Notepad (Text Editor) 1.5

Potřebovali jste na svém zařízení někdy rychle anekomplikovaně upravit klasický textový soubor, nebo třeba HTML, XML či jiný konfigurační textový typ a nebylo to vůbec snadné? Například Word pro to není moc vhodný – je rozsáhlejší a navíc nemusí otevřít některé přípony. Toto je propracovaný, malý a rychlý textový editor, kterému přitom vůbec nic podstatného neschází.

notepad

Aplikace se neinstaluje, ale spouští přímo: Rozbalte a spusťte v zařízení „Notepad.exe“. Hlavní okno programu se může zdát chudé, ale pouze uvolňuje plochu textu a možnosti jsou skryty v nabídkách. Samotná textová plocha se přizpůsobí například při otevření SW klávesnice, čímž se vám nikdy nestane, že by byl text nepříjemně překrýván klávesnicí.

Nabídka „File“ nabízí standardní operace, jako je uložit („Save“), uložit jako („Save As…“), otevřít („Open…“), nový („New“) a podobně. V podnabíce „Edit“ najdete „Undo“ pro vrácení poslední změny, funkce jako vyjmout („Cut“), kopírovat („Copy“), vložit („Paste“), vymazat vše („Clear“), vybrat vše („Select All“) nebo vložení aktuálního data a času do textu („Insert Date“). Podstatná funkce „Find“ v hlavní nabídce „File“ zobrazí pole pro hledání a nahrazení (aniž by se překryl text, stejně jako při otevření klávesnice).

Nabídka „Menu“ -> „Font“ obsahuje klasický typ písma („Normal“) a písmo se stejnou šířkou („Fixed-width“), což se hodí třeba pro psaní a čtení textu ve virtuální tabulce, sloupcích a podobně. „Word Wrap“ je klasické zalamování řádků, „Zoom“ umožňuje měnit velikost písma od 50% až po 200%.

Editor se před uzavřením nebo změnou nezapomene zeptat na uložení dokumentu, umí spolupracovat s průzkumníky souborů (otevřít s a odeslat do) a zabírá velmi málo paměti.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software včera v 13:28

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(2.11.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 11 | 16

Facebook (Beta) – testovací verze oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(2.11.): Nová verze s řadou novinek. // Facebook vydal první betaverzi své oficiální aplikace pro Windows 10 Mobile, která nahrazuje původní aplikaci vyvíjenou Microsoftem.

Jindřich Lukeš | software 02 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím