Pointui Home 2

Takových aplikací, jako je Pointui Home 2 se zdarma moc nevidí. Je to skutečně rozsáhlý a propracovaný plugin pro obrazovku Dnes, který je extrémně rychlý, ovladatelný pouze prsty a se zcela neotřelou koncepcí. Je rozšiřitelný applety a nabízí rychlý přístup ke všem hlavním funkcím systému z jednoho místa. Jediným mínusem je absence podpory české diakritiky.

pointui homeAplikace funguje buď jako klasický plugin pro obrazovku Dnes, nebo jako panel v Xperia Panelech (pro Sony Ericsson Xperia X1). Plugin pro obrazovku dnes aktivujte standardně v „Start“ -> „Nastavení“ -> „Dnes“ -> záložka „Položky“, kde všechny ostatní pluginy daktivujte a zatrhněte pouze „Pointui Home 2“. Defaultně je přítomno pět appletů, mezi kterými přesouváte jednoduchým tahem. Hlavní applet obsahuje události na dnešek (a na druhé záložce „Tomorrow“ i na zítřek), hodiny, datum, počasí pro nastavené město (česká města chybí) a rychlé zprávy. Stiskem jednotlivých prvků zobrazíte detaily nebo další nastavení. Druhý applet náleží mobilnímu Outlooku. Třetí obsahuje mapu světa pro světový čas anebo počasí. Čtvrtý zobrazuje obrázky jako slideshow, stiskem ozubených kol můžete vybrat podrobnosti (složka s obrázky, interval přechodu, prohlížeč). Pátý obsahuje vaše úkoly. Samotné applety se konfigurují stiskem jejich ikon uprostřed, můžete je přidávat, odebírat nebo přetažením řadit (což je opticky velmi poutavé :o).


Ve spodní polovině se nachází čtyři velká tlačítka: To první zobrazí informace o posledních hovorech, to druhé rychlý spouštěč programů (zase je lze velmi efektivně řadit :o), to třetí rychlé kontakty a páté je zástupce na klasické zprávy. Pod těmito čtyřmi tlačítky se nachází ještě jedno veliké pro rychlé vyhledávání na internetu („Search“). „Menu“ na spodní liště zobrazí tlačítka pro správu běžících programů („Running“), všechny programy („Programs“), nastavení („Settings“), přizpůsobení („Customize“) a interaktivní nápovědu („Help“), která vás živě seznámí s prostředím. Stiskem prostředního tlačítka na liště se kdykoli vrátíte na hlavní obrazovku. Na tomto tlačítku je ostatně zobrazena síla signálu a baterie.


Tím vším ale možnosti teprve začínají. Na oficiálních stránkách najdete další applety, skiny, poslední verze, informace o nadcházející verzi Pro, dokumentaci a opravdu spousty dalšího – stačí navštívit tamní blog nebo fórum.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software včera v 16:08

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:13

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím