Opera Mobile 10 - Nová verze s podporou flashe

Pozor, pozor! Všichni mobilní příznivci a uživatelé tohoto skvělého, rychlého a dobře ovladatelného internetového prohlížeče. Švédský výrobce včera uvolnil ke stažení třetí betu již desáté verze svého vynikajícího webového prohlížeče, který nyní podporuje i flash.

Aktualizace (16.3.): Vydána finální verze Opery Mobile 10.

----------------------------------------

Úvodem bych chtěl všem skeptikům hned oznámit, že vše je mnohem rychlejší, použitelnější, přehlednější a pohodlnější než dřív (oproti verzi 9.7). Po celkem rychlém spuštění aplikace se načte úvodní obrazovka s rychlým přístupem k devíti oblíbeným stránkám, která funguje naprosto stejným způsobem jako stolní verze. Stačí tapnout na ikonku, lze také přidat vlastní oblíbenou webovou adresu nebo přidané stránky editovat (přidržením stylusu na příslušném tlačítku stránky). Je také možné napsat přímo webovou adresu nebo ji vybrat ze seznamu navštívených stránek pod addressbarem.

opera mobile beta3 opera mobile beta3 opera mobile beta3

Je možné si otevřít libovolné množství panelů a pak mezi nimi pohodlně přepínat nebo je zavírat, stačí stisknout ikonu panelu, vysunou se otevřené panely a tapnutím nebo tahy po displeji je možné přepínat mezi načtenými stránkami.

 

opera mobile beta3

Celou načtenou stránku je samozřejmě možné zoomovat jako v předešlých verzích, s tím rozdílem že nyní stačí pro přiblížení jedno tapnutí na dotykový displej a text se rychle přiblíží a zaostří. Zpětné oddálení se provádí tlačítkem vlevo dole – lupa-/ šipka vlevo.

opera mobile beta3 opera mobile beta3

 

Ovládání je velice intuitivní a pohodlné, veškerá tlačítka jsou dostatečně velká a je možné je ovládat pouze prsty. Po kliknutí na ikonku klíče se zobrazí základní menu. Zde si můžete vybrat z několika možností. Oproti předchozí verzi zmizelo tlačítko pro minimalizaci. Bude tak nutné Operu minimalizovat například stisknutím hardwarového tlačítka pro návrat na obrazovku dnes apod.

opera mobile beta3

 

 

Možnosti nastavení nabízejí zakladní volby, vice se dozvíte z přiložených screenů.

opera mobile beta3 opera mobile beta3 opera mobile beta3

Samozřejmostí je také funkce OperaTurbo, která zrychluje načítání stránek pomocí OperaTurbo serveru, pokud spěcháte nebo chcete ušetřit za data, skvělá věc. Na přiložených screenech je jasně vidět rozdíl mezi originální verzí a zkomprimovanou ze serveru Opery. Míru komprese je také možné nastavit.

opera mobile beta3 opera mobile beta3

 

Skvěle zde funguje zadávání a pamatování hesel, oproti verzi 9.7 mi dovoluje psát na fingerkeybord a už tvrdohlavě nepřepíná na klasickou malou klávesničku z WM. Prostředí Opery je velmi svižné, doplněné rychlými a vkusnými animacemi, které vylepšují dojem z ovládání. Nezapomnělo se ani na přehledný download manager.

 

V poslední verzi Beta 3 konečně přibyla i podpora flashe. V prohlížeči je již integrován Flash Lite 3, a tak spouštění např. videí z YouTube nebude žadný problém. Podporu flashe je ale třeba nejtříve aktivovat v „Settings“ -> „Advanced“ -> „Plug-ins“.

opera mobile beta3 opera mobile beta3

Opera Mobile je naprosto bezproblémový, rychlý, stabilní a dobře optimalizovaný webový prohlížeč. Přeji příjemné mobilní surfování:-D

STÁHNOUT

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software před 1 den

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím