Notepad (Text Editor) 1.5

Potřebovali jste na svém zařízení někdy rychle anekomplikovaně upravit klasický textový soubor, nebo třeba HTML, XML či jiný konfigurační textový typ a nebylo to vůbec snadné? Například Word pro to není moc vhodný – je rozsáhlejší a navíc nemusí otevřít některé přípony. Toto je propracovaný, malý a rychlý textový editor, kterému přitom vůbec nic podstatného neschází.

notepad

Aplikace se neinstaluje, ale spouští přímo: Rozbalte a spusťte v zařízení „Notepad.exe“. Hlavní okno programu se může zdát chudé, ale pouze uvolňuje plochu textu a možnosti jsou skryty v nabídkách. Samotná textová plocha se přizpůsobí například při otevření SW klávesnice, čímž se vám nikdy nestane, že by byl text nepříjemně překrýván klávesnicí.

Nabídka „File“ nabízí standardní operace, jako je uložit („Save“), uložit jako („Save As…“), otevřít („Open…“), nový („New“) a podobně. V podnabíce „Edit“ najdete „Undo“ pro vrácení poslední změny, funkce jako vyjmout („Cut“), kopírovat („Copy“), vložit („Paste“), vymazat vše („Clear“), vybrat vše („Select All“) nebo vložení aktuálního data a času do textu („Insert Date“). Podstatná funkce „Find“ v hlavní nabídce „File“ zobrazí pole pro hledání a nahrazení (aniž by se překryl text, stejně jako při otevření klávesnice).

Nabídka „Menu“ -> „Font“ obsahuje klasický typ písma („Normal“) a písmo se stejnou šířkou („Fixed-width“), což se hodí třeba pro psaní a čtení textu ve virtuální tabulce, sloupcích a podobně. „Word Wrap“ je klasické zalamování řádků, „Zoom“ umožňuje měnit velikost písma od 50% až po 200%.

Editor se před uzavřením nebo změnou nezapomene zeptat na uložení dokumentu, umí spolupracovat s průzkumníky souborů (otevřít s a odeslat do) a zabírá velmi málo paměti.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software před 1 den

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím