RapDialer - Pokročilé možnosti vytáčení telefonních čísel

Dnes si představíme jeden z nejpropracovanějších dialerů („vytáčecích obrazovek“), který je možno ve Windows Phone používat. Kromě vyhledávání kontaktů postupným zadáváním písmen na velké klávesnici (T9) podporuje také SMS mód, gesta, zálohování a obnovu na Skydrive a široké možnosti nastavení.

Stažení Ačkoliv je operační systém Windows Phone stvořen pro práci, má několik základních nedostatků. Jedním z těchto nedostatků je poměrně komplikované vytáčení telefonních čísel, kdy je nutné nejdříve otevřít adresář a následně požadovaný kontakt vyhledat postupným psaním na klasické QWERTY klávesnici. Tento způsob je poměrně zdlouhavý a nepraktický (zejména pokud používáte telefon v autě apod.).

RapDialer je aplikace, která tento problém řeší, a to více než dobře. Umožňuje snadno a rychle vyhledat požadovaný kontakt pomocí technologie T9. Tedy na klasické 12ti tlačítkové klávesnici postupně zadáváte hledané jméno a aplikace ihned filtruje Vás seznam kontaktů. RapDialer však nevyhledává jen podle jména kontaktu, ale také podle telefonního čísla, názvu společnosti a přezdívky. Kontakt je tedy možné vyhledat z jedné obrazovky zadáním údaje, na který si zrovna vzpomenete. Nikam není třeba přepínat, prostě jen několikrát kliknete na přehlednou klávesnici, která zabírá více jak 2/3 displeje.

RapDialer RapDialer RapDialer

RapDialer nabízí také podporu gest. Různými (předem nadefinovanými) tahy prsty po displeji aktivujete nejdůležitější funkce (otevření klávesnice, mazání, přepínání režimů apod.) Základní gesta jsou automaticky vysvětlena pomocí původce při prvním spuštění aplikace, a proto není třeba se jim v tomto článku více věnovat.

Vodorovným tahem prstu doleva je možné přepnout aplikaci z módu vytáčení do módu SMS. V tomto módu je podobně jako při vytáčení čísla možno zvolit kontakty, kterým chcete odeslat SMS. Vybrat můžete neomezený počet kontaktů. Po stisknutí tlačítka „message“ (1 kontakt) nebo „group text“ (více kontaktů) se zobrazí klasický SMS editor, kdy již budou vybrané kontakty přednastaveny jako příjemci.

RapDialer

RapDialer nabízí tak další standardní funkce jako rychlá volba, oblíbené kontakty, podpora psaní levou rukou apod.

RapDialer

Z pokročilejších funkcí je třeba zmínit podporu Skydrive. Aplikaci je tedy možno kompletně zálohovat (oblíbené, nastavení, rychlá volba, hovory apod.) a následně také obnovit. Uživatelé kteří často cestují a čísla nemají uložená v mezinárodním formátu jistě ocení funkci „předpona vytáčení“, která automaticky doplní před volané číslo požadovanou volbu.

RapDialer

Pro rychlejší vyhledávání jsou Vaše kontakty přímo do aplikace načteny. Pokud kontakty upravujete, je nutné následně provést manuální synchronizaci případně si v nastavení zvolit automatickou, aby došlo k přenesení změn.

RapDialer také nabízí nepřeberné množství různých úprav a nastavení, které jistě uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Do nastavení je možné se přepnou vodorovným posunem prstu po displeji směrem doprava.

RapDialer

Aplikaci bohužel neumí vytvořit živou dlaždici, která by zobrazovala zmeškaná volání, podobně jako ta výchozí. Aplikace třetích stran bohužel k těmto údajům nemají přístup (omezení ze strany Microsoftu).

Třešničkou na dortu je cena. Aplikaci je totiž možno na Marketplace stáhnout zcela zdarma a bez reklamy.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

26 | 04 | 12 10:35
Dnes si představíme jeden z nejpropracovanějších dialerů („vytáčecích obrazovek“), který je možno ve Windows Phone používat. Kromě vyhledávání kontaktů postupným zadáváním písmen na velké klávesnici (T9) podporuje také SMS mód, gesta, zálohování a obnovu na Skydrive a široké možnosti nastavení. http://wmmania.cz/software/ostatni/rapdialer/ 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Insider Preview v. 16184 pro PC a 15208 pro telefony

Nové Redstone 3 Fast Insider sestavení pro PC a telefony přinášející dlouho očekávanou funkci My People a drobné opravy a vylepšení.

Jindřich Lukeš | články před 5 hod.

Přehled všech dostupných verzí systému Windows Phone/Windows 10 Mobile pro jednotlivé modely

Jaká je nejnovější verze systému pro mé zařízení? Nejen na tuto otázku naleznete odpověď v tomto přehledu všech dostupných/podporovaných verzí systému pro většinu WP a W10M zařízení.

Jindřich Lukeš | návody 27 | 04 | 17

Creators Update pro Windows 10 Mobile oficiálně k dispozici – stahujte finální verzi

Windows 10 Mobile Creators Update ve finální verzi uvolněn jako standardní aktualizace pro běžné uživatele. Pokud máte jeden z podporovaných přístrojů, můžete stahovat.

Jindřich Lukeš | články 26 | 04 | 17

Samsung Galaxy S8 vs. Microsoft Lumia 950 – test fotoaparátu

Jedno z prvních porovnání fotoaparátů Lumie 950 a nového Samsungu Galaxy S8.

Jindřich Lukeš | články 24 | 04 | 17

Aplikace Upgrade Advisor pro přechod z WP8.1 na W10M zpět na Storu

Jindřich Lukeš | články 24 | 04 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím