Nokia oficiálně ukončila prodej Lumie 520 a 620

Nokia v předchozích týdnech oficiálně ukončila prodej modelu Lumia 520 a 620. Co to v praxi znamená a jak dlouho budou tyto modely ještě dostupné?

Oficiální distributor značky Nokia (Setos) stáhl ze své nabídky internetového obchodu model Lumia 520. Na náš dotaz, proč se tak stalo, bylo odpovězeno, že byla oficiálně ukončena jeho distribuce. Co to v praxi znamená?

Ačkoliv se na první pohled může jednat o poněkud zvláštní rozhodnutí, nemá smysl dělat unáhlené závěry. V první řade je třeba říci, že se jedná o zcela logický krok, jehož realizace byla jen otázkou času, protože na trhu je již dostupný přímý nástupce v podobě Lumie 630 (recenze). Pokud by k ukončení prodeje nedošlo, Nokia by v podstatě konkurovala sama sobě a nepřímo by tak snižovala prodeje novějšího modelu, který je samozřejmě o něco dražší. Nehledě na tento fakt je Lumia 520 na trhu již poměrně dlouho, svůj cíl splnila, a tak si „odpočinek“ zaslouží.

Nokia Lumia 520 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Nokia Lumia 630 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o nejoblíbenější Lumii všech dob, ukončení oficiální distribuce by se alespoň v následujících týdnech a několika měsících nemělo a celkové dostupnosti projevit. Důvodem je velký počet (více než 180) internetových obchodů, které tento model nabízí. Dá se také předpokládat, že u takto levného a dobře prodávaného modelu budou obchody dostatečně předzásobeny.

Graf ceny produktu Nokia Lumia 520 poskytuje server Heureka.cz

Ukončení distribuce se tak projeví až v horizontu několika měsíců obdobě jako tomu bylo např. u Lumie 920, 820, 720 apod. Pokud tedy o nákupu uvažujete, můžete ještě chvíli rozmýšlet. Doporučuji však nákup příliš neodkládat, protože například jako vánoční dárek se bude shánět již poměrně špatně.

Nokia Lumia 620 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Obdobně je na tom také model Lumia 620, který u oficiálního distributora také nenajdeme. Dá se tak předpokládat, že ho potkal úplně stejný osud.

Komentáře (3)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

01 | 07 | 14 00:27
Míří se na masu, a ta chce velké telefony. To je úplně stejné jako s hardwarovou klávesnicí, spoustu lidí by jí chtělo, ale v celkovém počtu zákazníku je to mizivé procento. 0

tom

30 | 06 | 14 21:16
Když se dívám na současné modely Lumií, začínám mít trochu obavy, aby ta moje přes rok stará L620 nebyla tou poslední. Bohužel stejně/podobně/více(LTE) vybavenou Lumii s 3,8 nebo max 4" displejem jsem nenašel. Věčná škoda, že se dnes prosazují jen velké mobily. Copak výrobce nechápe, že i za malý, ale vybavený mobil jsou lidi ochotni utratit? 0

Jindřich Lukeš

30 | 06 | 14 02:13
Nokia v předchozích týdnech oficiálně ukončila prodej modelu Lumia 520 a 620. Co to v praxi znamená a jak dlouho budou tyto modely ještě dostupné? http://wmmania.cz/clanky/obecne/nokia-oficialne-ukoncila-prodej-lumie-520-a-620/ 0

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software včera v 16:08

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody včera v 10:48

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:13

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím