Pointui Home 2

Takových aplikací, jako je Pointui Home 2 se zdarma moc nevidí. Je to skutečně rozsáhlý a propracovaný plugin pro obrazovku Dnes, který je extrémně rychlý, ovladatelný pouze prsty a se zcela neotřelou koncepcí. Je rozšiřitelný applety a nabízí rychlý přístup ke všem hlavním funkcím systému z jednoho místa. Jediným mínusem je absence podpory české diakritiky.

pointui homeAplikace funguje buď jako klasický plugin pro obrazovku Dnes, nebo jako panel v Xperia Panelech (pro Sony Ericsson Xperia X1). Plugin pro obrazovku dnes aktivujte standardně v „Start“ -> „Nastavení“ -> „Dnes“ -> záložka „Položky“, kde všechny ostatní pluginy daktivujte a zatrhněte pouze „Pointui Home 2“. Defaultně je přítomno pět appletů, mezi kterými přesouváte jednoduchým tahem. Hlavní applet obsahuje události na dnešek (a na druhé záložce „Tomorrow“ i na zítřek), hodiny, datum, počasí pro nastavené město (česká města chybí) a rychlé zprávy. Stiskem jednotlivých prvků zobrazíte detaily nebo další nastavení. Druhý applet náleží mobilnímu Outlooku. Třetí obsahuje mapu světa pro světový čas anebo počasí. Čtvrtý zobrazuje obrázky jako slideshow, stiskem ozubených kol můžete vybrat podrobnosti (složka s obrázky, interval přechodu, prohlížeč). Pátý obsahuje vaše úkoly. Samotné applety se konfigurují stiskem jejich ikon uprostřed, můžete je přidávat, odebírat nebo přetažením řadit (což je opticky velmi poutavé :o).


Ve spodní polovině se nachází čtyři velká tlačítka: To první zobrazí informace o posledních hovorech, to druhé rychlý spouštěč programů (zase je lze velmi efektivně řadit :o), to třetí rychlé kontakty a páté je zástupce na klasické zprávy. Pod těmito čtyřmi tlačítky se nachází ještě jedno veliké pro rychlé vyhledávání na internetu („Search“). „Menu“ na spodní liště zobrazí tlačítka pro správu běžících programů („Running“), všechny programy („Programs“), nastavení („Settings“), přizpůsobení („Customize“) a interaktivní nápovědu („Help“), která vás živě seznámí s prostředím. Stiskem prostředního tlačítka na liště se kdykoli vrátíte na hlavní obrazovku. Na tomto tlačítku je ostatně zobrazena síla signálu a baterie.


Tím vším ale možnosti teprve začínají. Na oficiálních stránkách najdete další applety, skiny, poslední verze, informace o nadcházející verzi Pro, dokumentaci a opravdu spousty dalšího – stačí navštívit tamní blog nebo fórum.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software včera v 17:18

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(21.12.): Nová verze s přepracovanou grafikou. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 02 | 01 | 17

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software 09 | 12 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(15.11.): Podpora videohovorů, kreslení do obrázků a další vylepšení.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 15 | 11 | 16

MSN Počasí – perfektní předpověď počasí pro Windows 10 (Mobile) zdarma (aktualizováno)

(14.11.): Nová verze přináší podporu průhledných dlaždic.// Hledáte kvalitní předpověď počasí pro PC i telefony? Vyzkoušejte tu přímo od Microsoftu, která nabídne skvělou grafiku, důležité funkce a je zcela zdarma.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím