Nokia Lumia 510 – Oficiální představení

Nokia v úterý představila svůj další low-endový model s Windows Phone, který má rozhodně co nabídnout.

24. října Nokia představila v tichosti svůj další model s operačním systémem Windows Phone. Tentokrát se však jedná o model patřící k těm méně vybaveným, jehož hlavním lákadlem bude především nízká cena.

Nokia Lumia 510

Z pohledu hardwarové výbavy se můžeme těšit na 4“ (WVGA 800x480) LCD displej, jednojádrový procesor Snapdragon S1, 256 MB RAM, 4GB vnitřní paměti bez možnosti rozšíření paměťovými kartami a 5MPx fotoaparát.

Ačkoliv je při pohledu na hardwarové parametry jasné, že se jedná o model patřící mezi low-endy, nemohu si odpustit drobnou kritiku. Tato kritika se týká především velikosti RAM a vnitřní paměti. V případě takto „malé“ RAM jsou omezeny některé funkce operačního systému (živé dlaždice, „multitasking“), což je velká škoda. Nokia je zatím jediný výrobce, který přistoupil na tuto strategii, a své nejnižší modely vybavuje takto malou operační pamětí. Další drobnou nevýhodu vidím ve velikosti vnitřní paměti, která po spuštění systému nabídne uživateli jen cca. 2,6 GB, což opět mírně omezuje možnosti využití tohoto přístroje.

Přístroj si však zaslouží také chválu, která se dá opět rozdělit na dvě části. První je povedený design a kvalitní dílenské zpracování, které je pro Nokii standardem. Druhou je skvělá softwarová výbava, která je standardem celé rodiny Lumia vč. těch nejlevnějších modelů. Využívat tak můžete Nokia Mapy, Nokia Autem, Nokia MHD doplňky fotoaparátu apod.

Po oficiálním představení tohoto modelu se na sociálních sítích strhla poměrně značná (z mého pohledu neopodstatněná) kritika vůči zvolené verzi operačního systému. Konkrétně se jedná „pouze“ o verzi 7.5 na místo nejnovější verze 8. Tento krok je však zcela logický. Starší verze systému je méně náročná a umožňuje využít starší hardware. Zařízení tak bude rychlé, spolehlivé a levné. Podpora této verze operačního systému s příchodem verze nové také nekončí. Běžnému nenáročnému uživateli (který patří do cílové skupiny tohoto modelu) nebude v podstatě nic chybět.

Konkrétní ceny a dostupnost zatím není známá. Dá se ale předpokládat, že na pulty obchodů zamíří Lumia 510 až po novém roce.

 

Reálné fotografie:

Nokia Lumia 510 Nokia Lumia 510 Nokia Lumia 510 Nokia Lumia 510 Nokia Lumia 510 Nokia Lumia 510

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

25 | 10 | 12 09:24
Nokia v úterý představila svůj další low-endový model s Windows Phone, který má rozhodně co nabídnout. http://wmmania.cz/clanky/obecne/nokia-lumia-510-oficialni-predstaveni/ 0

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software před 1 den

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Zajímavost: Android 7.1 spuštěn na Lumii 520

Jindřich Lukeš | články 15 | 12 | 16

Band 2 v bílé barvě exkluzivně pouze pro zaměstnance Microsoftu

Jindřich Lukeš | články 27 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím