Počet prodaných zařízení s Windows Phone se rapidně zvyšuje

Popularita zařízení s Windows Phone se zvyšuje, oproti minulému roku se prodej téměř zdvojnásobil.

Poslední data americké agentury IDC ukazují, že se v roce 2013 prodalo celkem 33,4 milionů telefonů s operačním systémem Windows Phone, což představuje 3,3% podíl na světovém trhu. Meziročně tedy Microsoft téměř zdvojnásobil počet prodaných zařízení s tímto operačním systémem (v roce 2012 bylo prodáno 17,9 milionů kusů). Android na druhé straně dominuje trhu s podílem 78,6% a 793,6 miliony prodanými zařízeními a celkově s iOS tvoří 93,8% podíl na trhu. Je tedy vidět, že na populárnější systémy WP pořád dosti ztrácí, avšak stále (i když pomalu) roste. Ale i když Windows Phone roste, iOS ani Android neztrácejí. Existuje pro to jednoduchý důvod – díky růstu na rozvojových trzích se celkový trh neustále zvětšuje, a je tedy více prostoru pro všechny systémy. IDC však ve své předchozí zprávě předpokládá, že Windows Phone by mohl dosáhnout 10% podílu na trhu do roku 2017.

počet prodaných zařízení

Microsoft mohou také těšit data z Brazílie, kde se Windows Phone stal druhým nejoblíbenějším operačním systémem v zemi. Vlastně v celé Latinské Americe se těší tento systém obliby a hned po Androidu je také nejpoužívanějším (především zásluhou Mexika). I dlouhodobě to vypadá, že úspěch Windows Phone je vázán spíše na neamerické trhy, což dosvědčují i nedávno zveřejněná data týkající se prodejnosti na pěti největších evropských trzích, kde má už Windows Phone více jak 10% podíl (viz Windows Phone má více než 10procentní podíl na evropském trhu).

počet prodaných zařízení

IDC se také zaměřila na ceny chytrých zařízení s jednotlivými systémy v posledním kvartálu 2013 a Windows Phone si vedl poměrně slušně. Ačkoliv v této oblasti sice neohroženě dominují zařízení s iOS a v posledním kvartálu povyskočila také zařízení od BlackBerry, Windows Phone se dlouhodobě drží nad Androidem. V následujícím roce se předpokládá, že se cena WP přístrojů stabilizuje, příp. poroste. V posledním kvartálu totiž výrazné snížení ceny způsobila cenová politika v případě Lumie 520, která byla zejména v USA prodávána skoro za poloviční cenu (v porovnání s ČR). Druhým důvodem je fakt, že ke konci loňského roku výrazně klesla cena předloňských modelů (doprodej) a dražší modely budou uvedeny až po zveřejnění WP 8.1.

počet prodaných zařízení

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software před 2 hod.

Zajímavý koncept Surface Phonu vytvořený na základě nedávno schválených patentů Microsoftu

Jindřich Lukeš | články 20 | 01 | 17

Podpora notifikací z Windows 10 (Mobile) nejen ve Fitbitu na obzoru (aktualizováno)

Jindřich Lukeš | články 13 | 01 | 17

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17

Nová kumulativní aktualizace pro PC (KB3213986) i telefony (14393.693) s Windows 10 (Mobile)

Jindřich Lukeš | články 11 | 01 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím