Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Vyždímejte ze své Omnie maximum - Velký přehled úprav a vylepšení

Na začátek bych chtěl podotknout, že se zmíním pouze o tweacích fungujících buď pouze na Omnii nebo mající význam pro Omnii. Připadá mi zbytečné uvádět základní tweaky pro celý operační systém Windows Mobile. Tyto tweeky naleznete v našem fóru. Většina změn se provádí pomocí úprav v registru. O úpravách registru už toho bylo napsáno mnoho, takže ve stručnosti. Na úpravu preferuji program PHM Registry Editor popř. Total Commander. Oba programy jsou freeware. Podrobný a velice jednoduchý návod, jak upravovat registry Windows Mobile, naleznete ZDE. Před každou změnou registry zálohujte! Většina změn v registru se projeví až po softwarovém resetu. HardReset Pokud nemůžete vyvolat HR klasicky z nabídky, stačí zapnout PDA a hned po startu stisknout obě telefonní klávesy. Objeví se dotaz, zda-li opravdu chcete provést HR, potvrdíte klávesou pro příjem hovoru, jakoukoliv jinou zrušíte. Na spoustě serveru se ...

Na začátek bych chtěl podotknout, že se zmíním pouze o tweacích fungujících buď pouze na Omnii nebo mající význam pro Omnii. Připadá mi zbytečné uvádět základní tweaky pro celý operační systém Windows Mobile. Tyto tweeky naleznete v našem fóru. Většina změn se provádí pomocí úprav v registru. O úpravách registru už toho bylo napsáno mnoho, takže ve stručnosti. Na úpravu preferuji program PHM Registry Editor popř. Total Commander. Oba programy jsou freeware. Podrobný a velice jednoduchý návod, jak upravovat registry Windows Mobile, naleznete ZDE.

Před každou změnou registry zálohujte! Většina změn v registru se projeví až po softwarovém resetu.


HardReset

Pokud nemůžete vyvolat HR klasicky z nabídky, stačí zapnout PDA a hned po startu stisknout obě telefonní klávesy. Objeví se dotaz, zda-li opravdu chcete provést HR, potvrdíte klávesou pro příjem hovoru, jakoukoliv jinou zrušíte. Na spoustě serveru se píše, že stačí stisknout klávesy a zapnout. Ale takto se mi HR nepodařilo vyvolat.


RAM

Následující tweaky mají za úkol zvýšit volnou RAM po startu. Nemusí fungovat na všech ROM.

Vypnutí aplikace ShoZu
ShoZu slouží ke sdílení fotek, videí atd. Osobně jsem tuto aplikaci nikdy nevyužil. Ve spoustě ROM je dána do autorunu, bere si pak zhruba 400 kB RAM. Pro zakázání autorunu stačí smazat HKLM\init\Launcher140.

Vypnutí skinu klávesnice telefonu
Skin klávesnice telefonu zabírá zhruba 6 MB RAM. Jeho vypnutí provedete změnou HKLM/Security/Phone/Skin/Enabled z hodnoty 1 na 0. Připravíte s ovšem o možnost videohovrů.
Pozn. Na některých ROM se množství volné RAM neprojeví – skin se do RAM nahraje, ale nepoužije se.
Prostředí Windows Mobile

Přejmenování Moje úložiště
Některé programy nejdou do CZ ROM nainstalovat, protože se jim nelíbí název "Moje úložiště". Jeho změnu provedete úpravou HKLM\System\StorageManager\Profiles\INAND\Folder za svůj vlastní název. Pozor, po změně programy nainstalované do "Moje úložiště" nemusí pracovat korektně a jejich zástupci v Programech nebudou fungovat. Doporučuji provádět hned po HR.

Širší posuvníky
Pro rozšíření, popř. zúžení postníků změňte HKLM\SYSTEM\GWE\cyHScr (horizontální posuvníky), popř. cxVScr (vertikální) z defaultních 15 na vyšší hodnotu (ideální je 17–20, což odpovídá zhruba 3 mm).

Změna kurzoru
Pokud používáte myš pomocí touchpadu, je možné změnit její kurzor. Stačí změnit hodnotu HKLM\System\State\Samsung\Mouse na jakékoliv číslo od 0 do 24. Změna se projeví bez SR.


Zvětšení okna pro psaní SMS zprávy
Defaultně se při psaní zprávy zobrazuje okno, které pojme pouze 3 řádky a poté se rozšiřuje. Pokud chcete více řádků, upravte soubor thread_sms.htm nacházející se ve složce windows, konkrétně na řádku inbox:content id="COMPOSESUBJECT" width="98%" height=35 změňte hodnu height na vámi zadanou. 70 odpovídá 4 řádkům.


Zvuk

Zvýšení hlasitosti
Pro zvýšení hlasitosti, zadejte do aplikace Telefon servisní kód *#0002*28346#. Spustí se aplikace AudioControl. Zde pro změnu hlasitosti reproduktoru vyberte Menu -> Normal -> HandSet. Změňte hodnoty DAC(0C) a SPK(02). Čím vyšší kladná hodnota, tím hlasitější. Dávejte si pozor, ať to nepřeženete (doporučuji postupovat po malých kouscích a vždy otestovat). Poté potvrďte Menu -> Apply. Pro sluchátka změňte Menu -> Normal -> HeadSet hodnoty DAC(0C) a HP(04).


Ekvalizér
Standardně se nikde v Omnii nenachází ekvalizér, řeší to aplikace "Samsung R2VS", což je port SRS WOW HD na Omnii. Funguje pouze do sluchátek, do reproduktoru nemá efekt.

Download: Viz. výše
Pokud víte o dalších úpravách, podělte se o ně ve fóru. Děkuji

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Tipy na vánoční dárky (1) – Univerzální držáky do auta

Vánoce jsou za dveřmi, a tak vám v tomto několikadílném seriálu představíme tipy na zajímavé dárky pro vaše blízké. Dnešní článek se bude týkat univerzálních držáků do auta.

Tereza Kratochvílová | články 28 | 10 | 15

Jak správně nabíjet akumulátory (baterie) v mobilních zařízeních? (aktualizováno)

V tomto podrobném článku se zaměříme na problematiku baterií (akumulátorů) a poradíme, jak je správně nabíjet, skladovat a jak o ně celkově vhodně pečovat. Vyvrátíme také mýty, kterých je plný internet a které přebírají i některé média.

Jindřich Lukeš | návody 19 | 08 | 15

Dočkáme se od Samsungu nového Windows Phone zařízení?

Jihokorejská společnost Samsung uvažuje o výrobě nových Windows Phone zařízení. Vše ale záleží na urovnání jejích sporů s Microsoftem.

Tereza Kratochvílová | články 26 | 01 | 15

Tipy na vánoční dárky (3) – Univerzální držáky do auta

Vánoce jsou za dveřmi, a tak vám v tomto několikadílném seriálu představíme tipy na zajímavé dárky pro vaše blízké. Dnešní článek se bude týkat univerzálních držáků do auta.

Tereza Kratochvílová | články 08 | 12 | 14

Tipy a triky pro Windows Phone 8.1 (3) – Klávesnice a SMS

V tomto novém seriálu naleznete desítky tipů, triků a návodů, jak efektivně využívat operační systém Windows Phone 8.1 vč. jeho skrytých funkcí.

Jindřich Lukeš | návody 17 | 10 | 14