Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Přehrávání videa bez trhání, aneb jak rychle a jednoduše převést každý soubor.

Každý majitel, zejména posledních zařízení od HTC, narazil na problém špatné plynulosti přehrávání nekomprimovaných videí. Důvodů k tomuto "trhání" je hned několik. Konkrétně se může jednat o slabý procesor (popř. grafický čip), který nezvládne hardwarově akcelerovat video na velkém displeji, pomalost čtení z paměťové karty nebo také nevhodná volba softwarového přehrávače. V následujícím článku si ukážeme, jak jednoduše a rychle převedeme video do požadované fotmy tak, aby bylo plynulé, kvalitní a ušetřilo místo na paměťové kartě.
Základem celé operace je kvalitní a optimalizovaný konvertor. Jednen z kategorie jednoduchých, uživatelsky nenáročných, avšak zcela dostačujících, vytvořili uživatelé na XDA-Devlopers. Primárně je určen pro zařízení Touch HD, Xperia, Diamond and Touch Pro. Pokud však zvolíme vlastní rozlišení, můžeme použít tento program na převod videa pro jakýkoliv displej (resp. zařízení).
Proces samotného převedení videa je velice jednoduchý:


1) Stáhneme si vlastní aplikaci.
2) Extrahujeme archiv a program spustíme (encoder.exe)
3) Tlačítkem "Add..." přidáme požadovaná videa, která chceme převést.
4) V sekci "Maximum Resolution" vybereme rozlišení displeje (VGA= Diamond, Touch Pro ... ; WVGA= HD, Diamond2, Touch Pro2...; popř. zadáme vlastní hodnoty)
5) V sekci "Video Options" vybereme požadovanou kvalitu výstupu.

  • Pro zdrojové video patřící do kategorie SD (DVD, PAL, DVDRip apod.) je vhodný datový tok 500 - 600 kbit/s.
  • Pro zdrojové video patřící do kategorie HD (1080p/720p), je vhodný datový tok 750kbit/s

(Poznámka: Čím vyšší nastavíme datový tok (Bitrate), tím získáme kvalitnější video. Od toho se pak ale také odvíjí jeho velikost a náročnost na hardware zařízení. Je proto vhodné vysledovat takový bitrate, který bude kompromisem mezi kvalitou a plynulostí.)

6) V sekci "Output Directory" si nastavíme, kam se má výsledný soubor uložit.
7) V případě DVD můžeme v "Misc. Options" vybrat požadovaný jazyk zvuku a titulků.
8) Nyní již stačí kliknout na tlačítko "Start!" a počkat na dokončení celé operace.

Výsledná videa přehrávejte v klasickém Windows Media Playeru (majitelé HTC mouhou také v integrovaném video přehrávači). Obě aplikace totiž podporují hardwarovou akceleraci, kterou například komerční Coreplayer nezvládá.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se