Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Odstranění dotazu o povolení připojení v Opeře Mini

Spousta uživatelů WM používá jako internetový prohlížeč právě Operu Mini. Většinou ji používá v java emulátoru JBed. Ten však „trpí“ jedním menším otravným nedostatkem – vždy se ptá na povolení internetového připojení. Dnes si ukážeme, jak toto chování upravit.

Pozor! Odstraněním dotazu můžete nechtěně používat zpoplatněné služby operátora (GPRS, EDGE, 3G), autor nenese žádnou zodpovědnost za škody v důsledku používání tohoto návodu.

Jedná se o velice jednoduchý postup. Je nutno najít soubor selector.utf. Zpravidla se nachází /Windows/appdb/, já se však setkal s umístěním v Program Files/GC/appdb – záleží na verzi emulátoru, popř. jestli se nejedná o emulátor, který byl přidán nějaké aplikaci… Zde jsou 2 možnosti, jak pokračovat.

operamini

1) Pomocí připraveného speciálního exe souboru
Vývojáři XDA-Developers připravili exe soubor, který veškerou úpravu provede za Vás. Stačí zkopírovat soubor z PDA do PC, do stejné složky nakopírovat soubor fix.exe z výše uvedeného archivu a spustit jej (pouze problikne konzole). Ten upraví selektor.utf a vytvoří jeho záložní kopii. Upravený soubor nakopírujte zpět.

2) Pomocí HEX editoru
Tato možnost je podle mě o něco rychlejší (pokud má člověk už v PC HEX editor), není potřeba soubor nikam překopírovávat, stačí jej pouze pro jistotu zazálohovat. Postup je jednoduchý, v HEX editoru najdeme domain=untrusted a nahradíme domain=tckmax. Toť vše. Doufám, že Vám tento kratičký návod pomohl o něco zpříjemnit práci s Operou Mini.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se