PocketDownloader 2.02

Silná aplikace pro stahování souborů z internetu, která podporuje obnovení stahování, více vláknové stahování (soubor se přenáší například od pěti míst zároveň - dosáhne se vyšší celkové rychlosti), řazení do fronty, měření statistik a další. Podle autora už nikdy nebudete potřebovat neskladný notebook při stahování velkých souborů z veřejných WiFi sítí, bude vám stačit kapesní zařízení :o).

pocket downloaderURL stahovaného souboru získáte třeba při procházení stránek v některém internetovém prohlížeči. V programu stiskněte ikonku pro nové stahování (nebo „Menu“ -> „New download“) a váš odkaz vložte do kolonky „URL:“. Automaticky se vygeneruje umístění („Save to:“), ale to můžete změnit (například na umístění na kartě). V „Threads:“ volíte počet vláken pro stahování, u menších souborů jich může být méně, avšak rozumné (a povolené) maximum je 20, běžně stačí přednastavených 5. Pokud vaše sít potřebuje porxy server, vyplňte ho na této obrazovce (nebo v nastavení). Po odsouhlasení se program hned začne připojovat pro stažení souboru. Hlavní obrazovka je rozdělena do několika částí. Ve vrchním přehledu jsou zobrazeny všechny downloady, jejich URL, stav a zbývající čas. Ve žlutém poli najdete detaily o stavu a výslednou destinaci souboru. Spodní část, která informuje o stavu jednotlivých vláken, lze druhou ikonkou odzadu schovat. Působivé je grafické znázornění stažených částí souborů. Dokončené položky můžete ze seznamu odstranit („Delete“) nebo odstranit všechny stažené hromadně („Delete completed“) - samotné soubory se takto samozřejmě nemažou. I pokud odstraníte ze seznamu nestažený soubor, můžete později se stahováním pokračovat (jen zadejte stejnou URL a zvolte pokračování).


V nastavení lze volit defaultní umístění souborů, proxy server, automatické mazání záznamů a další předvolby ohledně stahování (defaultní počet vláken a timeout, maximální počet součastných stahování a čas průměrování rychlosti). Na záložce „Integration“ můžete program asociovat s Operou, na záložce „White list“ nastavit minimální velikost a typ pro stahované soubory z asociovaného prohlížeče a na záložce „Black list“ vyloučené soubory z asociovaného prohlížeče.


Na oficiálních stránkách si můžete přečíst o dalších schopnostech a možnostech aplikace.


(Screeny pocházejí ze starší verze 1.0)

 

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 24 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím