RapDialer - Pokročilé možnosti vytáčení telefonních čísel

Dnes si představíme jeden z nejpropracovanějších dialerů („vytáčecích obrazovek“), který je možno ve Windows Phone používat. Kromě vyhledávání kontaktů postupným zadáváním písmen na velké klávesnici (T9) podporuje také SMS mód, gesta, zálohování a obnovu na Skydrive a široké možnosti nastavení.

Stažení Ačkoliv je operační systém Windows Phone stvořen pro práci, má několik základních nedostatků. Jedním z těchto nedostatků je poměrně komplikované vytáčení telefonních čísel, kdy je nutné nejdříve otevřít adresář a následně požadovaný kontakt vyhledat postupným psaním na klasické QWERTY klávesnici. Tento způsob je poměrně zdlouhavý a nepraktický (zejména pokud používáte telefon v autě apod.).

RapDialer je aplikace, která tento problém řeší, a to více než dobře. Umožňuje snadno a rychle vyhledat požadovaný kontakt pomocí technologie T9. Tedy na klasické 12ti tlačítkové klávesnici postupně zadáváte hledané jméno a aplikace ihned filtruje Vás seznam kontaktů. RapDialer však nevyhledává jen podle jména kontaktu, ale také podle telefonního čísla, názvu společnosti a přezdívky. Kontakt je tedy možné vyhledat z jedné obrazovky zadáním údaje, na který si zrovna vzpomenete. Nikam není třeba přepínat, prostě jen několikrát kliknete na přehlednou klávesnici, která zabírá více jak 2/3 displeje.

RapDialer RapDialer RapDialer

RapDialer nabízí také podporu gest. Různými (předem nadefinovanými) tahy prsty po displeji aktivujete nejdůležitější funkce (otevření klávesnice, mazání, přepínání režimů apod.) Základní gesta jsou automaticky vysvětlena pomocí původce při prvním spuštění aplikace, a proto není třeba se jim v tomto článku více věnovat.

Vodorovným tahem prstu doleva je možné přepnout aplikaci z módu vytáčení do módu SMS. V tomto módu je podobně jako při vytáčení čísla možno zvolit kontakty, kterým chcete odeslat SMS. Vybrat můžete neomezený počet kontaktů. Po stisknutí tlačítka „message“ (1 kontakt) nebo „group text“ (více kontaktů) se zobrazí klasický SMS editor, kdy již budou vybrané kontakty přednastaveny jako příjemci.

RapDialer

RapDialer nabízí tak další standardní funkce jako rychlá volba, oblíbené kontakty, podpora psaní levou rukou apod.

RapDialer

Z pokročilejších funkcí je třeba zmínit podporu Skydrive. Aplikaci je tedy možno kompletně zálohovat (oblíbené, nastavení, rychlá volba, hovory apod.) a následně také obnovit. Uživatelé kteří často cestují a čísla nemají uložená v mezinárodním formátu jistě ocení funkci „předpona vytáčení“, která automaticky doplní před volané číslo požadovanou volbu.

RapDialer

Pro rychlejší vyhledávání jsou Vaše kontakty přímo do aplikace načteny. Pokud kontakty upravujete, je nutné následně provést manuální synchronizaci případně si v nastavení zvolit automatickou, aby došlo k přenesení změn.

RapDialer také nabízí nepřeberné množství různých úprav a nastavení, které jistě uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Do nastavení je možné se přepnou vodorovným posunem prstu po displeji směrem doprava.

RapDialer

Aplikaci bohužel neumí vytvořit živou dlaždici, která by zobrazovala zmeškaná volání, podobně jako ta výchozí. Aplikace třetích stran bohužel k těmto údajům nemají přístup (omezení ze strany Microsoftu).

Třešničkou na dortu je cena. Aplikaci je totiž možno na Marketplace stáhnout zcela zdarma a bez reklamy.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

26 | 04 | 12 10:35
Dnes si představíme jeden z nejpropracovanějších dialerů („vytáčecích obrazovek“), který je možno ve Windows Phone používat. Kromě vyhledávání kontaktů postupným zadáváním písmen na velké klávesnici (T9) podporuje také SMS mód, gesta, zálohování a obnovu na Skydrive a široké možnosti nastavení. http://wmmania.cz/software/ostatni/rapdialer/ 0

Mohlo by vás zajímat

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody před 5 hod.

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software před 6 hod.

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 16

Windows 10 (Mobile) Insider Preview v. 14951: Nové Insider sestavení pro PC a telefony

Nové Fast Insider sestavení pro počítače i telefony ke stažení. Co přináší nového?

Jindřich Lukeš | články 20 | 10 | 16

Acer Jade Primo za neuvěřitelných 7 990 Kč v oficiální distribuci

Přemýšlíte o kvalitním zařízení za bezkonkurenční cenu? Acer Jade Primo se sníženou cenou by vám rozhodně neměl uniknout.

Jindřich Lukeš | články 19 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím