Vítejte na novém webu

Vážení čtenáři, tímto bych Vás chtěl přivítat na novém webu. Jistě jste si všimli, že se nejedná jen o nějaké drobné úpravy, ale kompletně nový systém i grafiku.

 

Proč vůbec nový web vznikl?

Čtenáři, kteří navštěvují tento web již od samého počátku, určitě ví, že většina redaktorského/moderátorského týmu a samotný systém webu pochází ze Siemensmanie. Počátky Windows Mobile Manie byly se Siemensmanií velice úzce propojeny. Doba však pokročila a WMM si na internetovém trhnu prorazila vlastní cestu. S rostoucí návštěvností a potřebami čtenářů přestával stávající systém webu stačit. Proto jsme se rozhodli, že vytvoříme zcela nový web, a to nejen po systémové stránce ale i po grafické. Hlavní cíl byl kladen nejen na jednoduché, moderní a přívětivé prostředí, ale hlavně na využití moderních technologií a rozšíření funkcí samotného webu.

 

Jaký je aktuální stav?

Práce na tomto projektu započaly v polovině léta a ujalo se jich webové studio HISIM.cz. Jelikož se jedná o nekomerční projekt, všichni na něm pracují zcela zdarma a ve svém volném čase. Proto také přechod ze starého webu nebyl zrovna ideální a novinky přibývají pomalu. Bohužel to však jinak udělat nejde. V posledních dnech vývoj poměrně pokročil a můžeme Vám představit RC verzi. Tato verze obsahuje již poměrně stabilní a funkční systém, který je následně nutno podrobně testovat v plném provozu. Většina základních funkcí webu funguje dobře, je však před námi ještě spoustu práce.

 

Co je nového?

Vedle samotné grafiky a systému webu si můžete všimnout ojedinělého řešení úvodní stránky (alespoň na poli technických webů). Tato stránka se skládá z několika widgetů, které si každý uživatel může přesouvat dle vlastní potřeby a vkusu. Registrovaným čtenářům (Všichni čtenáři, kteří měli na starém fóru alespoň jeden příspěvek byli převedeni. Ostatní poprosím o novou registraci) se toto rozložení uloží a uvidí ho při každé navětěvě. V budoucnu přibyde také možnost zobrazení více položek v jednotlivých „oknech“ a možnost úplného vypnutí libovolných widgetů. Daší novinkou na webu je zcela nová sekce pro software, zde najdete upoutávky a podrobné recenze na placené i freewarové aplikace, a sekci obsahující katalog zařízení. V plánu je také bazar a další novinky, o kterých Vás budeme informovat.

 

Známé problémy?

Často mě čtenáři kontaktují a ptají se, kdy bude zprovozněno fórum. Dle aktuálních odhadů to vypadá, že v několika následujícich dnech. Původní plán byl úplně jiný, bohužel technicky to nelze urychlit. Bylo třeba převést kompletní obsah starého fóra a to bylo možné až po uzavření předchozího webu. Další omezení se týká čtenářů používající Internet Explorer a Operu, zatím bohužel nebyl čas pro kompletní optimalizaci pro tyto prohlížeče (je v plánu hned po dokončení fóra), a tak úvodní stránka nefunguje zcela korektně. Na webu naleznete také různé drobné chybky, které postupně odstraňujeme.

 

Každý den můžete sledovat a využívat nově zpřístupněné funkce webu. V plánu toho máme ještě hodně, takže se máte rozhodně na co těšit. Tímto bych vás chtěl také poprosit o trpělivost a pochopení.

 

Děkuji

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 používá více než 500 miliónu uživatelů, na Android to ale již nestačí

Windows 10 se rozrůstají nejrychleji ze všech verzí Windows v historii. Jak se jim ovšem daří v porovnání s všudypřítomným Androidem?

Jindřich Lukeš | články 11 | 05 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím