Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Nokia Lumia 1020 – První (praktický) pohled

Přinášíme Vám jeden z první praktickým pohledů na Nokii Lumii 1020. Zaměříme se především na design a dílenské pracování, displej a další praktické informace. Nechybí také řada fotografií.

Dnes jsem měl díky Tomáši Slavíčkovi možnost si poprvé „osahat“ Nokii Lumii 1020. Ačkoliv zahraniční weby tento model již velmi důkladně testovaly a na internetu je možné nalézt desítky recenzí, vlastní zkušenost je nenahraditelná. I když jsem si myslel, že přesně vím, co mám čekat, telefon mě velice překvapil.

Tím největším překvapením je jednoznačně design a dílenské zpracování. Při pohledu na fotografie si možná řeknete, že se jedná o stále stejný a možná již nudný design Lumie 800. Na jednu stranu musím souhlasit, jelikož Lumia 1020 je i ve skutečnosti velmi podobná Lumii 720, 920 apod. Na druhou stranu Nokia tuto polykarbonátovou konstrukci stále inovuje a vylepšuje, což je poznat ve chvíli, kdy telefon uchopíte do ruky.

Nokai Lumia 1020 Nokai Lumia 1020

Lumia 1020 je velmi příjemným překvapením. Zpracování se asi nejvíce podobá Lumii 720, kterou osobně považuji za nejhezčí současný telefon vyrobený z plastu. Tělo je sice vyrobeno z dobře známého polykarbonátu, povrchová úprava je však matná (neklouže v ruce). Příjemná je také hmotnost, která oproti Lumii 920 podstatně klesla. Přístroj je navíc poměrně tenký a ke krajů se ještě zužuje. Výsledný dojem je tedy velmi pozitivní a Lumia 1020 působí (nečekaně) kompaktním dojmem.

Nokai Lumia 1020 Nokai Lumia 1020 Nokai Lumia 1020
Lumia 720 (vlevo) vs. Lumia 1020 (vpravo)

Důležitou otázkou také bylo, jak moc výrazný a nepraktický je hrb na zadní straně. Pokud telefon držíte v ruce, fotoaparát nijak zvláštně nepřekáží a do ruky netlačí. Ve většině případů bude překážkou pouze pro ukazováček ruky, který si s nerovnosti dobře poradí. V horní části je přístroj sice o poznání těžší, ale při držení se opět nejedná o zásadní problém (nepřevažuje se). Jedinou skutečnou nevýhodu tohoto řešení vidím při položení Lumie na stůl. Jelikož je krytka fotoaparátu vystouplá a kulatá, telefon je trochu neposedný a výrazně se na stole houpe.

Nokai Lumia 1020 Nokai Lumia 1020

Hardwarové výbavě se v tomto první pohledu věnovat nebudeme. Každopádně se příliš od Lumie 920 neliší. Je tedy možné využít její recenzi či praktické zkušenosti. Jediné co stojí za zmínku je AMOLED displej. Osobně nepatřím k fanouškům této technologie, jelikož preferuji reálné barvy před těmi uměle přesycenými. Díky softwarové výbavě si však každý může nastavit takovou teplotu barev, která mu vyhovuje a tak lze nevýhody minimalizovat. Naopak příjemné je podání černé barvy, která téměř splývá s obvodovým rámečkem.

Hlavním lákadlem Lumie 1020 je samozřejmě fotoaparát. Reálné smínky naleznete v těchto článcích:Reálné fotografie z první české Lumie 1020 (noční snímky), Reálné fotografie z první české Lumie 1020 (denní snímky). Jednoznačně lze však říci, že nemá konkurenci. Zajímavá je také aplikace Pro Camera, kterou si představíme samostatně.

Nokai Lumia 1020


Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 13 00:46
Přinášíme Vám jeden z první praktickým pohledů na Nokii Lumii 1020. Zaměříme se především na design a dílenské pracování, displej a další praktické informace. Nechybí také řada fotografií. http://wmmania.cz/clanky/obecne/nokia-lumia-1020-prvni-pohled/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17