nueStorageManager 1.1

Tato aplikace v podobě appletu pro Nastavení umožňuje odbornější práci s paměťovými oddíly (integrované, paměťové karty i externí) na vyšší úrovni. Jde o kompletní správu oddílů se schopností jejich tvorby, formátování, defragmentace a kontroly. Získáváte tedy možnosti, které defaultně ve Windows Mobile nelze provádět. Berte na vědomí, že nesprávné použití může mít za následek ztrátu dat anebo poškození zařízení. Neprovádějte žádné změny, pokud nevíte, co děláte!

nueStorage

Po instalaci softresetujte zařízení. Zástupce je nyní zobrazen v „Nastavení“ -> záložka „Systém“ -> “Storage Manager”. Po spuštění září hned na hlavní obrazovce varování o výše zmíněném riziku ohledně ztráty dat. V nabídce „Filesystem“ vyberte úložiště, se kterým chcete pracovat (systémové oddíly vám Windows Mobile neumožní jakkoli modifikovat). Bude zobrazena celková kapacita vybraného úložiště, nealokovaná kapacita a velikost sektoru. Vedle těchto informací se nachází rychlá tlačítka pro formátování a odpojení. Podstatnější je spodní pole „Partitions“ pro práci s jednotlivými oddíly úložiště (pokud nevíte, co to oddíly jsou, raději se do žádných změn nepouštějte) i s tlačítky „New“ a „Delete“ pro vytvoření nového oddílu nebo jeho smazání. Hvězdička u jména oddílu informuje o jeho připojení, tlačítkem „Properties“ zobrazíte jeho detailní informace (název, velikost, typ, file systém, flags). Pro zpřístupnění dalších funkcí je zde nutné oddíl nejprve tlačítkem „Dismount“ odpojit, pak můžete zvolit „Format“ pro kompletní zformátování, „Scan“ pro kontrolu nebo „Defrag“ pro praktickou defragmentaci (zatrhněte před startem „Verify Corrections“ pro zprávu s výsledkem). Po dokončení nezapomeňte oddíl zase připojit tlačítkem „Mount“, jinak nebude v systému vidět!

Na oficiálních stránkách programu najdete další informace.

(Screeny pocházejí z VGA displeje, na emulátoru nebylo aplikaci samozřejmě možné testovat)

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software před 8 hod.

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software před 14 hod.

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím