Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Pointui Home 2

Takových aplikací, jako je Pointui Home 2 se zdarma moc nevidí. Je to skutečně rozsáhlý a propracovaný plugin pro obrazovku Dnes, který je extrémně rychlý, ovladatelný pouze prsty a se zcela neotřelou koncepcí. Je rozšiřitelný applety a nabízí rychlý přístup ke všem hlavním funkcím systému z jednoho místa. Jediným mínusem je absence podpory české diakritiky.

pointui homeAplikace funguje buď jako klasický plugin pro obrazovku Dnes, nebo jako panel v Xperia Panelech (pro Sony Ericsson Xperia X1). Plugin pro obrazovku dnes aktivujte standardně v „Start“ -> „Nastavení“ -> „Dnes“ -> záložka „Položky“, kde všechny ostatní pluginy daktivujte a zatrhněte pouze „Pointui Home 2“. Defaultně je přítomno pět appletů, mezi kterými přesouváte jednoduchým tahem. Hlavní applet obsahuje události na dnešek (a na druhé záložce „Tomorrow“ i na zítřek), hodiny, datum, počasí pro nastavené město (česká města chybí) a rychlé zprávy. Stiskem jednotlivých prvků zobrazíte detaily nebo další nastavení. Druhý applet náleží mobilnímu Outlooku. Třetí obsahuje mapu světa pro světový čas anebo počasí. Čtvrtý zobrazuje obrázky jako slideshow, stiskem ozubených kol můžete vybrat podrobnosti (složka s obrázky, interval přechodu, prohlížeč). Pátý obsahuje vaše úkoly. Samotné applety se konfigurují stiskem jejich ikon uprostřed, můžete je přidávat, odebírat nebo přetažením řadit (což je opticky velmi poutavé :o).


Ve spodní polovině se nachází čtyři velká tlačítka: To první zobrazí informace o posledních hovorech, to druhé rychlý spouštěč programů (zase je lze velmi efektivně řadit :o), to třetí rychlé kontakty a páté je zástupce na klasické zprávy. Pod těmito čtyřmi tlačítky se nachází ještě jedno veliké pro rychlé vyhledávání na internetu („Search“). „Menu“ na spodní liště zobrazí tlačítka pro správu běžících programů („Running“), všechny programy („Programs“), nastavení („Settings“), přizpůsobení („Customize“) a interaktivní nápovědu („Help“), která vás živě seznámí s prostředím. Stiskem prostředního tlačítka na liště se kdykoli vrátíte na hlavní obrazovku. Na tomto tlačítku je ostatně zobrazena síla signálu a baterie.


Tím vším ale možnosti teprve začínají. Na oficiálních stránkách najdete další applety, skiny, poslední verze, informace o nadcházející verzi Pro, dokumentaci a opravdu spousty dalšího – stačí navštívit tamní blog nebo fórum.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17