Nokia Lumia 610 pravděpodobně nabídne NFC

Nejnovější zařízení od Nokie (Lumia 610) pravděpodobně podporuje technologii NFC. V tomto článku se dozvíte první podrobnosti.

Aktuálně: Nokia vydala oficiální prohlášení týkající se podpory NFC u modelu Lumia 610. Technologie NFC nebude standardní součástí tohoto modelu. Na trhu se však objev totožný model s označením Lumia 610 NFC, který již NFC podporovat bude. Exkluzivně jej nabídne operátor Orange. Další informace jsou k dispozici na oficiálním webu Nokie.
----------------------------------------------------------------------

Na internetu se objevují první zprávy o tom, že nejnovější model od Nokie nabídne NFC. Konkrétně půjde o model Lumia 610, který patří mezi low-endy, tedy mezi ty nejlevnější a nejméně vybavená zařízení. Řadu čtenářů tak napadá otázka, proč zrovna toto zařízení?

"Near Field Communication nebo zkráceně NFC je komunikační technologie sloužící k bezdrátové komunikaci (přenos souborů, streamování hudby apod.) mezi elektronickými zařízeními na krátkou vzdálenost, dle standardu do 20 cm, spíše však 2-6 cm, funguje i jejich fyzický dotyk. Může se zdát, že je primárně určena pouze pro použití v mobilních telefonech, nicméně je nutné zmínit, že v některých aplikací mobilní telefon vůbec nemusí figurovat."

Důvodů může být hned několik. Nejpravděpodobnější je však ten, že Lumia 610 pochází již z „druhé generace“ Windows Phone přístrojů od Nokie. Ostatní (dražší) modely, které jsou v současné době na trhu (Lumia 710, 800 a dokonce i 900) tuto technologii podporovat nebudou. Pokud je tato úvaha správná, všechna budoucí zařízení od Nokie by již NFC podporovat měla.

Na celé kauze s NFC je nejzajímavější nedávné prohlášení Microsoftu, který sdělil, že současná verze operačního systému Windows Phone technologii NFC podporuje, a zaleží tak jen na výrobcích, zda potřebný hardware do svých přístrojů umístí. Je tedy otázkou, proč tak zatím nikdo neučinil? V tomto případě se odpovědi různí. Někdo tvrdí, že se výrobci snaží na současných modelech s Windows Phone co nejvíce ušetřit, že se čekalo, zda tento systém uspěje, a nebo že NFC zatím není příliš prakticky využitelné. Ať už byly důvody jakékoliv, je velice pravděpodobné, že s tuto technologii po vzoru Nokie implementují všichni výrobci do svých budoucích zařízení.

Jako důkaz, že Lumia 610 NFC skutečně podporuje, lze považovat video níže, kde jsou některé konkrétní operace prakticky otestovány (NFC platby přes MasterCard PayPass, streamování hudby do NFC Bluetooth reproduktorů apod). Kvalita videa není příliš vysoká, jelikož původní video se již podařilo Nokii zablokovat.

 

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

11 | 04 | 12 11:25
Nejnovější zařízení od Nokie (Lumia 610) pravděpodobně podporuje technologii NFC. V tomto článku se dozvíte první podrobnosti. http://wmmania.cz/clanky/obecne/nokia-lumia-610-pravdepodobne-nabidne-nfc/ 0

Mohlo by vás zajímat

Zajímavý koncept Surface Phonu vytvořený na základě nedávno schválených patentů Microsoftu

Jindřich Lukeš | články včera v 00:00

Podpora notifikací z Windows 10 (Mobile) nejen ve Fitbitu na obzoru (aktualizováno)

Jindřich Lukeš | články 13 | 01 | 17

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Nová kumulativní aktualizace pro PC (KB3213986) i telefony (14393.693) s Windows 10 (Mobile)

Jindřich Lukeš | články 11 | 01 | 17

Windows 10 jsou již na téměř 25% všech osobních počítačů

Jindřich Lukeš | články 04 | 01 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím