Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

NoniGPSPlot 3.0.1

NoniGPSPlot umožňuje zaznamenat a později zobrazit vaši cestu a získat o ní ty nejpodrobnější informace. Na lodi se nebudete mít nikdy problém vrátit do přístavu, na dlouhé vycházce najít cestu zpět a neztratíte své auto na rozsáhlém parkovišti. Celé trasy a body mohou být exportovány jako KML soubor pro Google Earth nebo jako GPX standard. Samozřejmě lze zobrazovat i mapy.

Aktualizace (18.8.): Nová verze 3.0.1.

- Změn je v této verzi opravdu hodně. Kompletní seznam a další informace naleznete na domovském webu autora.

 

Aktualizace (8.7.): Nová verze 2.80r

  • # Stažení map z internetu
  • # Hledání adres z internetu
  • # Ukládání 'history' trasy
  • # Nový type bodů (Secondary)
  • # Interní optimalizace pro redrování map
  • # Droblé opravy a úpravy

---------------------------------------------

 

gpsplot

Jako první je nutné nakonfigurovat port pro GPS: Vstupte do hlavního menu aplikace (například dlouhým podržením hlavní obrazovky), zvolte „Advanced Setup“ -> „GPS“ a v první nabídce „COM:“ vyberte port, na kterém je nastaveno GPS vašeho zařízení (v nabídce budou vedle názvů portu vypsány i detaily, podle kterých můžete určit správný port – například u nových zařízení HTC je to „ActiveDevice (GPSID_HTC)“). Potvrďte „OK“ a pokud jste správně určili port a máte dobrý výhled na oblohu, začnou se zanedlouho získávat data z GPS satelitů. Detaily můžete zobrazit stiskem stavu signálu v pravém spodním rohu: Uvidíte velký kompas a po nalezení satelitů i jejich polohy (tlačítkem vpravo dole lze přepínat mezi 2D zobrazením kompasu, 3D zobrazením kompasu – se kterým lze pohybovat - a zobrazením signálu jednotlivých družic).


Hlavní obrazovka zobrazuje vaši pozici vůči ostatním bodům a trase. V levém vrchním rohu je informace o rozlišení mřížky, šipka v pravém vrchním rohu ukazuje aktuální směr. Ve spodní části se vykresluje graf výšky nad mořem. Spodní lišta může zobrazovat buď rychlost, výšku a vzdálenost, hodiny a čas trasy nebo souřadnice (přepíná se stiskem).


Vstupem do hlavní nabídky (podržte hlavní obrazovku) a volbou „Quick Setup“ můžete rychle aktivovat/deaktivovat trasu, GPS, přepnout barevný mód (denní a noční), zobrazení (buď „North up“ – sever je stále nahoře, nebo „turning“ – mapa se dynamicky otáčí podle směru), změnit barvy trasy, mód přibližování („Auto“ – automatické, „Proportional“ – úměrné zobrazení, „Manual“ – ruční přibližování, posouvání, zaměřování podle vás - navíc je možné měřit vzdálenosti, všechny nástroje se v tomto módu otevřou krátkým stiskem hlavní obrazovky), obrazovku („Normal“ – s lištou Start, „FullScreen“ – celá obrazovka), spodní lištu a mřížku. Volba „List points“ v hlavní nabídce spravuje body na mapě, „Navigation“ konfiguruje případnou navigaci, „Track“ trasu (její uložení, smazání, export do Google Earth…). V „Tools“ můžete importovat a exportovat body, zobrazit opravdu velmi detailní statistiku trasy („Statistic“), zhasnout displej, nastavit upozornění, aktivovat velké informační obrazovky („Dashboard 1“, „Dashboard 2“) a vyhledat adresu na internetu. Pokud chcete povolit stahování map z internetu, zvolte v hlavní nabídce „Advanced Setup“ -> „Internet Maps“ a zatrhněte „Download maps“ (mapy se začnou hned zobrazovat); z nabídky si můžete vybrat jejich zdroj.


Aplikace je extrémně rozsáhlá. V tomto krátkém popisu jsem mohl shrnout jen to zcela nejpodstatnější. Další informace o použití vlastních offline map, navigaci a dalším najdete na oficiálních stránkách, kde je mimo jiné detailní popis a vysvětlení všech položek v menu, nástroje na tvorbu offline map, velká databáze tutoriálů s postupy a FAQ. Pokud se rozhodnete sponzorovat autora, získáte verzi aplikace s bonusovými možnostmi.

 

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17