Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

pTravel Alarm - Výborný budík

Když jsem si kdysi dávno pořídil svoje první WM zařízení, první věcí, která mě zarazila, byl hodně nekvalitní budík. To co předvedl Microsoft, je pro každodenní použití zcela nedostatečné. Hlavní nevýhodou vestavěného budíku je nemožnost buzení pomocí vlastní mp3 a nedostatek nastavitelných časů... Mezi nejlepší budíky řadím jednoznačně G-Alarm, jehož popis už zde máme. Jeho obrovskou výhodou je fakt, že se jedná o freeware. To se bohužel o pTravelAlarmu říct nedá. Jeho plná verze stojí 12,5 USD. K dispozici je však také trial verze, která má platnost 30 dní a nabízí tak potencionálnímu kupci dostatek času na vyzkoušení. Vlastní program je velice dobře zpracovaný. Nabízí většinu funkcí, které od budíku můžeme čekat. Grafické zpracování je jednoduché a přehledné, což samozřejmě přispívá ke skvělé ovladatelnosti. Buzení je možné pomocí vlastních *.ogg, *.mp3 nebo *.wav souborů. Po s...

Když jsem si kdysi dávno pořídil svoje první WM zařízení, první věcí, která mě zarazila, byl hodně nekvalitní budík. To co předvedl Microsoft, je pro každodenní použití zcela nedostatečné. Hlavní nevýhodou vestavěného budíku je nemožnost buzení pomocí vlastní mp3 a nedostatek nastavitelných časů...

Mezi nejlepší budíky řadím jednoznačně G-Alarm, jehož popis už zde máme. Jeho obrovskou výhodou je fakt, že se jedná o freeware. To se bohužel o pTravelAlarmu říct nedá. Jeho plná verze stojí 12,5 USD. K dispozici je však také trial verze, která má platnost 30 dní a nabízí tak potencionálnímu kupci dostatek času na vyzkoušení.

Vlastní program je velice dobře zpracovaný. Nabízí většinu funkcí, které od budíku můžeme čekat. Grafické zpracování je jednoduché a přehledné, což samozřejmě přispívá ke skvělé ovladatelnosti. Buzení je možné pomocí vlastních *.ogg, *.mp3 nebo *.wav souborů.

Po spuštění nás přivítá úvodní obrazovka, která obsahuje velké a přehledné digitální hodiny, doplněné o dvojici tlačítek. První tlačítko "Set Alarms" nás přepne do vlastního nastavení buzení, pomocí tlačítka "Set Snooze" si můžeme nastavit čas, po kterém se spustí opakované buzení (tzv. dřímání).

Nyní se dostáváme k samotnému nastavení buzení. K dispozici máme 10 samostatných budíků. U každého si můžeme zvolit vlastní melodii, čas buzení, dny v týdnu, označení a také jestli ho chceme aktivní či nikoliv. Také lze nastavit vlastní hlasitost buzení. Můžeme mít například systémovou hlasitost na minimální úrovni, nebo dokonce zcela vypnutou a budík nám i přesto zazvoní.

Čas nejbližšího budíku vždy vidíme pod číslicemi hodin.

Při buzení máme na výběr, zda chceme budík zcela vypnout (menší tlačítko) a nebo jen odložit (větší tlačítko) o předem nastavený časový úsek. Obě tlačítka jsou dostatečně velká na to, aby se do nich trefil pohodlně i rozespalý člověk.

Vlastní nastavení programu ještě nabízí možnost přepnutí mezi 12ti a 24hodinovým zobrazením hodin a možnost změnit barvu číslic.

Poslední funkcí, která stojí za zmíňku, je šikovný plug-in na obrazovku Dnes. Ten umí zobrazit čas a den, na který je nastaven nejbližší budík, a pomocí kliknutí na ikonku lze všechny budíky vypnout. Není tak třeba znovu spouštět program a hledat v nastavení.

Jako jedinou nevýhodu vidím pouze nemožnost buzení pomocí vibrací.

Často se na internetu také setkávám s dotazy, zda mě budík vzbudí, pokud budu mít vypnutý přístroj (jako je tomu u klasických mobilních telefonů). Odpověď zní samozřejmě, NE. Jelikož Windows Mobile můžeme přirovnat ke klasickým stolním Windows, u kterých také není možné pomocí softwaru (nainstalovaného v OS) zapnout počítač.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17