Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Vítejte na novém webu

Vážení čtenáři, tímto bych Vás chtěl přivítat na novém webu. Jistě jste si všimli, že se nejedná jen o nějaké drobné úpravy, ale kompletně nový systém i grafiku.

 

Proč vůbec nový web vznikl?

Čtenáři, kteří navštěvují tento web již od samého počátku, určitě ví, že většina redaktorského/moderátorského týmu a samotný systém webu pochází ze Siemensmanie. Počátky Windows Mobile Manie byly se Siemensmanií velice úzce propojeny. Doba však pokročila a WMM si na internetovém trhnu prorazila vlastní cestu. S rostoucí návštěvností a potřebami čtenářů přestával stávající systém webu stačit. Proto jsme se rozhodli, že vytvoříme zcela nový web, a to nejen po systémové stránce ale i po grafické. Hlavní cíl byl kladen nejen na jednoduché, moderní a přívětivé prostředí, ale hlavně na využití moderních technologií a rozšíření funkcí samotného webu.

 

Jaký je aktuální stav?

Práce na tomto projektu započaly v polovině léta a ujalo se jich webové studio HISIM.cz. Jelikož se jedná o nekomerční projekt, všichni na něm pracují zcela zdarma a ve svém volném čase. Proto také přechod ze starého webu nebyl zrovna ideální a novinky přibývají pomalu. Bohužel to však jinak udělat nejde. V posledních dnech vývoj poměrně pokročil a můžeme Vám představit RC verzi. Tato verze obsahuje již poměrně stabilní a funkční systém, který je následně nutno podrobně testovat v plném provozu. Většina základních funkcí webu funguje dobře, je však před námi ještě spoustu práce.

 

Co je nového?

Vedle samotné grafiky a systému webu si můžete všimnout ojedinělého řešení úvodní stránky (alespoň na poli technických webů). Tato stránka se skládá z několika widgetů, které si každý uživatel může přesouvat dle vlastní potřeby a vkusu. Registrovaným čtenářům (Všichni čtenáři, kteří měli na starém fóru alespoň jeden příspěvek byli převedeni. Ostatní poprosím o novou registraci) se toto rozložení uloží a uvidí ho při každé navětěvě. V budoucnu přibyde také možnost zobrazení více položek v jednotlivých „oknech“ a možnost úplného vypnutí libovolných widgetů. Daší novinkou na webu je zcela nová sekce pro software, zde najdete upoutávky a podrobné recenze na placené i freewarové aplikace, a sekci obsahující katalog zařízení. V plánu je také bazar a další novinky, o kterých Vás budeme informovat.

 

Známé problémy?

Často mě čtenáři kontaktují a ptají se, kdy bude zprovozněno fórum. Dle aktuálních odhadů to vypadá, že v několika následujícich dnech. Původní plán byl úplně jiný, bohužel technicky to nelze urychlit. Bylo třeba převést kompletní obsah starého fóra a to bylo možné až po uzavření předchozího webu. Další omezení se týká čtenářů používající Internet Explorer a Operu, zatím bohužel nebyl čas pro kompletní optimalizaci pro tyto prohlížeče (je v plánu hned po dokončení fóra), a tak úvodní stránka nefunguje zcela korektně. Na webu naleznete také různé drobné chybky, které postupně odstraňujeme.

 

Každý den můžete sledovat a využívat nově zpřístupněné funkce webu. V plánu toho máme ještě hodně, takže se máte rozhodně na co těšit. Tímto bych vás chtěl také poprosit o trpělivost a pochopení.

 

Děkuji

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Jaké jsou možnosti propojení počítače s Windows 10 a telefonu s Androidem?

Microsoft průběžně pracuje na užší provázanosti telefonů a počítačů s různými operačními systémy. V tomto článku naleznete průběžně aktualizovaný přehled aktuálních možností.

Jindřich Lukeš | články 27 | 07 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Windows 10 používá více než 500 miliónu uživatelů, na Android to ale již nestačí

Windows 10 se rozrůstají nejrychleji ze všech verzí Windows v historii. Jak se jim ovšem daří v porovnání s všudypřítomným Androidem?

Jindřich Lukeš | články 11 | 05 | 17