RadiusFuel 1.4 - Jednoduché sledování spotřeby automobilu

Po dlouhé době vyšla aktualizace RadiusFuel 1.4. Program je šitý na míru především jednotlivcům, kteří chtějí mít pod kontrolou spotřebu svých plechových miláčků na čtyřech kolech.


RadiusFuel je bezplatná aplikace (freeware), kterou využívá mnoho lidí po celém světě. Svědčí o tom desítky tisíc stažení předchozí verze 1.3. Tento program je oblíbený především díky své jednoduchosti – nabízí pouze omezené možnosti, ale jeho ovládání je přehledné a jasné.

Soubor radiusfuel.cab, který je uvnitř ZIPu, je nutno nahrát do PDA zařízení a spustit. Tím je instalace dokončena. Před prvním použitím se už jen provede jednoduché nastavení programu:

RadiusFuel

Pokud je v zařízení nalezen datový soubor rfuel.fil od některé předchozí verze, data se automaticky načtou a následně převedou do nového formátu. Datový soubor může být uložen v hlavní paměti nebo na paměťové kartě. Program podporuje zobrazení na výšku i na šířku. Seznam tankování pak může vypadat například takto:

RadiusFuel

Při vkládání nových záznamů o čerpání paliva stačí zapsat pouze aktuální stav tachometru, počet litrů a celkovou cenu tankování. Datum a čas je doplněn automaticky. Volitelně lze k záznamu připojit název čerpací stanice, jméno řidiče či krátkou poznámku. Z nasbíraných dat je pak vypočtena spotřeba od posledního čerpání i spotřeba celková a některé další statistické údaje jako např. dojezd či průměrné měsíční náklady. Tyto výpočty program umí zobrazit v textové nebo grafické podobě:

RadiusFuel RadiusFuel

Za nedostatek programu RadiusFuel lze považovat možnost evidence pouze jediného vozidla. Program by mohl také udržovat přehled o ostatních výdajích, které se týkají provozu automobilu. I přesto může být RadiusFuel užitečným pomocníkem pro většinu motoristů.


Autorem tohoto článku je autor aplikace RadiusFuel. Na jeho domovských stránkách naleznete další informace a aktualizace programu v podobě nových verzí. Případné dotazy můžete směřovat zde do fóra WMmanie, autor se jim bude určitě věnovat.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Kamera pro Windows 10 Mobile – detailní pohled (aktualizováno)

(18.10.): Nové přepracované rozhraní a funkce Time Lapse.// V dnešním článku si představíme aplikaci pro pořizování fotografií a videa v systému Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16

Instagram – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(14.10.): Nově vydána plně funkční verze i pro PC (Windows 10) // Oficiální aplikace Instagram určená pro Windows 10 Mobile.

Tereza Kratochvílová | software 14 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(7.10.): Nová verze s podporou zálohy na OneDrive a dalšími novinkami.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 07 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím