Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Nokia Lumia 720 – Exkluzivní první pohled a praktické zkušenosti

V tomto článku naleznete exkluzivní uživatelské zkušenosti a první reálné fotografie Nokie Lumie 720, která se velmi brzy objeví na pultech našich obchodů.

Po exkluzivní pondělní recenzi Nokie Lumie 520 vám přinášíme další aktuální článek, který jinde nenajdete. Tentokrát se jedná o první pohled a postřehy plynoucí z testování Nokie Lumie 720.

Nokia Lumia 720

Než se pustíme do samotné charakteristiky, je třeba připomenout, že Nokia nečekaně rychle dostala tento model i do ČR a již od 15. 5. 2012 bude k dispozici na pultech obchodů. Doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 8 890 Kč. Jaké konkrétní barevné varianty budou dostupné, se ale zatím neví (model je vyráběn celkem v 5ti barvách).

 

Graf ceny produktu NOKIA Lumia 720 poskytuje server Heureka.cz

Nokia Lumia 720 na první pohled zaujme svým designem, který osobně považuji za jeden z nejzdařilejších z celé rodiny Lumia telefonů. Fotografie v tomto směru trochu klamou, 720tka je totiž ve skutečnosti mnohem zajímavější. Svým designem trochu připomíná HTC 8X. Je poměrně hranatá, tenká s úzkými zakulacenými hranami. V ruce působí velmi hodnotným dojmem a výborně se drží, a to nejen kvůli matné povrchové úpravě. Nokii se také povedlo (oproti Lumii 820) výrazně snížit hmotnost.

Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720

Dalším zajímavým řešením je způsob umístění a vkládání paměťové karty. Lumia 720 je totiž jako jeden z mála (ne-li jediný) telefonů umožňující používání paměťových karet, i přestože je vyrobena jako unibody konstrukce (z jednoho kusu plastu). Vše je realizováno klasickým šuplíčkem, stejně jako v případě SIM karty.

Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720

Dle papírových parametrů mezi velká lákadla patří displej (4,3“, IPS, ClearBlack). Praktické testy zatím však ukazují, že za AMOLED displejem Lumie 820 výrazně zaostává (v intenzitě barev i oddání černé).

Ačkoliv vzhled a dílenské zpracování řadí 720tku mezi absolutní špičku, „pod kapotou“ to již tak slavné není. Využít můžete pouze dvoujádrový (1 GHz) procesor a 512 MB RAM, což jsou hodnoty, které zejména náročné uživatele příliš neuspokojí. Drobnou náplastí může být kapacita baterie (2000 mAh), která je příslibem slušné výdrže.

NOKIA Lumia 720 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Jako zajímavý se jeví také fotoaparát (6,7 MPx, F/1.9, BSI), který by mohl pořizovat velmi kvalitní snímky. Konkrétní výsledky si však ukážeme až v samostatné recenzi.

Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 720
zleva: Lumia 820, Lumia 720, Lumia 920

V následujících dnech se můžete těšit nejen na plnohodnotnou recenzi ale také na přímé srovnání s Lumií 820.

Kde koupit NOKIA Lumia 720?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17