Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

PocketDownloader 2.02

Silná aplikace pro stahování souborů z internetu, která podporuje obnovení stahování, více vláknové stahování (soubor se přenáší například od pěti míst zároveň - dosáhne se vyšší celkové rychlosti), řazení do fronty, měření statistik a další. Podle autora už nikdy nebudete potřebovat neskladný notebook při stahování velkých souborů z veřejných WiFi sítí, bude vám stačit kapesní zařízení :o).

pocket downloaderURL stahovaného souboru získáte třeba při procházení stránek v některém internetovém prohlížeči. V programu stiskněte ikonku pro nové stahování (nebo „Menu“ -> „New download“) a váš odkaz vložte do kolonky „URL:“. Automaticky se vygeneruje umístění („Save to:“), ale to můžete změnit (například na umístění na kartě). V „Threads:“ volíte počet vláken pro stahování, u menších souborů jich může být méně, avšak rozumné (a povolené) maximum je 20, běžně stačí přednastavených 5. Pokud vaše sít potřebuje porxy server, vyplňte ho na této obrazovce (nebo v nastavení). Po odsouhlasení se program hned začne připojovat pro stažení souboru. Hlavní obrazovka je rozdělena do několika částí. Ve vrchním přehledu jsou zobrazeny všechny downloady, jejich URL, stav a zbývající čas. Ve žlutém poli najdete detaily o stavu a výslednou destinaci souboru. Spodní část, která informuje o stavu jednotlivých vláken, lze druhou ikonkou odzadu schovat. Působivé je grafické znázornění stažených částí souborů. Dokončené položky můžete ze seznamu odstranit („Delete“) nebo odstranit všechny stažené hromadně („Delete completed“) - samotné soubory se takto samozřejmě nemažou. I pokud odstraníte ze seznamu nestažený soubor, můžete později se stahováním pokračovat (jen zadejte stejnou URL a zvolte pokračování).


V nastavení lze volit defaultní umístění souborů, proxy server, automatické mazání záznamů a další předvolby ohledně stahování (defaultní počet vláken a timeout, maximální počet součastných stahování a čas průměrování rychlosti). Na záložce „Integration“ můžete program asociovat s Operou, na záložce „White list“ nastavit minimální velikost a typ pro stahované soubory z asociovaného prohlížeče a na záložce „Black list“ vyloučené soubory z asociovaného prohlížeče.


Na oficiálních stránkách si můžete přečíst o dalších schopnostech a možnostech aplikace.


(Screeny pocházejí ze starší verze 1.0)

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17