Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Podrobné srovnání: Nokia Lumia 1320 vs. 1520 (z pohledu náročného uživatele)

V tomto detailním srovnání se zaměříme na dvojici 6“ phabletů od Nokie především z praktického pohledu náročného uživatel. Odpovíme také na otázku, zdali se investice do výrazně dražší Lumie 1520 vyplatí, či zdali Lumia 1320 zvládne obstát i v náročných podmínkách.

Toto podrobné srovnání jsme pojali poněkud netradičně a místo čistě technického srovnání, na které jste z předchozích článků zvyklí, se zaměříme spíše na hodnocené praktické využitelnosti obou přístrojů. Aby vše bylo ještě zajímavější, v článku zazní dva různé názory. Hlavní slovo (text psaný černou barvou) zde budu mít já (Stanislav Forejt) jako autor článku a svůj pohled (modrou barvou) doplní i Jindřich Lukeš. V případě nás obou je třeba poznamenat, že máme s přístroji dlouhodobé zkušenosti a naše požadavky jsou velmi nadstandardní. Hlavním cílem tohoto srovnání je odpověď na otázku, který přístroj zvolit, tedy zdali se vyplatí si výrazně připlatit za nekompromisní Lumii 1520 nebo bohatě postačí Lumia 1320 se skvělým poměrem cena/výkon.

Samostatné recenze:

Recenze: Nokia Lumia 1320 - Povedený phablet za slušnou cenu
Recenze: Nokia Lumia 1520 – Nejvybavenější Nokia všech dob

Nokia Lumia 1320 vs. 1520

 

Podmínky testování

Telefon Nokia Lumia 1320 jsem vystavil stejné zátěži jako svůj Nokia Lumia 1520. Přesunul jsem do něj svou kompletní zálohu nastavení a aplikací, propojil kalendář, kontakty, zprávy, Office i OneNote. Samozřejmostí byla aktualizace aplikací vč. speciálních od Nokie. Osadil jsem jej další SIM kartou a vyrazil s oběma telefony do běžného života. To znamená průměrně následující činnosti během jednoho dne: minimálně hodina hovorů, pár zpráv, nonstop připojení na mobilní WiFi, GPS, BT handsfree, dvě hodiny hudby a videa, celý den Twitter (kontrola po jedné hodině a při notifikacích), dvě hodiny Office, hodina mailů, internetu, pár fotografií, další práce v aplikacích jako 6tag, moBudget, mapy, ... Na pozadí běží 15 aplikací jako např. SysAppPusher, Twitter, 6tag, moBudget, Počasí Bing, Baterie, ... a k tomu kontrola 3 mailů (jeden online, zbylé dva po patnácti minutách). Jas telefonů je naplno, citlivost displejů vysoká, Rychlý přehled (Glance) v režimu Náhled a nastaveno odemknutí dvojitým poklepáním na displej. Spořič baterie nepoužívám a telefon nechávám mnohdy nečinně válet odemknutý s pětiminutovým intervalem zámku displeje. Podstatné bylo během testu používat oba telefony současně a to se dařilo.

Nokia Lumia 1320 vs. 1520

Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520

 

Design a konstrukce

V první řadě je třeba uvést, že telefony jsou na pohled i v ruce stejně veliké i těžké, rozdíly jsou znát pouze v designu, což na ergonomii nemá výrazný vliv. Pouze při vkládání do kapsy se díky zakulaceným rohům Lumie 1320 trefíte lépe. Menší rozdíl je i v rozestupu senzorových tlačítek, na Lumii 1320 jsou dále od sebe. Telefon je elegantní a v ruce drží velmi dobře, stejně jako její starší sestra Lumia 1520.

V případě samotného porovnání designu a zpracování mám trochu jiný názor. Souhlasím s tím, že oba přístroje jsou v podstatě stejně velké i těžké, zásadní rozdíl je ale v designu a zpracování. Co se designu týče, jedná se o čistě subjektivní záležitost, a proto ji zde nebudu hodnotit, ale zpracování a ergonomie se zhodnotit dá velmi dobře. Lumia 1320 má díky zakulaceným rohům lepší ergonomii a o něco lépe se přenáší. Bohužel přesně naopak hodnotím zpracování. Kvůli výměnným krytů, které mají i své výhody (popíšeme dále) působí poměrně nekvalitně a možná i trochu lacině. Nepříjemné je zejména drobné „vrzání“ v různých částech nedoléhajícího krytu. Na druhou stranu je třeba dodat, že tento problém snadno vyřeší kousek lepící pásky.

Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520

 

Výdrž baterie

Baterie má v obou případech 3400mAh a displej 6“. Menší rozlišení displeje Lumie 1320 nemělo na výdrž v podstatě žádný vliv. Pokud byly telefony v klidu, držela se Lumia 1320 trochu lépe. Při rozsvícených displejích však byla spotřeba téměř shodná s Lumii 1520. Tomu i odpovídají výsledky, kdy si vedly oba telefony srovnatelně. Kdo mě trochu sleduje na Twitteru, tak ví, že se s výdrží jen stěží dostávám na celé dva dny. Při testu jsem dva dny také nepřesáhl, jsem ovšem, troufám si říct, náročnější uživatel. Telefon mi v mnoha ohledech nahrazuje práci s počítačem. Klasický smartfone mi mnohdy nevydržel ani den. Ve výdrži se tedy žádné rozdíly nekonají, je stále nadstandardně výborná. K druhé dvojici screenů baterie dodám, že na Lumii 1520 jelo několik hodin sdílení internetu, což mobil vyždímalo trochu více.

Mé zkušenosti s oběma přístroji jsou hodně podobné. Jediný rozdíl jsem zaznamenal při plném vytížení telefonů, kdy Lumia 1320 díky méně výkonnému hardwaru spotřebovávala o cca. 20-30% méně energie. Při běžném používání však byly rozdíly zanedbatelné.

 

Displej, dotykové ovládání

Z pohledu velikosti (6“) a technologie (IPS) displeje se ani této kapitole zatím nic zajímavého nekoná. Ačkoliv je papírově rozdílné alespoň rozlišení (Lumia 1520 - 1920x1080 / Lumia 1320 - 1280x720), v praxi není příliš rozeznatelné, tedy pokud si nedáte telefony 10 cm před obličej, to už je menší rozdíl vidět. Kde lze však nalézt výrazné a na první pohled pozorovatelné odlišnosti, je kvalita displejů. V tomto směru je na tom Lumia 1320 o poznání hůře, a to především z pohledu intenzity barev a pozorovacích úhlů. Bílá je trochu více do žluta a v tomto duchu se nese i zbytek barev. Při změně úhlu pohledu, hlavně ve vertikálním směru, se navíc poměrně znatelně mění i samotné podání barev. To samé se dá říci o černé. Ta sice ani u Lumie 1520 není zrovna dokonalá (jedná se přeci jen o IPS displej) a kvalit černé barvy na AMOLED displeji samozřejmě nedosahuje, ale na Lumii 1320 černá není černá už vůbec a při změně pozorovacího úhlu navíc přechází do šedé. Dalším mínusem Lumie 1320 je chybějící podsvícení senzorových tlačítek, což může být ve tmě trochu nepříjemné. Tato negativa se ale ve venkovním prostředí při dostatečném okolním osvětlení vyruší. A pokud není s čím srovnávat, tak ani žlutý nádech barev není znatelný. Celkově je v této kategorii u Lumie 1320 mnoho ústupků, ale v praxi vám při běžné práci bude chybět akorát podsvícení tlačítek. Pochválit musím také oba displeje za perfektní viditelnost na přímém slunci.

Lumia 1320 mě svým displejem (vzhledem k pořizovací ceně přístroje a velké uhlopříčce) velmi příjemně překvapila. Sice je naprostá pravda to, co popisuje kolega, ale jak správě podotýká, při praktickém používání si rozdílů pravděpodobně vůbec nevšimnete. Drobnou poznámku mám jen k rozlišení. Je sice pravdou, že HD je pro 6“ dostatečné, ale rozdíly oproti FullHD lze někdy i poměrně snadno pozorovat. Tedy i v poloze dále jak 10 cm od obličeje ;)

Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520

Zmíním zde ještě dotykové ovládání, které mě na Lumii 1520 trápí. Podle některých reakcí ale nejsem sám. Jedná se o to, že při pokusu o posun na displeji telefon zareaguje už jen na přiložení prstu a to vyhodnotí jako kliknutí. Stylus zde vůbec nepomáhá. Je to celkem častý jev a při používání Lumie 1320 jsem si krásně odpočinul, když jsem mohl bezstarostně displej ovládat. Bez strachu, že se prokliknu, kam nechci a ztratím tak někdy drahý čas. S touto chybou jsem se zde nesetkal, ostatně jako ani u mých předchozích telefonů.

Zde mohu potvrdit, že se jedná skutečně o vadu některých kusů, nikoliv o obecnou vlastnost. Problém tedy vyřeší reklamace.

Nokia Lumia 1320 vs. 1520

 

Výkon

Dalším parametrem ke srovnání je papírově odlišný výkon (Lumia 1320 - 2jádra po 1,7GHz / Lumia 1520 - 4 jádra po 2,2GHz). Ten je v praxi velmi srovnatelný a při běžném používání rozdíl nepoznáte. Ten se projeví maximálně ve hrách. Příklad pro hráče: TrackRacing Online na max. detaily se na Lumii 1520 pod 50fps nedostane, drží spíše 55-60fps, na Lumii 1320 se snímkování drží na 30-40fps, okrajově se ale lze dostat i na 20fps. Toto pro mne ale není rozhodující a tak zdůrazňuji, že pro běžné používání je výkon dostatečný a shodný u obou telefonů. Vše běží dle zvyků celkem plynule.

V této kapitole musím částečně nesouhlasit. Je sice pravdou, že výkon Lumie 1320 je více než dostatečný a systém je rychlý, plynulý a spolehlivý, ale při přímém srovnání jsou rozdíly patrné, a to nejen ve hrách. Pozorovat je lze např. při spouštění náročných aplikací. Nejedna se sice o nijak zásadní záležitost, ale prodleva pozorovatelná je.

Nokia Lumia 1320 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Nokia Lumia 1520 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

 

NFC, nabíjení, výměnný kryt

U Lumie 1320 možná trochu zamrzí chybějící NFC a bezdrátové nabíjení. Mě osobně to zaskočilo, neboť jsem si na obojí v případě Lumie 1520 krásně zvykl. Musel jsem tak vytáhnout "drátovou" nabíječku a párovat "zdlouhavě" přes nabídku Bluetooth v nastavení.

Snímatelný kryt Lumie 1320 má jen dvě výhody: Přenáší méně zahřívání telefonu, telefon tak v ruce např. při hraní her nepálí. A pokud vám telefon upadne a utrpí větší šrámy, nebo vás omrzí stávající barva telefonu, kryt můžete snadno vyměnit. To u Lumie 1520 sice není možné, ale zase v žádném případě nevrže. Její sestra Lumia 1320 se vrzáním ozvala jen velmi okrajově, ale žádná tragédie se nekonala. Nové originální kryty se dají sehnat v ceně do 400Kč.

Na můj vkus zadní kryt vrzal poměrně dost, jak již ale bylo v úvodu napsáno, problém byl během chvíle vyřešen pomocí lepící pásky umístěné na problémová místa uvnitř krytu. Unibody konstrukce Lumia 1520 navíc působí podstatně hodnotnějším dojmem. Je však pravdou, že možnost výměny krytu z důvodu poškození či změny barvy je velmi praktické. Chybějící NFC je z mého pohledu naprosto nepodstatné a tu minutu navíc při párování headsetu rád obětuji. Absence bezdrátového nabíjení je s ohledem na cenu pochopitelná, i když plně rozumím uživatelům, kteří si ji oblíbili.

Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520

 

Fotoaparát

Fotoaparát je u Lumie 1320 pouze 5MPx (při focení v poměru 16:9 mají fotografie jen necelé 4MPx), což je oproti 20MPx (16:9 16MPx) u Lumie 1520 samozřejmě znát, a tak se vyhnu porovnání detailů fotografií. Zoom při fotografování s Lumii 1320 také nemá žádný smysl, byť je dostupný.

Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520

Pokud posuzuji fotografie např. na notebooku, fotí Lumia 1320 obstojně, hlavně pokud má dostatek světla. Jakmile však zapadne slunce nebo se trochu setmí, objevuje se na fotografiích výrazný šum. To se u Lumie 1520 v žádném z případů nestává. Podání barev je na Lumii 1320 ve většině případů dobré, tady vůbec nezklame. Na takové ty momentky a nenáročné fotografie zde určitě dobře poslouží.

Veškeré fotografie jsou foceny s manuálním nastavením (vlastní ostření, ISO, expozice), vždy zleva Lumia 1320 a Lumia 1520

Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520

V interiéru se zapnutým bleskem dělá Lumia 1320 pěkné ostré fotografie, bez blesku je to však bída opět plná šumu. Lumia 1520 zvládá obě podmínky velmi dobře.

Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520
Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520
Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520

Ve tmě se u Lumie 1320 dostavuje očekávaný šum a platí zde obzvláště pravidlo, že na automatické nastavení ve tmě nic nevyfotíte. Je potřeba snížit hodnotu ISO a prodloužit expozici pro dosažení optimálního výsledku. Výsledné fotografie nejsou nikterak výborné, na momentky ve tmě díky nutnosti nastavení také nic ideálního. Ve focení ve tmě tak Lumia 1320 bohužel spíše propadá. U srovnávacích fotografií je výjimečně první dvojice focena na automatický režim, výsledek je totiž takto u Lumie 1320 tragický a musím jej ukázat.

Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520

Dalším mínusem pro Lumii 1320 je chybějící optická stabilizace obrazu OIS, na kterou jsem si nejenže zvykl, ale pomáhala mi vytvářet pěkné fotografie i s dlouhou expozicí. Měl jsem velký problém vyfotit fotografii ostře, protože se mi celkem třesou ruce. Bylo vždy potřeba více pokusů a poté vybrat tu nejostřejší. Při natáčení videa je chybějící stabilizace také velmi znát, podívejte se na srovnávací ukázku níže. Co se nastavení týče, chybí samozřejmě ukládání snímků ve dvou variantách a také expozice lze nastavit nejdéle jen na 1s. Na druhou stranu to je při chybějícím OIS i tak celkem hodně.

Pokud bych vše shrnul, Lumia 1320 má obyčejný fotoaparát spíše pro nenáročné momentky s kvalitou závislou na světelných podmínkách. Neohromí, ale ani neurazí.

Osobně jsem nebyl s kvalitou fotografií vůbec spokojený. Stejně jako většina uživatelů fotím telefon převážně momentky, kdy není čas nic pořádně nastavovat a jak již bylo výše řečeno, zde Lumia 1320 zásadně propadá. Za horšího světla je kvalita fotografií v automatickém režimu žalostná a bohužel ani za dobrého světla to není žádný zázrak. Pokud se výsledné fotografie zobrazí na PC, jsou zde vidět problémy s ostrostí snímků, barevným podáním apod. Lumii 1320 lze tedy skutečně doporučit pouze na méně významné momenty za dobrého osvětlení či s bleskem.

 

Vibrace

I tento parametr si zaslouží vlastní odstaveček. Vibrace jsou totiž na Lumii 1320 celkem odlišné od zažitých zvyklostí. Pro jistotu jsem vyzkoušel i Nokii E7 a 808 a opravdu jsou jiné. Vibrace jsou v první řadě značně delší, což nakonec napomáhá i vlastní intenzitě. Ve výsledku to pro mě znamenalo, že jsem o notifikacích Lumie 1320 věděl jistěji a častěji, než u Lumie 1520, která má vibrace velmi krátké a rychlé.

 

Reprodukce zvuků a hudby

Při prvním pohledu na zadní hlasitý reproduktor Lumie 1320 jsem byl zaskočen jeho nešťastnou polohou. Je totiž na rovné části zadního krytu. To by mělo znamenat utlumení reproduktoru při položení např. na stůl. Naštěstí jsou vedle reproduktoru dva výstupky, které reproduktor mírně zvednou nad plochu stolu. Ve výsledku tak hrají obě Lumie v ruce i na stole stejně hlasitě i kvalitně. Sluchátkový výstup je taky shodně nadprůměrný.

V případě reproduktoru Lumie 1320 se domnívám, že nešikovné umístění kompenzuje výměnný kryt, který vytváří dostatek prostoru pro šíření zvuku, a i když je přístroj na měkké podložce (tedy se zakrytým reproduktorem), je slyšet poměrně dobře. Příjemným překvapením také byla kvalita sluchátkového výstupu, který je s Lumií 1520 skutečně srovnatelný.

Nokia Lumia 1320 vs. 1520 Nokia Lumia 1320 vs. 1520

 

Paměť

Nakonec uvedu ještě vnitřní paměť, ta se u Lumie 1320 zastavila na 8GB, z kterých zbude necelých 5GB, je ji ale možné rozšířit paměťovou kartou. Oproti 32GB u Lumie 1520 je to celkem málo. Napříč tomu je vlastní paměť Lumie 1320 dostačující pro aplikace i případné hry, karta obstará zbylá multimedia. Paměť RAM (1GB/2GB) ani neporovnávám, v praxi jsem rozdíly nepoznal, za což lze poděkovat optimalizaci systému Windows Phone 8.

Zde pouze doplním, že 2 GB operační paměti u Lumie 1520 jsou osazeny především z důvodu fotoaparátu. Vliv na samotný systém je minimální. Vnitřní paměť Lumie 1320 může být limitující pro hráče, jelikož samotné hry jsou velmi datově náročně. Na druhou stranu řešení přinese Windows Phone 8.1, který umožní aplikace a hry přesouvat na paměťovou kartu.

 

Závěrečné zhodnocení

Pokud bych se měl mezi telefony rozhodnout, vyhrála by určitě Lumia 1520, což je díky funkcím a kvalitě jednoznačné. Pokud by měl však používat levnější variantu v podobě Lumie 1320, odrazoval by mě pouze fotoaparát, který je nejslabším článkem telefonu. V ostatních praktických ohledech telefon slabý rozhodně není a cenovka blížící se k hranici 6000 Kč je více než příjemná. Pokud vám tedy stačí slabší fotoaparát, nepotřebujete NFC a bezdrátové nabíjení, a důraz kladete také na cenu, je Nokia Lumia 1320 velmi dobrá volba.

Nokia Lumia 1320 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Nokia Lumia 1520 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Během psaní tohoto článku jsem si srovnával parametry pomocí bodového hodnocení, které vyhrála dle očekávání Nokia Lumia 1520.

Nokia Lumia 1320 je pro mě velmi příjemným překvapením. V podstatě za bezkonkurenční cenu ve své třídě získáte výborně vybavený model s nadstandardní výdrží a obrovským 6“ displejem. Osobně jsem před zahájením testování očekával podstatně více kompromisů, které se kupodivu vůbec neobjevily. Jedinou výraznou vadou na kráse je tak pouze fotoaparát, který se příliš nepovedl, i když slušnou fotografii za dobrého osvětlení s ním také pořídíte. Náročnější uživatele pak nepotěší trochu horší dílenské zpracování, které však vyvažuje možnost výměny zadního krytu.

Pokud tedy při rozhodování hraje výraznou roli cena (vč. s ní spojených drobných kompromisů) a fotoaparát není vaší prioritní funkcí, musím Lumii 1320 jednoznačně doporučit. Pokud však požadujete maximum a s kompromisy se rozhodně nespokojíte, pak je samozřejmě jasnou volbou Lumia 1520. Zde však musím poznamenat, že vzhledem k propastnému cenovému rozdílu toho Lumia 1520 oproti Lumii 1320 překvapivě příliš nepřináší

Komentáře (8)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

07 | 05 | 14 18:25
opraveno 0

Stanislav Forejt

07 | 05 | 14 08:56
Ano, máte pravdu, varianta Lumie 1520 se 64GB pamětí není. Bude to asi zažitý zvyk z vlastnění Lumie 1020, kdy jsem lačnil po této kapacitnější variantě. Brzy provedeme nápravu. Díky za upozornění! 0

MrLumia

07 | 05 | 14 07:40
'nehledě na možnost koupit Lumii 1520 v 64GB variantě' ona jde koupit Lumia 1520 v 64GB variantě? ani na nokia.com o tom neni zmínka 0

Náhodnýkolemjdoucí

28 | 04 | 14 23:37
Lol díky, jdu se nad sebou zamyslet ) 0

Jindřich Lukeš

28 | 04 | 14 23:28
S tím výkonem je to jednoduché. Mrkni sem: http://wmmania.cz/clanky/obecne/srovnani-vykonu-nokie-lumie-620-925-1520-prakticke-vysledky/ 1320 má jen o trošku lepší procesor než L925, tudíž to porovnání rychlostí bude podobné. Obecně ale řešeno...u WP nikdy nehrál procesor zásadní roli....samozřejmě třeba rozdíl ve zpracování fotek oproti L1020 je obrovský, tam je čtyřjádro velmi užitečné. P.S.: Já používám 10" tablet s W8.1 (Acer W700), 7" tablet s Androidem (Nexus 7 2013) a L1320...pro mě naprosto ideální kombinace.... Pokud beru jakoukoliv tašku, mám tam malý tablet. Na jednání pak beru i větší tablet, protože má klasickou klávesnici. 6" mi v kapse vůbec nevadí, naopak jsem si velmi zvykl....informační hodnota plochy je nevyčíslitelná 0

Náhodnýkolemjdoucí

28 | 04 | 14 22:43
S tím výkonem jste mne dostali. V běžném klofání se dá říci : lepší procesor ideální pro vícemegapixelové foťáky, jinak je to jedno? Respektive co znamená, pane Lukeši, náročná aplikace (pozorujete zrychlení třeba u Facebooku u W8.1) ? P.S. Předpokládám, že oba máte, či měli jste i tablety s W8. Není praktičtější mít normální telefon + tablet ? Přeci jen v létě ,při 35st, v šortkách s jednou kapsou, brát na procházku s ... i 6" monstrum ? 0

Refael

28 | 04 | 14 03:09
Ještě na jeden faktor se musí brat ohled v českých podmínkách a to je fakt, že L1320 nepodporuje narozdíl od L1520 LTE frekvence 900Mhz, v Čechách dost podstatný faktor. 0

Jindřich Lukeš

28 | 04 | 14 01:53
V tomto detailním srovnání se zaměříme na dvojici 6“ phabletů od Nokie především z praktického pohledu náročného uživatel. Odpovíme také na otázku, zdali se investice do výrazně dražší Lumie 1520 vyplatí, či zdali Lumia 1320 zvládne obstát i v náročných podmínkách. http://wmmania.cz/clanky/recenze/podrobne-srovnani-nokia-lumia-1320-vs-1520-z-pohledu-narocneho-uzivatele/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17