Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Nokia Lumia 920 – Praktické zkušenosti (po měsíci používání)

V tomto článku naleznete rozsáhle praktické zkušenosti z každodenního používání nejsledovanějšího zařízení letošního roku, kterým je Nokia Lumia 920. Zaměříme se nejen na silné a slabé stránky plynoucí z běžného provozu, ale také na drobné detaily, které práci s tímto přístrojem ulehčují/komplikují.

Největší české redakce zaměřené na mobilní telefony právě začínají s testováním prvních Lumií 920, které oficiálně dorazily do ČR. WMMania.cz vám však již nyní přináší rozsáhlé praktické zkušenosti vyplývající z každodenního používání po dobu jednoho měsíce.

Možná se ptáte, proč vznikl další článek věnovaný Lumii 920, když před dvěma týdny byla zveřejněna podrobná recenze: Exkluzivní recenze: Nokia Lumia 920 – Královna přichází. Odpověď je velice prostá. Testování zařízení do recenze je vždy velice náročné (dalo by se říci přímo hektické) a autor se musí během 1-2 týdnu s přístrojem důkladně seznámit a dokonale jej otestovat. Testování je tak zaměřeno především na hlavní funkce, které musí být v recenzi zdokumentovány. Mnohdy však není dostatek času zachytit všechny zkušenosti plynoucí především z praktického dlouhodobějšího používání (drobné detaily, využitelnost nových funkcí apod.). Právě z tohoto důvodu jsem se rozhodl vytvořit „alternativní recenzi“, která bude zaměřena především na praktické zkušenosti. Tyto zkušenosti vyplývají z (mého) běžného každodenního používání přístroje.

Osobně se považuji za poměrně náročného uživatele, který své zařízení využívá na maximum, a proto se v následujícím textu zaměřím i na zdánlivé detaily, které však nemusí být pro některé uživatele důležité. Předem je také nutno říci, že paralelně s Lumií (a nejen s ní) používám přístroj s „pracně vyladěným“ Androidem 4.1 (Samsung Galaxy Note). Díky této skutečnosti mohu posoudit reálné rozdíly a využitelnost obou zařízení/systémů. Ačkoliv jsem se snažil o co nejobjektivnější zhodnocení, tento článek není recenzí a skutečně vychází z praktických (avšak částečně subjektivních) zkušeností a požadavků.

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

 

Zasloužená pozornost?

Praktické hodnocení začneme trochu ze široka a nejdříve se zaměříme na to, zda si tento model skutečně zaslouží takovou pozornost, jaké se mu dostává. Osobně si myslím, že ano, jelikož je Lumia 920 jediným letošním modelem, který přinesl skutečné (i když nijak zásadní) inovace. Konkrétně se jedná o bezdrátové nabíjení, perfektní fotoaparát se stabilizací obrazu, vysoce citlivý displej apod. O velké oblibě svědčí také jednoznačné vítězství v anketě Gizmodo Awards 2012, kde uživatelé sami vybírali nejlepší letošní zařízení. Jen pro zajímavost, Lumia 920 vyhrála s výrazným náskokem. Celkem získala 49% všech hlasů. Druhý skončil Apple iPhone 5 s pouhými 13,5% následován na třetím místě Google Nexusem 4 s 8,97%.

 

Špatná dostupnost, nákup v ČR

Největším současným problémem tohoto modelu je jeho celosvětová dostupnost. Především menší země, jako je např. ČR, stále na oficiální distribuci čekají, a to i přestože české zastoupení Nokie slibovalo dostupnost těchto modelů do Vánoc.

Pokud však Lumii 920 toužíte, je možné ji v podstatě bez problémů zakoupit v řadě českých e-shopů. Samozřejmě se jedná o kusy z dovozu (tzv. „šedivky“), které však v případě Nokie nejsou problém. Výrobce totiž ke všem Lumiím nabízí celoevrovskou záruku. Zařízení ze zahraničí tak standardně v ČR vyreklamujete. I přesto při nákupu doporučuji větší opatrnost. Vždy je lepší osobní odběr, kde můžete zkontrolovat, zda je přístroj originálně zabalený a obsahuje původní software.

Graf ceny produktu Nokia Lumia 920 poskytuje server Heureka.cz

 

Stále stejný design

Po nezbytném úvodu se konečně dostáváme k praktickým zkušenostem. Prvním „bodem na seznamu“ je design. Hodnocení designu je vždy čistě subjektivní záležitost. Objektivně je však možno říci, že zařízení z rodiny Lumia jsou originální a obecně kladně hodnocena. Lumia 920 vychází z konceptu Lumie 800/900, který se mi osobně velice líbí. Design je originální a stále ještě neokoukaný. Problém je však v tom, že jsou si modely až příliš podobné. V ruce je sice jednoznačně odlišíte (velikostí, hmotností, detaily), ale na první pohled jsou lehce zaměnitelné. Pokud jste tedy měli doposud nějaký starší model, vaši kamarádí a známí ani nepostřehnou, že máte nový přístroj. Jediné, čím se 920tka zásadně odlišuje, jsou barevné varianty (žlutá a červená), které jsou však často vyprodány.

Lumia 920

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

 

Ačkoliv je design na první pohled stále stejný, „zážitek“ z telefonu je velice odlišný. Nejvíce tuto skutečnost pocítíte po delší době používání a následnému návratu k předchozím modelům. Například taková Lumia 800 proti 920tce působí jako „chudý příbuzný“.

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920
(Nokia Lumia 920 vs. Nokia Lumia 800)

 

Dokonalé dílenské zpracování

Nové modely Nokie (800, 900, 820, 920) se vyznačují perfektním dílenským zpracováním. Lumia 920 v tomto směru není výjimkou. Díky unibody konstrukci a kvalitním materiálům nikde nic nevrže a přístroj v ruce působí velice kvalitně (konkurence (typicky Samsung) se má v této oblasti ještě hodně co učit). Samozřejmě se stále jedná o sériově vyráběné zařízení a není možné dodržet perfektní zpracování u věch kusů. Proto i v případě Lumií naleznete uživatele, kterým přístroj „povrzává“. Obecně je však těchto „nedokonalých“ přístrojů relativně málo.

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

 

 

Průměrné rozměry, robusní konstrukce

„Papírové“ rozměry přístroje jsou standardní a odpovídají displeji s úhlopříčkou 4,5“. Čelní strana je velmi dobře využita a nedochází k plýtvání místem jako u Lumie 800. Opticky by však bylo ještě možné zapracovat na nevyužitém prostoru pod třemi senzorovými tlačítky, který vypadá dosti zvláštně (nesymetricky oproti hornímu okraji). Na druhou stranu (z pohledu ovladatelnosti) je dobře, že jsou tlačítka od spodního okraje trochu odsazena.

Nokia Lumia 920

Dosti spornou hodnotou je tloušťka přístroje. Pokud se budeme řídit skutečnými naměřenými hodnotami (10,7 mm), můžeme tloušťku považovat za průměrnou. Realita je však dosti jiná. Maximální tloušťky totiž přístroj dosahuje v téměř celé ploše. Záda jsou navíc jemně vypouklá a boční hrany výrazně zaobleny. Celkově tak 920tka působí poměrně robusně. Rozdíl nejvíce pocítíte ve chvíli, kdy si do ruky vezmete jiný přístroj.

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

 

Vysoká hmotnost

Robusnost celého přístroje navíc umocňuje jeho hmotnost, která je skutečně vysoká (185 g). Na sociálních sítích dokonce v tomto směru koluje řada vtípků jako například: „Lumia 920 je přístroj, který nabízí nejlepší poměr cena/hmotnost.“ apod. Samotná hmotnost je také nejčastěji kritizovanou vlastností. Z praktického pohledu však považuji tuto kritiku za přeceňovanou. Ano, telefon je těžší, ale není to nijak zásadní. Po několika dnech/týdnech používání si bez problémů zvyknete a nad hmotností se již nikdy nepozastavíte (pokud nejste v tomto směru extrémně nároční). Osobně mi zezačátku vyšší hmotnost poměrně vadila a měl sem dokonce problémy telefon zvednout ze stolu (vykluzoval), ale po dvou týdnech mi vše připadá naprosto normální.

 

Výborná ergonomie

Rozměry, hmotnost, vypouklá záda, kulaté hrany a téměř ideální rozmístění tlačítek zajišťuje perfektní ergonomii ovládání celého přístroje. Lumia 920 se v ruce velice dobře drží a díky umístění zapínacího tlačítka na boční stranu ji můžete pohodlně zapínat bez nutnosti opuštění ideálního držení. Toto tvrzení je však nutné chápat v kontextu s větší úhlopříčkou displeje. Pokud tedy máte malé ruce, přístroj se Vám bude ovládat hůře (stejně tak jako jakýkoliv jiný přístroj této velikosti).

Nokia Lumia 920

 

Osobně si v tomto směru nemohu Lumii 920 (po čase přirozeného zvykání) vynachválit. Právě ergonomie ovládání je faktor, který s přehledem vyvažuje (nebo spíše převažuje) nevýhody vyšší hmotnosti a robusně vypadající konstrukci zařízení. Vše je ale o prioritách. Pokud chcete mít lehký a tenký telefon s ostrými hranami (nejlépe v kovu), nikdy se Vám nebude držet (a ovládat) tak dobře, jako těžší a na první pohled robustnější přístroj s oblými hranami a vypouklými zády.

Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

Velmi návykový je také po stranách jemně zakulacený displej. Toto řešení jsem si oblíbil již u modelu 800, jelikož je velmi efektivní a práci s displejem výrazně zpříjemňuje.

Nokia Lumia 920

Jednu negativní vlastnost je však přeci jen možné najít i v této oblasti. Vyšší hmotnost, v kombinaci s lesklou a hladkou povrchovou úpravou (všech barevných variant kromě černé), způsobuje, že je přístroj poměrně „kluzký“. Zejména v letním období je třeba na tuto skutečnost brát ohled. Lumie má totiž tendenci z ruky velmi snadno vyklouzávat.

 

„Vyšší“ odolnost

Při tvorbě modelu 920 se v Nokii zamýšleli také nad odolností vůči pádům a poškrábaní. Od svých předchůdců 920tka převzala monolitické polykarbonátové tělo, které i po pádu a škrábancích zachová stále stejnou barvu. Navíc zde byla výrazně vylepšena tlačítka a plíšek v okolí displeje, který se u předchozích modelů poškrábal snad ještě v krabici před vybalením. Lumia 920 má tyto části vyrobené ze speciální slitiny, která škrábanců i v praxi velmi dobře odolává.

Při dlouhodobějším používání se však jako velký problém ukazuje odolnost displeje. Ten je sice chráněn speciální technologii CORNING® GORILLA® GLASS, která by měla zvyšovat odolnost proti různému poškození. Praktické zkušenosti však ukazují pravý opak. Již po pár dnech velmi jemného a ohleduplného používání jsem na displeji našel první vlasový škrábanec. Se stejnými problémy se navíc potýkají i ostatní majitelé. Gorilla Glass je tedy v případě Lumie 920 (a aktuálně prodávané série) pouze marketingovým lákadlem (z hlediska odolnosti proti poškrábání). Nezbývá tedy než doporučit používání ochranné fólie. Vyšší odolnost vůči poškození displeje pádem je však samozřejmě zachována.

S podobnou náchylností displeje k oděrkám jsem se setkal již u modelu 800. První testovaný kus, který jsme měli zapůjčený pro recenzi, během 14ti denního testování utrpěl celou řadu drobných škrábanců. Druhý kus, který jsem si po nějakém čase zakoupil a používal přes půl roku, měl displej po celou dobu naprosto netknutý. Je tedy možné, že odolnost první série přístrojů byla výrazně nižší.

 

Praktické rozmístění konektorů/tlačítek

V kapitole věnované ergonomii jsem již chválil rozmístění tlačítek, zmíním však ještě tlačítko sloužící jako (dvoustupňová) spoušť fotoaparátu. Jedná se sice o standardní součást každého Windows Phone přístroje, ale zejména uživatelé Androidu nic takového neznají.

Nokia také odstranila nedostatky spojené s umístěním konektorů. MicroUSB konektor je standardně na spodní hraně (bez krytky), což je velmi praktické při použití zařízení jako navigace v autě. Můžete tak v podstatě využít jakýkoliv univerzální držák na telefon.

 

Černá není černá

TIP: Detailní srovnání displejů u Windows Phone přístrojů - Jaký je ten nejlepší?

Displeji jsme se poměrně dost věnovali v samostatné recenzi a následně také při srovnání technologií displejů současných Windows Phone 8 přístrojů. Z praktického pohledu mohu říci, že z hlediska podání barev a jemnosti je displej úžasný. Zejména na vysoké rozlišení se velmi snadno zvyká a při pohledu na jiná zařízení (s menším rozlišením) je rozdíl ihned patrný.

Zklamáním je však zobrazení černé barvy, která není tak intenzivní, jak jsme u (starších) AMOLEDových displejů Nokie zvyklí. Tento problém má na svědomí IPS technologie, kde černá prostě černou nikdy není. Se stejnými problémy se ale potýká také např. iPhone, pro který jsou IPS displeje typické.

HTC 8X HTC 8X HTC 8X
Nokia Lumia 820 / Nokia Lumia 920 / HTC 8X

Méně intenzivní černé barvy je možné si všimnout zejména na rozhraní displeje a černého obvodového rámečku. Např. u Lumie 800/820 tento přechod není téměř patrný.

 

Pohodlně v rukavicích

U displeje ještě chvíli zůstaneme, jelikož Lumie 820 a 920 obsahují revoluční „vysokocitlivostní„ displej. Co si pod tímto pojmem představit? V podstatě se jedná o standardní displej, který však lze díky své zvýšené citlivosti ovládat přes různé materiály. Základem však je, aby byl materiál umístěný mezi prstem a displejem alespoň trochu „vodivý“. Displej tedy bez problémů můžete ovládat lžící, ale obyčejnou tužkou s ním ani nepohnete.

V praxi tato technologie pracuje až překvapivě dobře a zejména v zimě je k nezaplacení. Již žádné zvedání telefonů nosem, nebo čímkoliv jiným. V obyčejných (látkových, kožených) rukavicích dokonce můžete psát i na softwarové klávesnici. Zajímavé (a praktické) je, že i přes zvýšenou citlivost se mi zatím nepodařilo např. automaticky přijmout hovor v kapse apod.

Tuto technologii hodnotím jako zcela zásadní (s obrovskou přidanou hodnotou). Domnívám se, že se jedná o první vlaštovku, která v budoucnu zavede nové standardy a takovéto displeje budou běžnou součástí i levnějších zařízení.

 

Rychlá jako blesk

Rozepisovat se o samotném hardwaru si není třeba. Za zmínku však stojí rychlost celého systému. Již Windows Phone 7.X byl bezkonkurečně rychlý systém. I jednojádrové procesory s WP7.5 dokázaly hravě porazit jakýkoliv čtyřjádrový Android. Windows Phone 8 však přichází nejen s ještě větší optimalizací, ale také s podporou dvoujádrových procesorů. Rychlost systému je skutečně obrovská (nesrovnatelná s jakoukoliv konkurencí). Totéž se týká i jednotlivých aplikací (a dvojnásob těch pro WP8 optimalizovaných), jejichž spouští je nyní bleskurychlé. Výrazně se také zapracovalo na rychlosti načítání dat z internetu, které v případě WP7.X trochu vázlo (např. načítání Twitteru apod.).

K rychlosti systému nyní nemám sebemenší výhrady (v této oblasti je konkurence na míle vzdálená).

 

„Nadprůměrná“ výdrž

Lumia 920 disponuje baterií o kapacitě 2000 mAh, která zajišťuje dostatečný přísun energie. Přístroj tak bez problémů zvládne celodenní intenzivní práci bez nutnosti průběžného nabíjení. Náročnému uživateli tak stačí nabíjet každou noc. Méně náročný uživatel vyhledá nabíječku každý druhý den. Pokud Lumii 920 srovnám např. s Lumií 800, tak při stejném zatížení byla osmistovka vybitá cca. ve 3 hodiny odpoledne, kdežto 920tka vydrží s přehledem až do večera (23:00). Ve většině případů jí ještě třetina baterie zbyde. Bohužel žijeme v době, kdy je tato výdrž považována (při srovnání s konkurencí) za nadprůměrnou. Osobně si však myslím, že by telefon s nadprůměrnou výdrží mohl vydržet alespoň několik dní. Každopádně oceňuji především operační systém WP8, který se k baterii chovají šetrněji (obdobné výsledky podává např. i HTC 8X apod.).

 

Kouzlo bezdrátového nabíjení

TIP: Bezdrátové nabíjení Nokie Lumie 820 a 920 – Praktický test

Jednou z funkcí, kterou konkurence v současné době nenabízí, je bezdrátové nabíjení. Osobně jsem k této funkci z počátku přistupoval spíše skepticky, během testování bezdrátové nabíječky jsem však změnil názor. Zde je závěr z praktického testování:

„Ačkoliv se na první pohled může zdát, že bezdrátová nabíječka je jen zbytečným doplňkem, v praxi je tomu spíše naopak. Během testování jsem si na tento způsob nabíjení velice zvykl a osobně jej považuji za velice praktický. Důvodů k tomu mám hned několik. Všechny bezdrátové nabíječky Nokie vypadají velice dobře a jsou skvělým designovým doplňkem na pracovní stůl. Nabíječka má na stole své místo a telefon tak nikde jinde nehledám. Kdykoliv vezmu zařízení do ruky, vím, že je plně nabité.

Zejména poslední jmenovaná výhoda je tou nejvýznamnější. Především proto, že každou chvíli hledám nějaký volný kabel či nabíječku, nebo přístroj připojuji až ve chvíli, kdy se zvukovým upozorněním o nabití sám přihlásí. V mnoha situacích tak přístroj nenabíjím, když bych mohl a ve chvíli, kdy jej delší dobu potřebuji používat, zjišťuji, že je téměř vybitý.

Na druhou stranu je možné najít i nevýhody. Tou první je bezesporu cena, která je u originálního příslušenství Nokie většinou až příliš vysoká (bezdrátové nabíječky nejsou výjimkou). Druhou nevýhodou je zatím prakticky příliš neověřený vliv na životnost baterie. Samotné přerušované (častější) nabíjení u moderních Li-Ion akumulátorů netrpících paměťovým efektem nikterak nevadí, je ovšem otázkou, jak tento způsob ovlivní celkovou životnost baterie podmíněnou určitým množstvím nabíjecích cyklů.“

Nokia Wireless Charging Stand DT-910 Nokia Wireless Charging Stand DT-910

TIP: Recenze: Nokia Wireless Charging Stand DT-910 – Bezdrátová nabíječka pro Lumii 820 a 920


Bezkonkurenční fotoaparát

Jestli jsme se při testování tohoto přístroje něčemu věnovali skutečně intenzivně, tak to byl fotoaparát. Ačkoliv se stále jedná o mobilní telefon, fotoaparát je jeho hlavní chloubou. Konkrétní snímky můžete shlédnout v několika článcích, kde je srovnáváme i s přímou konkurencí:

1) Noční snímky: Nokia Lumia 920 vs. HTC 8X (1.díl): Srovnání fotoaparátů (noční snímky) 
2) Denní světlo: Nokia Lumia 920 vs. HTC 8X (2.díl): Srovnání fotoaparátů (denní světlo)
3) Umělé osvětlení: Nokia Lumia 920 vs. HTC 8X (3.díl): Srovnání fotoaparátů (umělé osvětlení)

4) Srovnání s iPhonem 5: Detailní srovnání fotoaparátů: Nokia Lumia 920 vs. Apple iPhone 5

5) Samostatný souhrn s hodnocením:Jak fotí Nokia Lumia 920 – Nejlepší fotomobil současnosti?

Nyní si dovolím citaci z jednoho z výše uvedených článků:

„Po zhlédnutí fotografií výše, je zřejmé, že Nokia ve své propagaci modelu Lumia 920 skutečně nelhala. Pokud porovnáme fotografie pořízené za horších světelných podmínek (noc, místnost, umělé osvětlení), jednoznačně musíme říci, že Lumia 920 fotí nejlépe ze všech současných mobilních telefonů (s výjimkou speciální Nokie PureView).

Pokud však srovnáme fotografie pořízené za běžného venkovního světla (i když v tomto testu spíše nepříznivého) výsledky nejsou nijak výjimečné a jen o málo překonávají dnešní průměr (špičkových chytrých zařízení). V tomto směru je tedy ještě velký prostor pro zlepšení, která se mohou objevit v následujících aktualizacích systému.“

A právě jedna z těchto aktualizací bude během následujících dní oficiálně vypuštěna. Jejím hlavním cílem je odstranění hlavního nedostatku, kterým je nedostatečná ostrost snímků ve dne. Zahraniční autoři, kteří již mají k této aktualizaci přístup, reálné výsledky skutečně potvrzují. Z Lumie 920 se tak stane jednoznačně nejlepší fotomobil současnosti (s výjimkou Nokie 808).

 

Nový a lepší Windows Phone

V tomto článku nebudu hodnotit samotný operační systém Windows Phone 8, jelikož ten si zaslouží vlastní recenzi a vlastní praktické zkušenosti. Každopádně mohu říci, že změn je zde skutečně hodně (i když to na první pohled nevypadá a řada uživatelů jej jen bez vyzkoušení kritizuje). Praktická využitelnost WP8 dostává zcela nový rozměr, a to především díky nové ploše, uzamykací obrazovce s notifikacemi, úžasné rychlosti apod. V systému však i nadále zůstává řada nedotažených funkcí, jako například nemožnost nastavení libovolných zvuků pro notifikace, jednotná hlasitost, chybějící týdenní pohled v kalendáři apod.

Windows Phone 8 mě však velice baví. Dokonce se někdy udivuji nad tím, jak moc. Dříve (Windows Phone 7.X) byla situace spíše opačná. Na většinu práce jsem využíval Android (e-maily, internet, kalendář apod.) a Windows Phone přístroj sloužil především pro komunikaci (volání, SMS, Twitter, IM apod.). S příchodem WP8 a především nových aplikací (případně aktualizací těch stávajících) mnohem raději sahám do pravé kapsy a vytahuji Windows Phone, kde většinu běžných záležitostí vyřídím podstatně pohodlněji, rychleji a efektivněji. Samsung Galaxy Note (v levé kapse) tak často bývá celý den nevyužit. Někdy dokonce přemýšlím nad tím, zdali má smysl jej sebou vůbec nosit (zlozvyk z dřívějšího období, kdy na WP řada věcí nebyla možná).

 

Bezplatná (plnohodnotná) navigace

Nokia je chvályhodnou ukázkou toho, že pozornost nelze zaměřovat pouze na hardware, ale také na software. Řeč je samozřejmě o exkluzivních aplikacích zdarma, které jsou dostupné pro všechny Lumie. V případě zařízení s Windows Phone 8 jich je opět přichystáno velké množství. V první řadě je však nutné se zaměřit na jejich „praktičnost“ a přidanou hodnotu. Objektivně zase tak velká není (až na jednu výjimku, které se budu věnovat později). Většinu aplikací je totiž možné nahradit více či méně kvalitními alternativami z Marketplace, které jsou taktéž zdarma nebo za minimální částky (cca. 21 Kč).

TIP: Nokia Drive +: Nová verze automobilové navigace pro Windows Phone 8

Tím zásadním přínosem (výše zmiňovanou výjimkou) je samozřejmě Nokia Drive +. Jedná se o plnohodnotnou automobilovou navigaci, které umí snad vše, co běžný uživatel může potřebovat. Zdarma jsou k dispozici kvalitní offline mapy celého světa, 3D navigace, hlasové povely, pokročilé možnosti plánování (rychlejší, kratší, vyhnout se placeným úsekům apod.) a běh na pozadí. K dokonalosti chybí snad už jen možnost přidávat průjezdné body trasy (což bude snad časem doplněno). V současné chvíli je jedinou alternativou aplikace Navigon, která však stojí přes 2000 Kč. Pokud tedy používáte telefon v autě, můžete si tuto částku odečíst od pořizovací ceny přístroje, protože byste ji stejně museli zaplatit.

Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps Nokia Apps

Velice povedená je také aplikace Nokia PhotoBeamer, které jsme se věnovali v samostatném článku: Nokia PhotoBeamer – proměňte svou Lumii v projektor, a zapomenout také nesmím na přítomnost plnohodnotného equalizéru, který ocení nejen hudební nadšenci.

 

Něco na závěr

Subjektivně mohu říci, že Lumia 920 je nejlepší zařízení, které jsem doposud používal. Konečně je na trhu přístroj, který nabídne většinu moderních funkcí (plus něco navíc) v jednoduchém a uživatelsky přívětivém podání (z pohledu hardwaru i softwaru). Přístroj je spolehlivý, dobře se ovládá a funguje vždy, když jej potřebujete (spolehlivý, stabilní a rychlý systém, možnost ovládání v zimě apod.).

Nic však není tak jednostranné, jak se může z předchozího odstavce zdát. Lumia 920 totiž není ani zdaleka pro každého. Nejvíce limitující jsou především rozměry (odvozené od úhlopříčky displeje), robustnější konstrukce a značná hmotnost, která může být pro řadu uživatelů „neskousnutelným“ parametrem. Důležitou roli hraje také samotný operační systém, který nabízí řadu výhod, avšak za cenu značných omezení. Pokud máte Windows Phone rádi, Lumia 920 vám bude jistě vyhovovat. Pokud však preferujete raději Android (především kvůli své otevřenosti), 920tka Vás rozhodně nepřesvědčí. Zapomínat bychom také neměli na cenu, která odpovídá zařízení té nejvyšší kategorie.


Komentáře (63)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

joklad

20 | 11 | 13 12:08
Tak jsem ustřihl asi 2 mm folie která překrývala senzor a už volání jde ukončovat bez problémů. Dobrá rada nad zlato 0

joklad

19 | 11 | 13 14:23
Folii používám Brando, jedinně že bych ji zkusil sundat a znovu nalepit. Uvidím.Zatím jsem žádný problém s foliemi neměl a to už jsem jich pá nalepil. Ten senzor je v kterých místech? Že bych to tam nějak upravil. Já mám vlastně druhou folii a u té první jsem si toho nevšiml jestli to blbne. Ale každopádně dík za radu. 0

szoustal

19 | 11 | 13 13:24
A nemáš na displeji folii? Někdy se stane u některých folií, že když je přelepena přes senzor, tak po vytočení, nebo příjmutí hovoru, se chová jako by byl přiložen k hlavě. tedy se vypne a uzamkne. 0

joklad

19 | 11 | 13 12:41
Zdravím, po nějakém čase jsem zpět, pořídil jsem Lumii 920 za dobrou cenu. Mám jeden problém. Pokud někomu volám tak po kliknutí na jméno zhasne displej a nejde rozsvíti. Tzn. že nemůžu ukončit zvonění. Musím počkat až vyprší čas a operátor zvonění ukončí....to je v případě že druhá strana nevezme hovor. To stejné je i když někdo volá mě. Pokud zvoní tak je kontakt vidět, pokud ho přijmu tak se vypne displej a ukončit ho musí protějšek. Takže pokud protějšek neukončí hovor tak se vesele odečítají vteřiny. Je na to nějaký fígl nebo je to závada pro servis. Lumia je nová, zkoušel jsem 3x HR ale nic nepomáhá. Dík za radu. Tlačítkem Power nejde displej rozsvítit. 0

asd111

09 | 11 | 13 20:43
Zdravím,nesetkal se někdo s nefunkčním mikrofonem?Prijal jsem hovor,ale na druhé straně mě neslyšel.Pak jsem to doma ještě zkoušel s manželkou a doopravdy mikrofon nešel.Opet začal fungovat až po restartu telefonu.Ale to problém neřeší.Koupil jsem ji asi před týdnem už s aktualizaci GDR2. 0

hakmar

26 | 07 | 13 07:19
dík už to ide.. 0

baldoo

25 | 07 | 13 23:00
v psc musis dat medzeru po prvych troch cislach. 0

hakmar

25 | 07 | 13 10:47
Ahojte, mám problém s PSC ked si chcem kupiť nejakú hru, zvolím si hru, ako spôsob platenia zvolím paypal, vypíšem meno a adresu, avšak ked vypíšem psc, vyhodí mi chybu že pcs je príliš krátke a dalej ma to nepustí, poradte prosím, dík. 0

htcjirka

20 | 04 | 13 12:57
No vida,ja to rikal. 0

archenemy

20 | 04 | 13 12:33
Zdravím, jen se hlásím ohledně toho mého problému, viz příspěvek ze čtv 21. bře 2013 17:27:37 někde na straně 3, ohledně zamrzávání 920ky a problémy s gyroskopem/kompasem a jasem.............. problém vyřešen, opravdu se jednalo o vadný kus, po výměně vše OK, zatím spokojenost. 0

Stanley099

05 | 04 | 13 18:53
chcel som xperiu Z pre jej IP, ale je to tehla a slabá výdrž, potom HTC One, ale to je mega tehla, S4 tiež nie je malá, tak padla voľba na 920 lebo je s najvýkonnejších najmenšia, len tá váha . ALe aj HD2 bola tehla, ked som prechádzal z E52. 0

topa77

05 | 04 | 13 18:28
Před Lumií 920 jsem měl HTC HD2 a váha není problém, jde si na to zvyknout.. trochu hůře se zvyká spíše na výšku Lumie, ale nic nepřekonatelného 0

Stanley099

05 | 04 | 13 18:02
chcem sa opýtať, či sa dá na tú vahú zvyknúť? Mám HD2 s androidom a hľadal som niečo v podobnej veľkosti a váhe. Ešte mám služobnú 710 a mal som odpor voči WP, teraz by som nemenil a android ide do úzadia. 920 mám od operátora za 95€. Len sa bojím tej váhy, lebo nikde sa k nej nemôžem dostať. 0

Jindřich Lukeš

01 | 04 | 13 11:49
Omlouvám se, opraveno 0

htcjirka

01 | 04 | 13 08:51
Kluci maji v nadpisu clanku Lumii 920 a uvnitr je rozebirani Lumie 820,nejaky redaktor se "uklepnul". 0

Stevík

31 | 03 | 13 23:39
Vsude se pise, ze 920 nema slot na pametovou kartu, ale zde v clanku "Jak rozebrat a složit Nokii Lumii 920 (+ výměna displeje)" vidim, ze tam nejaky je. Ma ho tedy? EDIT: jejda sorry ono je to 820. 0

Jindřich Lukeš

31 | 03 | 13 21:11
Problém se "zaseknutím" po delším nabíjením jsem také řešil. Problém je ve firmwaru (měl jsem tam německy - poslední oficiální). Stačilo přehrát na novější případně stejnou verzi pro jiný region a vše šlape bez problémů. 0

topa77

28 | 03 | 13 06:06
MNě se to nesekalo při nabíjení. poslední dva dny, co jsem ten kus měl, se to seklo i 4x za den, ale nikdy při používání, vždy nešel zapnout displej a byl nutný restart. Teď už mám po reklamaci nový kus a zatím šlape tak, jak má.. 0

htcjirka

26 | 03 | 13 20:20
Vzhledem k poctu prodanych zarizeni a par prispevku se to za masove oznacit neda,zajimave ,ze u me se to neprojevilo ani u jedne Lumie 920. Tento firmware(1308) uz davno vetsina lidicek ma,ja konkretne temer mesic Jinak z jineho soudku,na N9 jsem miloval funkci kdy stacilo rychle dvakrat klepnout na displej a probudit tak zarizeni bez potreby zmacknuti power tlacitka.Nyni se stejna funkce chysta pro Lumii 920/820 vcetne aktivace FM Radia.Vrati se tez zname ztiseni otocenim telefonu na displej. http://www.theverge.com/2013/3/26/4148200/windows-phone-8-update-fm-radio-support 0

kecup

26 | 03 | 13 09:49
Dovolim si jeste posledni update (obavam se ze uz tady zacinam pusobit dojmem grafomana ) Ten problem s umrtvenym telefonem po celonocnim nabijeni je znamy a na webu dobre zdokumentovany (je zajimave kolik negativnich info o 920tce clovek najde, kdyz vi na co se ptat ): http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Nokia-Lumia-920-freezing/td-p/1604040/page/10 http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-920/202942-2.htm http://forum.vodafone.co.uk/t5/Windows-Phone/Nokia-Lumia-920-freezing-overnight-while-charging/td-p/1454680 Bohuzel to vypada jako docela masova zalezitost Dobrou zpravou budiz, ze je na svete novy firmware 1232.5957.1308.00xx z pulky brezna, ktery podle ohlasu z for udajne resi vetsinu problemu se zamrzavanim! http://www.developer.nokia.com/Blogs/Community/2013/03/14/updates-for-lumia-920-lumia-820-and-lumia-620 0

kecup

26 | 03 | 13 06:34
@topa77: tak se mi dnes rano stalo to same co tobe Mobil celou noc v nabijecce, rano displej cerny, mobil nejde zapnout, pomaha az soft reset (vol down + power), pak nabiha ale s datumem 1.9.2012. Zkousim trik s bootovanim pod perinou, pote vse ok , mobil hned zacne prijimat i SMS a firemni maily. Neeee tohle neeee ... je to krasny kousek, dam mu jeste sanci, zkusim dnes zavolat do pobocky Nokia v Ostrave, prej tam poskytuji slusny servis. Ale zjevne uz je jiste, ze mame v CR vadnou miniserii. 0

topa77

25 | 03 | 13 09:43
Zdravím, potřebuji radu... koupil jsem si přes eshop datartu 920ku a seká se Udělal jsem obnovu továrního nastavení, z hotmailu stáhl pouze kontakty, nastavil ručně emailový účet na seznamu, nainstaloval nokiáckou navigaci, do ní mapy ČR, pár záznamů v kalendáři a nic víc, přesto ji najdu skoro každé ráno zaseklou ( černý displej ) a je nutný soft reset.... co s tím? systém je 8.0.10211.204, operátor je tmobile ( simkaje nová ), po jednom resetu bylo neodpovídající datum a čas... Dík.topa777 0

archenemy

25 | 03 | 13 08:12
zajímavé zjištění , že by to byla jen taková prkotina.................. no jsem zvědav, určitě dej vědět po tom týdnu testování 0

kecup

24 | 03 | 13 21:20
Panove, tak jeste jedna aktualizace ... Po vsech tech laboracich jsem to krapet otocil a pristoupil k tomu tak, ze zamrzavani apps zpusobuji pomatena cidla ... konkretne cidla podsviceni. Jednak mi blbla po resetech (nesla vypnout automatika), druhak jsem na US forech cetl o castem bugu 920ek, kdy founy zmatene meni podsviceni displeje a nemuzou najit "cilovy" stav. Nekdo tam nekde radil, ze pomaha nabootovat foun v temnem prostredi, ze se cidlo nak zkalibruje. Rano jsem byl ve stavu, kdy mel foun minimalni jas, nefci cidla, fotak apod, viz me predchozi prispevky, a to po nekolika hard resetech. Dal jsem soft reset a hodil foun nabootovat pod perinu. Najel s maximalnim jasem, fcnimi cidly ... a prestal se sekat. Vyrazil jsem ven, testoval GPS + dalsi zatez, vse ok. Cely den. Dal jsem si cvicne par soft resetu a 3 hard resety, vse ok. Foun mi pripada rychlejsi, zadne zaseky, slape I pri baterce 0% (pozdeji umre ) Nechapu ... asi holt lecba tmou. Dam mu pristi tyden zabrat, cekaji me syncy s cloudem, firemni exchange apod., tak uvidime. Ale zacinam mit pocit, ze ten kousek zeleza v me ruce ma svou cenu 0

htcjirka

24 | 03 | 13 12:05
Tomu se me nehce verit,ikdyz je zajimave a asi nahoda ,ze jsou zrovna od O2.Kazdopadne ten vycet chyb je opravdu radny a neni neco HW v poradku. 0

archenemy

24 | 03 | 13 11:57
ja jen prihodim, ze ta ma lumia 920 je taktez z O2 distribuce, je mozny ze maj nejakou vadnou serii 0

htcjirka

23 | 03 | 13 22:09
Je vice nez jiste ,ze tve problemy jsou HW charakteru,tudiz telefon na vymenu,coz v segmentu nejen elektroniky neni nic neobvykleho.Sam od listopadu vlatnim dve Lumie 920.Obe slapou na vybornou.Chytnul jsi bohuzel cerneho "petra". 0

kecup

23 | 03 | 13 21:52
S tou pameti mas pravdu, to asi nebude ten hlavni problem. Kazdopadne po tom poslednim zamrznuti mam foun ve stavu jak pisu vys (podelany jas, nefcni senzory, nefcni fotak, nefcni podsviceni tlacitek) a panove pozor, nepomaha ani soft reset ani hard reset. Ale nepanikarim, uz jsem takovy stav dnes zazil, vim ze se po nekolika dalsich hard resetech foun chytne. Na chvili. Je to firemni foun, v pondeli ho asistentky poslou zpet do O2, byt to ma privatni investice, tak jsem hodne vztekly. Mimochodem tady http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Lumia-920-Nokia-City-Lens-Compass-Issues/td-p/1627648/page/2 chlapci zazivaji slusne peklo s kompasem v 920, takze tech problemu bude vic. Pripojuji screenshot z konfigurace meho founu, mozna vas neco tukne ... http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/7/7904/7904603_2f1644850e65e7b2d1fdec8069aa310e/images/wp_ss_20130323_0002.jpg 0

htcjirka

23 | 03 | 13 20:12
Co ostatni uzivatele 920ky, zkouseli jste nejake zatezove testy s vice apps najednou? Jak se vam foun chova? Chova se porad plne stabilne,aplikace nikdy nezaviram a nikdy s telefonem nebyl problem,ze by nemel dostatek RAM ci nejak zamrzal,mam a pouzivam jej naplno od listopadu,spolehlivejsi telefon jsem nemel.Uplne se nestacim divit co vsechno mas za problemy. Napr. tahle situace: Mapy, IE, Store, Nastaveni, Obrazky ... a takovy Kalendar uz nespustim ... Jsem presvedcen, ze je to spravou pameti . Jsi presvedcen spatne,toto rozhodne nebude spravou pameti ram..poustim bezne,vice aplikaci a nezaviram.. Nemas nejaky prastary firmware?Navic bych se nedivil i nejake HW chybe tve Lumie,standardni chovani to ani z casti neni.A to ani kdyby jsi v ni mel prvni firmware. 0

kecup

23 | 03 | 13 18:27
Hmm, tak jeste update ... to zamrznuti/nespusteni aplikace ma za nasledek vypnuti vse cidel, znefunkcneni fotaku apod. a nemeni se to ani po opakovanych soft restartech Baterka nabita na 54%. 0

kecup

23 | 03 | 13 17:19
Zdar, dovolim si navazat na kolegu vyse ... mam hodne podobny problem, telefon mam od vcerejsiho vecera, poradne jsem si s nim zacal hrat od dnesniho rana ... a v teto chvili mam za sebou asi 10 hard resetu Zacinam byt Lumii 920 silne znechucen ... ale poporadku: Telefon je z O2 distribuce, cerna verze, vse ofiko, zadna sedivka apod. Vcera jsem si s founem lehce hral, spustil par aplikaci, zarazilo me, ze pri opetovnem spusteni IE telefon jakoby zamrzl, zustala viset bila obrazovka a v rohu hodiny. Mavl jsem nad tim rukou a sel na pivko. Rano se bohuzel situace s IE opakovala, a pak i s dalsimi aplikacemi - telefon proste v urcite chvili pri spusteni aplikace zobrazi jen prazdnou obrazovku, barva obrazovky odpovida pozadi aplikace (cerna u kalendare, bila pro Office ...). To uz jsem zbystril, ale rekl jsem si, ze se foun mozna spatne incioval pri prvotnim spousteni (spoustel jsem bez SIM, uprostred iniciacni procedury jsem odesel na jednani, foun se mezitim uspal apod.), takze jsem nevahal a sel do HW resetu. Mimochodem je to dost martyrium, kombinace klaves popsana na netu mi nefunguje, resp. zafungovala mi asi jen 2x, nevim proc. HW reset proto provadim z Nastaveni / O systemu. Jak jsem psal vyse, celkem jsem udelal asi 10 hard resetu, v koncovce jsem ale tam, kde jsem rano zacal. Pro tolik resetu? Krom problemu se spoustenim apps jsem se dostal do situace, kdy telefon po resetu byl v tomto stavu: - jas byl na minimu, v nastaveni byla jako vychozi zvolena automatika, pri prepnuti "na manual" se nic nemenilo pri zadne ze 3 urovni jasu! Navic jsem pak zjistil, ze system po opusteni nastaveni vraci zpet automatiku. Pomohl podivny workaround: v Nastaveni / Displej + Dotykovy staci prepnout posledni jezdec tam a zpet (naky rozsireny usporny rezim, standarni Sporic mam vypnuty!) a displej se rozzaril. Ovsem jen do chvile, nez se telefon vypnul, pak se opet nastavila automatika a displej byl tmavy - nesel spustit fotak, SW i HW spousteni vede jen k tomu, ze neco problikne a vratim se na vychozi screen - zrejme nefungovala zadna cidla!!! Minimalne tedy ne kompas. Takze jsem s tim ruzne laboroval a muj zaver je: - pokud ma telefon temer vybitou baterku, tak prestoze jsou usporne rezimy vypnute, tak stmavi displej, znemozni spousteni fotaku a zrejme i povypina cidla, tusim taky neumozni aktivaci wifi - ma Lumia ma totalne zk******* spravu pameti (RAM), pokud spustim vice apps najednou a neukoncuji je tlacitkem Zpet, tak v urcite chvili neni mozne spustit dalsi app a vede to k vyse uvedenemu problemu s prazdnou obrazovkou. Mimochodem, telefon se nekousne, po cca 10s od spusteni se vraci na predchozi fcni obrazovku odkud byla app spustena. Pokud aplikace ukoncuji tlacitkem Zpet, problem se stejne projevi, jen o neco pozdeji. Co znamena "vice apps najednou"? Napr. tahle situace: Mapy, IE, Store, Nastaveni, Obrazky ... a takovy Kalendar uz nespustim ... Jsem presvedcen, ze je to spravou pameti ... ale zase nechapu, proc by se melo projevit jen na mem founu. Mam standardni posledni verzi WP8 s Porticem. Priznam se, ze jsem doted myslel ze nejpodelanejsi spravce RAM ma moje stavajici staricka Omnia II s WM6.5, ale zda se ze Lumia 920ka s 1GB RAM ji prekonala V mem pripade se jedna o firemni foun, jeste si s tim krapet pohraji, ale v pondeli asi vratim a vzhledem k tomu, ze kolega z predchoziho prispevku resi obdobne problemy a kupoval foun nedavno, tak chte nehcte asi pujdu do Ativu S Irituje me to o to vic, ze jsem do rodiny nakoupil 710ky a 610ky, ty slapou krasne ... vim ze WM 7.x ma spravu RAM resenu jinak nez WP8, ale zjevne lepe, resp. asi jsou 7ky schopny korektne odpalit app na pozadi a prubezne tak cistit RAM. Co ostatni uzivatele 920ky, zkouseli jste nejake zatezove testy s vice apps najednou? Jak se vam foun chova? Kecup 0

archenemy

22 | 03 | 13 07:01
Díky za odpověď a ujištění, vzhledem k tvým zkušenostem, že se to pravděpodobně týká jen pár kusů............vemu tedy nový kus. 0

Jindřich Lukeš

22 | 03 | 13 00:16
920 jsem měl v ruce už celkem dost. U žadné jsem na tento problém nenarazil. Bude se tedy jednat o hw vadu pouze některých kusů. Nejjednoduším řešením je reklamace s požadevkem na výměnu kusu (to už se dalo udělat u první reklamace - do půl roka od zakoupení) a měl si po starostech. 0

archenemy

21 | 03 | 13 17:27
Zdravím, tak se musím zde podělit o své nepříjemné zkušenosti s Lumií 920. Začátkem března jsem ji zakoupil z české distribuce, těšil jsem se na ni jak malý Jarda, bohužel mé nadšení rychle vychladlo. Po dnu užívání jsem zjistil, že jakmile najedu do jakékoli aplikace, která využívá gyroskop/kompas, např. Here City Lens (Městské info Nokia), aplikace vyhodí hlášku - "váš přístroj nepodporuje pohybový sensor", nebo stačí stáhnout jakoukoli aplikaci kompasu a dost často kompas nereaguje, nebo se ho ani nepodaří nakalibrovat. Jakmile začnou problémy s kompasem, začne kravit celej systém, nereaguje na doteky displeje, začnou blbnout i ostatní aplikace - třeba foťák, když ho chci spustit, nic se neděje, resp. jakože se spustí, ale vzápětí to skočí na úvodní obrazovku windows phone, čidlo jasu nereaguje, ať je ostré okolní světlo nebo tmavá místnost a jas je nastaven na automat, nereaguje - displej je neustále tmavý, když chci jas nastavit na manuál - nejde to, nastavení se prostě neuloží. Již jsem dvakrát reklamoval, vrátili mi to s tím, že opravili nějaký kontakt a přehráli software, každopádně kraví to stále - vypadá to, že Nokia servis, respektive Arvato asi přístroje netestuje, když je posílá zpět k zákazníkovi jako opravené. Takže jsem začátkem týdne reklamoval již po třetí, se žádostí o odstoupení od smlouvy. Nejprve jsem si myslel, že se jedná o nějakou hw vadu jen mého kusu, ale narazil jsem na zahraniční Nokia fórum, kde se řeší dost podobný/stejný problém. Uvažoval jsem o tom, že si vezmu nový kus, ale po přečtení toho fóra jsem na vážkách :-/. Jsem znechucen, telefon jsem měl doma maximálně dva dny, moc jsem si ho neužil, člověk za to vyhodí takovej balík, nevím, nechci si začít myslet, že Nokia je šmejd. Nejlépe to vystihl asi uživatel "JStyrman" na již zmiňovaném zahraničním fóru, se servisem měl úplně stejný zkušenosti a mám podobný pocity - http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Lumia-920-Nokia-City-Lens-Compass-Issues/td-p/1627648 Má někdo ze zdejších podobný problém? Jak to řešil při třetí reklamaci? Vzít nový kus, nebo vrácení peněz? Díky za reakce. 0

htcjirka

02 | 01 | 13 11:05
Presne tak,ja mam Lumie 920 dve,bilou a cernou a kazda vydava vibruje jinak,jedna je uplne ticha,druha malicko hlasitejsi ale nic nerezonuje. 0

Jindřich Lukeš

01 | 01 | 13 23:54
Já jsem tu recenzi na Mobilmanii četl každopádně si myslím, že optika ten zvuk skutečně nezpůsobuje. 0

raado8

01 | 01 | 13 23:15
Redaktor píše že je to všeobecně připisováno. Já to netvrdím, je to jen jedna z možných příčin. Zatím osobní zkušenosti nemám, ještě jsem si ji nepořídil ale chystám se. Teprve pročítám zkušenosti uživatelů. 0

Jindřich Lukeš

01 | 01 | 13 20:27
Kdyby tomu tak bylo, tak to dělají všechny kusy. Tento problém se ale týká jen části. 0

raado8

01 | 01 | 13 19:55
V jedné recenzi jsem se dočetl, že ty zvláštní vibrace má na svědomí optická stabilizace a jeji technologie plovoucích čoček. 0

vojta66

01 | 01 | 13 15:44
Přesně jako Jindřich - vibrace jsem úplně vypnul. 0

Jindřich Lukeš

31 | 12 | 12 16:13
Já jsem si nezvykl, dokonce mě to vytáčí tak moc, že jsem vibrace úplně vypnul 0

mimonaut

31 | 12 | 12 09:47
tak jsem zvědavej na výsledek. taky chrastím. Sice už jsem si zvykl, ale kdyby se jim to povedlo odstranit, asi bych šel do toho šel taky. 0

vojta66

29 | 12 | 12 00:55
Díky za odpověď. Jo jo, čeká mne stejný osud. 0

Jindřich Lukeš

28 | 12 | 12 21:21
Mám dotaz na majitele L920: jedna věc mě dost vytáčí....při každém každičkém zavibrování mi L920 vydá křaplavý drnčivý zvuk - v dolní části ----prostě zachrastí - je to vada jen mého kusu nebo se toto vyskytuje i u někoho dalšího...? Jinak je zpracování na 100%, ale tohle je....fakticky nedůstojné zařízení za xxx tisíc. Děkuji za upřímné info. Bohužel na své 920 mám stejný problém...Budu ji s tím posílat během ledna do servisu, tak uvidíme 0

the_phoenix

28 | 12 | 12 20:31
Mne nic nechrasti. Za to som si vsimol ze dost vydava zvuk pri niektorych aplikaciach dole pri mikrofonoch.Akoby chladiloprocesor.... A akoze poslem mp3? Mne poskytne moznosti zdielania iba v nokia music ale len cez socialnu siet, email alebo sms... 0

htcjirka

28 | 12 | 12 19:20
Je to vada jen nekterych kusu,u prvnich Lumii 900 s tim take byl problem.Nic nenormalniho,vadne serie se vyskytuji u kazde znacky. 0

vojta66

28 | 12 | 12 15:22
Mám dotaz na majitele L920: jedna věc mě dost vytáčí....při každém každičkém zavibrování mi L920 vydá křaplavý drnčivý zvuk - v dolní části ----prostě zachrastí - je to vada jen mého kusu nebo se toto vyskytuje i u někoho dalšího...? Jinak je zpracování na 100%, ale tohle je....fakticky nedůstojné zařízení za xxx tisíc. Děkuji za upřímné info. 0

htcjirka

26 | 12 | 12 17:48
Na posilani nepotrebujes file manager,v galerii a jinych aplikacich mas v menu sdilet pak zvolis BT a je to.Samozrejme nejen mp3 poslat lze. 0

the_phoenix

26 | 12 | 12 17:39
Dakujem za odpovede. File manager mi chyba hlavne preto, aby som vedel spravovat svoje subory a napr. ich posielat cez bluetooth. Da sa vobec poslat nejaka mp3 cez bluetooth??Ten facebook mi stale nefunguje ale ked vam to ide tak som rozmyslal ci by to nemohlo byt niekde v nastaveniach mojho facebook uctu resp. win live konta. Lebo naozaj mam vsetko v telefone zapnute/aj live tile mam/ a nejde mi to. Dokonca som si vsimol ze mi uz ani facebook neukazuje v nastaveniach medzi ulohami na pozadi, co mi predtym ukazovalo. Musim konstatovat ze naozaj je este co dohanat v porovnani s konkurenciou. Celkovo system sa mi paci viac ale je pravda ze nedokaze vsetko co napr. android. 0

Balrog

26 | 12 | 12 10:26
Tak v tom ti nepomůžu.Jen si čtu příspěvky a nevyužívám moc tento program a tak jsem ho nestudoval. Jinak děkuji za radu. až teď jsem si toho všiml 0

vojta66

26 | 12 | 12 09:17
@balroq: ano, to jsem si nainstaloval již dříve, sice umím se dostan na poslední příspěvek jedním klikem: klikni na počet příspěvků u daného threadu a zobrazí se ti řada nábídek, mezi jinými i : go to last post - jít na poslední příspěvek a je to . Zvláště praktické, když má téma 1000+ příspěvků . Naopak mi prozraď, zda-li jde udělat to, aby člověk dostal nějak zprávu - upozornění na nový příspěvek - jelikož se mi nikdy nepodařilo přes tuto aplikaci provést subscribe - tedy sledovat - jednotlivé forum - vždy mi to zahlásilo: "An error occured while subscribing " 0

Balrog

25 | 12 | 12 23:25
Já používám od dob kdy jsem měl lumii 800 tento http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/board-express-for-tapatalk/9a096f03-f1da-df11-a844-00237de2db9e a naprostá spokojenost až na to,že když se chci kouknout na forum které má cca 800 příspěvků tak musím vždy zajet až nakonec (nebo spíš nevím kde nastavit aby se mi objevil poslední příspěvek? 0

vojta66

25 | 12 | 12 22:32
Velice hezká recenze. Používáte někdo nějakou funkční aplikaci na bázi - Tapatalk - forum reader? 0

Jindřich Lukeš

25 | 12 | 12 15:11
Předpokládám, že v další verzi WA budou i notifikace na lockscreen. Musíš brát v potaz, že WP8 je úplně nový systém a aplikace z WP7 se jen pomalu přizpůsobují. Bude to chtít nějaký čas. Aplikace na geocaching je a je jich hned několik. U čteček knih platí totéž, co u WA. WP8 umožňuje kopírovat na "kartu" telefonu cokoliv. Starší modely to neumí aprto ani čtečky tuto funkci nepodporují. LED diodu má jen minimum zařízení na trhu. 0

armos

24 | 12 | 12 09:13
Mam Lumii 920 s WP8 a jsem, rekl bych celkem zatim rozpacity. WhatsApp, napred nebyl pro ni 14 dni dostupny, ted uz ano ale - notifikace nejdou pripnout na lock screen, takze pro zjisteni jestli nemam zpravu, je potreba telefon odemknout a podivat se na zastupce na plose. Je to k nicemu. Pri pohledu do prijatych zprav v samotne aplikaci tam zprava neni a zobrazi se s urcitou casovou prodlevou. Stavova dioda na Nokii taky chybi. Nekomu muze vadit, ze je apliace pouze v AJ. Dlouha jmena v seznamu se nezobrazuji cela... Myslim, ze spousta aplikaci na tento system je v beta stavu. Pres Viber se neda volat, aplikace na kesky chybi uplne, hry to je bida bidouci, ctecky knih neumi vyuzit knihy ulozene v telefonu, v zahranici si knihu se skydrive nestahnu, dve hlasitosti na telefon jsou nadmiru otravne. Myslim, ze je jeste hodne co zlepsovat. 0

Jindřich Lukeš

21 | 12 | 12 23:42
Zdravim. Velmi dobra recenzia, ja by som este dodal niektore veci ktore mi chybaju na tomto telefone. Dopredu upozornujem ze ho mam asi 3 tyzdne a predtym som nepouzival WP ale Symbian a Android a preto je mozne ze nejakou aplikaciou sa tieto nedostatky daju vyriesit a budem len rad ak mi poradite. Aby som upresnil, telefon je skoro dokonaly, akurat softwarove nedostatky mu chybaju oproti inym operacnym systemom. Moje postrehy: Chyba mi videoprehravac ktory nacita titulky Hudobny prehravac nema zakladne funkcie ako tvorbu vlastneho playlistu z hudby ulozenej v telefone Bluetooth nedokaze poslat viac suborov naraz Neuveritelne mi chyba nejaky file manager A este mam problemy ktore asi suvisia iba s mojim telefonom: NFC mi nesparuje moju lumiu 920 s 808 pureview/resp. ani sa nenajdu/ Aplikacia Facebook mi nezobrazuje nove upozornenia/spravy, komenty.../ na live tile/ani pocet/ ani na uzamykacej obrazovke, napriek tomu ze mam vsetko a vsade povolene/aspon dufam/ Nevie ma prihlasit na nokiamusic, asi u nas to nebude podporovane/mix radio atd/ Vam to ide v Cechach? V nastaveniach v polozke network + som si nastavil ciastocne sms/aby mi neratalo interpunkciu a teda neskracovalo sms/ no sms mi skracuje aj nadalej Ak by mi niekto s tymito problemami vedel pomoct, bol by som mu veeelmi vdacny. Neviem ci je to chyba len mojho telefonu... Dakujem 1) Přehrávač podporující titulky zatím není. Musíš si film vždy v PC převest s titulky v obraze. 2) Playlist to umí, ale jen omezeně a celkem kostrbatě. Koukni se to menu (tři tečky) 3) BT umí skutečně jen jeden soubor 4) k čemu FileManager? Tento systém je navržen tak, aby si ho nepotřeboval. Navíc je základem, aby uživatel neměl přístup do systému a nemohl něco pokazit. 5) NFC funguje standardně. Vyzkoušeno s NFC Tagy i Androidími telefony. Na problém se spárováním jsem narazil jednou u nějakého hadsfree od Nokie. Možná že podobný probém je i u 808 6) FB funguje standardně i s notifikací (Přidej si na plochu dlaždici) 7) Zkracování bohužel zatím není vyřešeno 0

Jindřich Lukeš

21 | 12 | 12 23:37
Pomalejší odezvu displeje určitě nepociťuji. Spíše naopak 0

htcjirka

21 | 12 | 12 19:21
A taky občas při rolování v IE prostě dotyk nezaregistruje, musím prst zvednout a pak zkusit znovu. To se mi s omnií nestávalo.. Nevšimli jste si toho někdo taky? To se me nezda,ani jednou ci naznakem se me nic takoveho nestalo.. 0

vojta66

21 | 12 | 12 14:05
@htcjirka: "Staci pouzit posledni verzi oficialniho nastroje od Nokie - Nokia Care Suite" Prosím o link, kde toto můžu stáhnout, díky moc. 0

mimonaut

21 | 12 | 12 12:17
Pěkný pohled. Já co jsem si všiml, tak má lumia 920 oproti třeba omnii7 jakoby malý lag při dotyku, třeba rolování v menu nebo IE začne až za chvilku, né úplně hned. Možná je tam nastavený nějaký treshold, nebo "vyhlazování", každopádně si na to nemůžu zvyknout. A taky občas při rolování v IE prostě dotyk nezaregistruje, musím prst zvednout a pak zkusit znovu. To se mi s omnií nestávalo.. Nevšimli jste si toho někdo taky? the_phoenix: Jinak k těm problémům - nový update (měl by být dostupný co nevidět) opravuje chybu se znaky v SMS, už se bezdůvodně nezkracují. Facebook aplikace mi normálně ukazuje notifikace na dlaždici i na zamykací obrazovce (sice se spožděním, ale to je těmi update cykly) Nokia music zatím v čechách taky nemaká. NFC nemám jak vyzkoušet, pouze vím, že funguje, protože když dám k telefonu bezkontaktní platební kartu, telefon zapípá 0

the_phoenix

20 | 12 | 12 21:36
Zdravim. Velmi dobra recenzia, ja by som este dodal niektore veci ktore mi chybaju na tomto telefone. Dopredu upozornujem ze ho mam asi 3 tyzdne a predtym som nepouzival WP ale Symbian a Android a preto je mozne ze nejakou aplikaciou sa tieto nedostatky daju vyriesit a budem len rad ak mi poradite. Aby som upresnil, telefon je skoro dokonaly, akurat softwarove nedostatky mu chybaju oproti inym operacnym systemom. Moje postrehy: Chyba mi videoprehravac ktory nacita titulky Hudobny prehravac nema zakladne funkcie ako tvorbu vlastneho playlistu z hudby ulozenej v telefone Bluetooth nedokaze poslat viac suborov naraz Neuveritelne mi chyba nejaky file manager A este mam problemy ktore asi suvisia iba s mojim telefonom: NFC mi nesparuje moju lumiu 920 s 808 pureview/resp. ani sa nenajdu/ Aplikacia Facebook mi nezobrazuje nove upozornenia/spravy, komenty.../ na live tile/ani pocet/ ani na uzamykacej obrazovke, napriek tomu ze mam vsetko a vsade povolene/aspon dufam/ Nevie ma prihlasit na nokiamusic, asi u nas to nebude podporovane/mix radio atd/ Vam to ide v Cechach? V nastaveniach v polozke network + som si nastavil ciastocne sms/aby mi neratalo interpunkciu a teda neskracovalo sms/ no sms mi skracuje aj nadalej Ak by mi niekto s tymito problemami vedel pomoct, bol by som mu veeelmi vdacny. Neviem ci je to chyba len mojho telefonu... Dakujem 0

htcjirka

20 | 12 | 12 21:18
Pekna recenze,chvalim.Kdo si chce Lumii 920 vylepsit o funkce + lepsi foto a nechce cekat, muze uz nyni.. Pozor pri tomto zpusobu flash(níže) prijdete o vsechny data,takze hlavne predtim zalohovat na Skydrive!!!!Obnova funguje vytecne,jak nastaveni,aplikaci,vypisu hovoru,sms apod. Staci pouzit posledni verzi oficialniho nastroje od Nokie - Nokia Care Suite. Připravíme si vypnuty a nabitý telefon. Spustime Nokia care Suite - Product Support Tools- Tools - Firmware Download - 059R5X4 - Check Online - Download. Firmware ma nejakych 1.30-1.40GB Po stahnuti FW stale nic nepripojujete,jdete do File - Open Product - RM-821 Pak Programming - Recovery - Start - Zkontroluje si to soubory a vyzve Vas to vcas k pripojeni telefonu(ten musite mit predtim vypnuty a taky nabity) Dale uz Vas to povede - Na obrazku Vam to ukaze ,ze mate podrzet soucasne volume down a power tlacitko az do zavibrovani,pripojite a jedem.Pri prvnim flashovani se nestihnou naistalovat ovladace,jelikoz se nektere budou instalovat poprve,takze postup s tlacitky budete nekolikrat opakovat,nic nehrozi,jen nabehne telefon,zapne se,Vy ho jen znovu vypnete a jedete od zacatku,porad Vas to vede. http://img821.imageshack.us/img821/9720/wpss201212200001.png 0

Jindřich Lukeš

20 | 12 | 12 02:10
V tomto článku naleznete rozsáhle praktické zkušenosti z každodenního používání nejsledovanějšího zařízení letošního roku, kterým je Nokia Lumia 920. Zaměříme se nejen na silné a slabé stránky plynoucí z běžného provozu, ale také na drobné detaily, které práci s tímto přístrojem ulehčují/komplikují. http://wmmania.cz/clanky/recenze/nokia-lumia-920-prakticke-zkusenosti-po-mesici-pouzivani/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17