokia Counters

Kromě základních možností měření aplikace umožňuje nastavení různých limitů. Konkrétně je možné nastavit délku hovorů, počet SMS a FUP u svého operátora. Samozřejmostí je také možnost nastavení konkrétního dne zúčtovacího období, kdy se budou počítadla automaticky nulovat.

Nokia Counters Nokia Counters Nokia Counters Nokia Counters

Nokia Čítače je velice povedená aplikace, která by však měla být standardní součástí operačního systému. Microsoft však na tuto funkci zapomněl a tak Nokia zaslouží velkou pochvalu za její doplnění.

 

Nyní se dostáváme k otázce stažení a možnostem použití aplikace na jiných telefonech.

Zařízení Nokia Lumia:

V současné době je aplikace nabízena pouze jako betaverze, kterou je možno stahovat po registraci na betalabs.nokia.com. Díky šikovné komunitě na XDA-Developers je však možné aplikaci stáhnout do přístroje přímo přes speciální QR kód (bez nutnosti registrace). Tento postup je velice snadný a bezproblémový. Ve chvíli, kdy aplikace přestane být betou, zobrazí se v klasické Nokia kolekci na Marketplace.

 

Zařízení ostatních výrobců:

U zařízení ostatních výrobců je to trochu složitější a ne zcela legální, jelikož je aplikace určena výhradně pro zařízení Lumia. Jedná se však o tak stěžejní záležitost, že alespoň naznačíme postup, jak aplikaci nainstalovat.

Ve chvíli, kdy se aplikace zobrazí v Nokia kolekcích na Marketplace, bude možné využít tohoto jednoduchého návodu: Jak nainstalovat (OEM) aplikace všech výrobců. Bohužel nelze použít stažení přes QR kód, jelikož Marketplace rozpozná, že nevlastníte zařízení od Nokie. Jedinou možností je tak návod odkazovaný v našem fóru níže.

 

 

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

08 | 08 | 12 11:02
Návod pro zprovoznění Nokia Counters i na zařízení jiných výrobců (nutný unlock): http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=29552936&postcount=82 0

Jindřich Lukeš

08 | 08 | 12 10:58
Doplněna recenze: Nokia Counters (čítače): Měření přenesených dat, hovorů a SMS na Windows Phone http://wmmania.cz/software/ostatni/nokia-citace-mereni-prenesenych-dat-hovoru-a-sms-na-windows-phone-7/ 0

prdivous

08 | 08 | 12 10:50
mám HTC mozart verzi systému 8779, a nepodařilo se mi to nainstalovat, český návod by nebyl? 0

mouka013

06 | 08 | 12 06:57
pro ty, kteří mají full unlock a ROM minimálně 8773 je na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1805592 návod jak rozchodit Nokia Data Counters. U mě na HTC Trophy a ROM DFT v5 funguje perfektně.Pro ty kteří neví o co jde, tak je to počítadlo hovorů, sms a stáhnutých a odeslaných dat. 0

Mohlo by vás zajímat

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17

Lumie 950 a 950 XL měly na trh přijít s podporou propracovaných gest

Jindřich Lukeš | články 27 | 02 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím